Throttlestop nedir ve ne işe yarar

Bu konuyu okuyanlar

Deniz Gemici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar merhaba herkese. Benim bilgisayarım laptop fakat bir' sıkıntım var. İşlemcim oyun oynarken aşırı ısınıyor boşta hiçbir sıkıntı yok ama oyun oynarken FPS 120'den bir anda 20 30 iniyor. Throttlestop programını kullansam bilgisayarıma bir şey olur mu ya da faydası olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem özelliklerim: 6 GB RAM, Intel I5-2450M CPU, NVIDIA GT 520MX GPU, Windows 10 işletim sistemi

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Bu program ile çekirdek hızlarını ayarlarsın senin problemin bu değil bilgisayarın aşırı ısınmasına engel olmalısın muhtemelen ya fazla tozlanmıştır yada fanı yağlaman gerekiyor olabilir.

Deniz Gemici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bu program ile çekirdek hızlarını ayarlarsın senin problemin bu değil bilgisayarın aşırı ısınmasına engel olmalısın muhtemelen ya fazla tozlanmıştır yada fanı yağlaman gerekiyor olabilir.
fanı daha 1 hafta önce temizledim ve bilgisayar aşırı da ısınmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternetten araştırdığma göre işlemci hızını sabitleyip işlemcinin sıcaklığı düşüyor benim işlemcim oyun oynarken çok ısınıyor sadece bilgisayara birşey olur diye Throttlestop programını kullanmıyorum

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bilgisayara bi şey olmaz,yani işlemcine. Ama pek işe yarayacağını sanmadığım bi program.Çünkü işlemcin ısınıyorsa kendini korumak için hızını düşürür Düşürmezse,sıcaklık daha da artar ,işlemciyi yakabilirsin. Belli bi değerden sonra. Hoş,bu değere gelmeden işlemcinin kendini kapatması lazım ama sen buna program vs ile engel olmaya kalakarsan ,sonuç daha kötü olabilir,yani.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
met 35 in de dediği gibi bilgisayarın ısınmaya karşı kendini koruma sistemini kapatmış olursun,sen fark etmeden alttan yavaş yavaş koku gelirse vay haline.

Laptopun icini iyice bir temizle sıcaklıklar düşecektir.

Son mesajlar