Termal macun sonrası fps düşüklüğü

Bu konuyu okuyanlar

sw1ftry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kısaca sorunumu anlatayım. Oyunlarda FPS değerim yarı yarıya düştü ve özellikle oyunlarda ara sahnelerde inanılmaz kasıyor fps 30 civarına iniyor (Fifa 19 oynarken eskiden orta ayarda 160 fps alıyordum, şimdi düşük ayarda 70 fps zar zor alıyorum ve gol tekrarını gösterirken fps 20-30 civarına düşüyor). HD Tune ile yaptığım testte sağlık durumu iyi ve tüm kutucuklar yeşil. Termal macunu bilgisayarı aldığımdan beri ilk defa değiştirdim fakat masaüstü bilgisayarımdan dolayı termal macunu kullanmayı biliyorum. İç temizliğini düzenli yapıyorum. Ayrıca 500GB Sandisk ultra 3d SSD aldım ve cumartesi günü kurulum yapacağım. HDD'den cızırtı sesi geldiği için aldım. Sizce sorun ne olabilir?
Sistem özelliklerim
NVIDIA® GeForce® GTX 950
16 GB DDR4 Ram
i7 6700HQ
1 TB WD Blue 5400 rpm hdd
Windows 10
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak havaların ısınmasına bağladım fakat işlemci boşta 55-60 derece, yük altında max 75-80 derece. GPU boşta 55, yük altında 85 derece fakat oyunların kasması daha oyunu ilk açışımda başlıyor, işlemci ve ekran kartı 55 derece civarındayken

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Macunu GPU veya CPU etrafındaki minik çiplere taşırmış olma ihtimalin %99. Açıp kontrol edebilirsiniz.

sw1ftry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Macunu GPU veya CPU etrafındaki minik çiplere taşırmış olma ihtimalin %99. Açıp kontrol edebilirsiniz.
aynen öyle olmuş, düzeltilemeyecek bir sorun mu, düzeltilebilirse nasıl düzeltebilirim :/

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Düzeltilebilir, bi şekilde taşan macunu temizlemeniz gerekir.
Peçete ile falan donanıma zarar vermeyecek şekilde ahşap kürdan ile de olabilir hassas bi şekilde temizleyebilirsin. :)

sw1ftry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Düzeltilebilir, bi şekilde taşan macunu temizlemeniz gerekir.
Peçete ile falan donanıma zarar vermeyecek şekilde ahşap kürdan ile de olabilir hassas bi şekilde temizleyebilirsin. :)
herhangi bir çipi yamultmadım, tüm çipleri temizledim, macunu yeniledim fakat kasmalar hala devam ediyor. tek fark cpu 65 dereceyi geçmiyor, gpu 85 derece civarlarında ve fps 60 ı geçmiyor. Ayrıca GPU ister 50 derece, ister 85 olsun fps değişmiyor, 45-75 arası değişiyor

Son mesajlar