Termal macun deneyimlerim ve Termal Macun Önerileriniz ?

Bu konuyu okuyanlar

TuncaIchizo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar nasıl bir eti yağsız tavada pişirirseniz yanarsa , işlemcimizde aynı şekilde termal macunsuz şekilde kavruluyor. Benim bilgisayardalarda en dikkat ettiğim şey kolay kasa açılımıdır. Şu güne kadar birçok termal macun denedim. Nerdeyse çok azından memmun kaldım en son aldığım ve beni gerçekten üzen termal macun olan Zalman ZM-STG2 termal macunun sadece ilk sürdüğünüzde harika sonuçlar verdiğini ve 2 hafta kullandıktan sonra kuruyup ısı değerlerinin 90 lara kadar çıktığını gördüm. Bundna önce cooler masterin bir kaç termal macunun kullandım ve çok memmun kaldığımı söyleyemem. Şu güne kadar bi tek zalman stg1 den memmun kaldım onunda ömrü 5,6 ay, bana sürünce uzun ömürlü ve iyi sonuçlar veren termal macunları önerebilir misiniz ? Artict Silver hiç denemedim deneyenler onunla ilgilide ayrıntılı bilgi verirse sevinirim.

abaküsbanaküsme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
1999 yılından beri bilgisayar kullanan biriyim. 4-5 yıl önce son bilgisayarımı aldım. ilk kurulumda termal macun kullandım ve sonrasında diş macunu ile devam ettim :) şaka değil gerçek. İşlemci soğutucuda önemli herşeyi macundan beklemeyin. Stok fanlar çok yeterli olmuyor oyunlarda.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Hazır konusu açılmış bende sorayım.Linkini verdiğim ürünü kullanıyorum nerdeyse 1 sene oldu işlemcime süreli hala açıpta silmedim değiştirmedim yalan yok gerçek sıcaklıklarım halen düşük oyunlarda bile aşırı derecede ısınmıyor işlemcim.Zalman soğutma konusunca bir numara bence fakat zalman dan iyi bir macun var mı acaba ? Ondan daha iyi şu ürün var dediğiniz bir macun var mı acaba ? Kullandığım macun bu ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Hazır konusu açılmış bende sorayım.Linkini verdiğim ürünü kullanıyorum nerdeyse 1 sene oldu işlemcime süreli hala açıpta silmedim değiştirmedim yalan yok gerçek sıcaklıklarım halen düşük oyunlarda bile aşırı derecede ısınmıyor işlemcim.Zalman soğutma konusunca bir numara bence fakat zalman dan iyi bir macun var mı acaba ? Ondan daha iyi şu ürün var dediğiniz bir macun var mı acaba ? Kullandığım macun bu ?
Termal macun önemli fakat bunu etkisini bir yere kadar görebilirsiniz.Bilgisayarınızda tek fan varsa ve soğutma gücü o kadar iyi değilse termal macun çok etki etmez.Yinede yukarıda linkini paylaştığım ürünü alabilirsiniz.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Termal macun önemli fakat bunu etkisini bir yere kadar görebilirsiniz.Bilgisayarınızda tek fan varsa ve soğutma gücü o kadar iyi değilse termal macun çok etki etmez.Yinede yukarıda linkini paylaştığım ürünü alabilirsiniz.
Tamam da ben linkini verdiğim ürünün alternatifini sordum sadece termal macunun işe yaramadığını bende biliyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Tamam da ben linkini verdiğim ürünün alternatifini sordum sadece termal macunun işe yaramadığını bende biliyorum.
Linkini paylaştığım ürün dedim.Sizin atmış olduğunuz ürünü kast etmedim zaten.Zahmet edip 2-3 mesaj yukarı bakarsanız görürsünüz.