Terim yeni sezonda ne yapacak?

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
7078_B_terim033.jpg

Terim yeni sezonda ne yapacak?

Milli Takımlar eski Sorumlusu Fatih Terim, yeni sezonda yurt dışında çalışmayı düşündüğünü söyledi. Acıbadem Hayat Dergisi'nde yer alan röportajında kariyeri ve özel yaşamıyla ilgili açıklamalarda bulunan Fatih Terim, ''Yeni sezonda yurt dışında çalışmayı düşünüyorum, ama belli olmaz'' dedi.
Terim, hayatta her şeyin bir bedeli olduğunu ve her iyi şey için emek sarf edilmesi gerektiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

''Hayatta fark yaratmak zorundasınız. Hedefleri hep büyütmek, yenilemek, buna göre çalışmak önemli. Bazen başarısız olacağınız zamanlar da olacaktır.

O gün gününüzde değilsinizdir, formunuzda olmazsınız, ama genele baktığınızda aslında başarılısınızdır. Resmin bütününü görme düşüncesinden uzaklaşmamalısınız. Benim için başarı; çalışmak, farklı bakış açıları yakalamak ve bunu pratik hayata geçirebilmekle sağlanır.''

İyi bir liderin yaptığı işe hakim olması, zor anlarda bile dik durması ve çalışanlarının da mutluluğunu sağlaması gerektiğini dile getiren Terim, şunları kaydetti:

''Çünkü çalışan mutlu olmazsa iyi bir performans sergileyemez. Bir lider, ekibin tüm sorumluluğunu alan, çabuk ve doğru karar veren, bunları eksiksiz uygulayan, ekibine yetki ve sorumluluk verip, takip eden ve onları stresten uzak, üretken kılan kişidir. Ekibindeki insanların, onun hakkında 'Nasıl olsa o var, gerektiğinde beni korur' diye düşünmesi gerekir. Orkestradaki her sanatçı işin erbabıdır ama o yetenekleri bir araya getirip dışarı kaliteli ve ahenkli bir ses çıkmasını sağlayan da hiç kuşku yokki orkestra şefidir.''
Terim, geçen yaz yaşadığı ve parmağının kopmasıyla neticelenen tekne kazasıyla ilgili soruyu da şöyle yanıtladı:

''Teknedeki arkadaş dalıp, kendi elini yırtma pahasına parmağımın kopan parçasını buldu. Olay sonrası, Futbol Federasyonu'nun sağlık ekibi ve sağlık sektöründeki birçok dostum bana yol gösterdi. Sonuçta Acıbadem Hastanesi'ne gitmeye karar verdim. Sonuç çok başarılı oldu. Aslında en kötüsü halat kesiğiymiş, çünkü kesik sinirleri, damarları burarak koparırmış ve başarı oranı çok düşük olurmuş. Buna rağmen benim ameliyatım çok başarılı geçti. 'Operasyondan sonraki ilk 72 saat önemli' dediler. Üşütmemek, mikrop kapmamak için 8 gün tek başıma bir odada kaldım. Müthiş bir hizmet gördüm.''

Futbol Federasyonu'nun sağlık ekibi ve sağlık sektöründeki birçok dostum bana yol gösterdi. Sonuçta Acıbadem Hastanesi'ne gitmeye karar verdim. Sonuç çok başarılı oldu. Aslında en kötüsü halat kesiğiymiş, çünkü kesik sinirleri, damarları burarak koparırmış ve başarı oranı çok düşük olurmuş. Buna rağmen benim ameliyatım çok başarılı geçti. 'Operasyondan sonraki ilk 72 saat önemli' dediler. Üşütmemek, mikrop kapmamak için 8 gün tek başıma bir odada kaldım. Müthiş bir hizmet gördüm.''

-TERİM'DEN SEÇMELER-

Röportajda Fatih Terim, kendisine sorulan kavramları şu şekilde yorumladı:

Spor: ''İstanbul'dayken en çok futbol oynuyorum.''

Sağlık: ''Düzenli sağlık takibimi yaptırırım ama evhamlı biri değilimdir.''

Beslenme: ''Yemek seçmem, yemediğim tek şey pişmiş soğandır.''

Başarı: ''Hayatta fark yaratmak zorundasınız.''

Hayat: ''Hayat bana karamsarlığın gereksiz olduğunu öğretti.''

Çocukluk: ''Çoğu çocuğun olduğu gibi, benim de rol modelim çalışkanlığı ve inancıyla babamdı.''

Sigara: ''15 aydır sigara içmiyorum. İrademi kullanarak 'bırakıyorum' dedim ve bıraktım.''

Şans: ''Şansa hiç inanmam. Bazen beceriksizliğe 'şansızlık' derler. Hiçbir ciddi başarı, tesadüf olamaz.''

Yeni sezon: ''Yeni sezonda yurt dışında çalışmayı düşünüyorum, ama belli olmaz.''

Çalışkanlık: ''Ne kadar yetenekli olursanız olun, disiplinli çalışmadığınızda yeteri kadar emek sarf etmediğinizde hayat, size dersini verir.''

Politika: ''Kafamda ülkeme fayda sağlayabilecek uzun vadeli başka planlar da var. Zamanı gelince bunları kamuoyuyla paylaşırım.''

Liderlik: ''Liderlik, orkestra şefliği gibidir. Orkestradaki her sanatçı işin erbabıdır ama o yetenekleri bir araya getirip dışarı kaliteli ve ahenkli bir ses çıkmasını sağlayan da hiç kuşku yokki orkestra şefidir.''

KAYNAK

ufukcoskun

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Hayat: ''Hayat bana karamsarlığın gereksiz olduğunu öğretti.''

Sen ise bize karamsarlığı öğrettin Fatih Terim.

Daha hiçbir takımı çalıştırma senden ne köy oolur ne kasaba.