TERMAL MACUN SONRASI KAPANMA SORUN!! [ÇÖZÜM]

Bu konuyu okuyanlar

Batuhan Türkeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
ARKADAŞLAR İLK BAŞTA HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM ABİLERİME BANA YARDIMCI OLDUĞUNUZ İÇİN SORUN PC DE VEYA İŞLEMCİDE DEĞİLMİŞ SÖVMEK İSTEMİYORUM FAKAT ******* MACUN SÜREN ŞEREFSİZ ESKİ MACUNUN KAZIRKEN İŞLEMCİNİN BAKIRINI ÇİZMİŞ VE ZARAR GÖRMÜŞ MACUN SONRASI TEKRAR SÖKÜP TAKMIŞ VE MACUN BİLDİĞİNİZ ÜZERE VASIFSIZ Bİ HALE GELMİŞ VE BAŞKA BİR BİLGİSAYARCIYA GÖTÜRDÜM DAHA KALİTELİ BİR MACUN KULLANDIĞINI SÖYLEDİ VE SAKIN BİDAHA AÇMA DEDİ AÇARSANDA MACUNUNU YENİLE DEDİ VE CPU %100 KULLANIMDA BİLE 45 DERECEYİ GEÇMİYOR ŞUAN EV SIÇAKLIĞINDA DEDİ 50 Yİ BULUR DEDİ CPU KULLANMADIĞI ZAMNA YANİ %10 LARDA GEZERKEN 35 DERECE CPU SICAKLIĞI BEN AYRIYETTEN Bİ DAHİLİ FAN ALDIM ALTINA EVDE KALORİFER VAR İSTER İSTEMEZ EVİN İÇİ 35 DERECE FALAN SICAKLIK FARKI OLCAK BİDAHA BİDAHA UĞRAŞMAMAK İÇİN VE ŞUAN GİRDİĞİM OYUNLARDA EN FAZLA 51 DERECEYİ GÖRDÜM BANA İYİ BİR DERS OLDU SİZEDE TAVSİYEM TERMAL MACUNU DEĞİŞTİRİRKEN METAL VEYA SERT BİR CİSİM KULLANMAYIN ALKOLLÜ PAMUK İLE MACUNU YUMUŞATIP PEÇETE VEYA PAMUKLA TEMİZLEYİNİZ YOKSA SİZİNDE BAŞINIZA GELİR TEKRARDAN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ben laptobumdaki termal macunu ıslatmadan peçeteyle temizliyordum. Bunu anlattığınız iyi oldu. Alkollü pamuk yerine üzerine kolonya dökülmiş peçete termal macunu temizlemekte kullanılabilir mi?

Batuhan Türkeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
tabikide ama sen yinede internetten bi araştır zarar verebilirmi diye ama sanmıyorum fazla abartmadan bunu yap sadece işlemci üzerine sür ve güç kaynağını söktüğünden emin ol ama ben yinede biraz daha araştırmanı tavsiye ederim baktım bi kaç yere birisi diş macunu birisi vazelin sürmüş öyle saçma kanallardan değilde profesyonel bi bilgisayarcıya sorman gerekir alkol hani kolonyada katkı maddesi olabilir ve kısadevre akımı yaratabilir oyüzden dikkatli olmanı yürekten tavsiye ederim
--- Gönderi Güncellendi ---
anlık olarak işlemcı sıcaklığım 37 derece

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
...baktım bi kaç yere birisi diş macunu birisi vazelin sürmüş öyle saçma kanallardan...
Ben de internette termal macun yerine vazelin ve diş macunu kullanma ile ilgili yazılar görmüştüm. Ve hatta yanlış hatırlamıyorsam merhem sürdüğünü söyleyen bile vardı. :)

Batuhan Türkeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
anlık olarak işlemcı sıcaklığım 37 derece
Ben de internette termal macun yerine vazelin ve diş macunu kullanma ile ilgili yazılar görmüştüm. Ve hatta yanlış hatırlamıyorsam merhem sürdüğünü söyleyen bile vardı. :)
:DDD işte onların hali 1 ay sonra işlemci yandı falan diye ortaya cıkıcak bunlar ne alaka neeyine bu kadar çok güveniyolar ben bilmiyorum yemin ederim ama tebrik ederim adamlar inanmışlar :D