TEOG sınavınız nasıl geçti?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

mazruf

Guru
Onursal Üye
Sorular ve cevapları yarın 14.00'te EBA'da yayımlanacak:

MrSmoke

Dekan
Kök 81 den kök 27 yi çıkaracaktık. O sayı hangi iki sayının arasında diye sordu.
Biri 3'ün küpü biri 3'ün 4. kuvveti Kök içi aynı olursa toplama çıkarma yapabiliyorsun.
Dur dur kavrayamamıştım konuyu. 9-3kök3 oluyor. 3kök3 1, bir sayı tahmin sorusuymuş o.

Tubicaliskan

Asistan
Pardon 81'i birden kök şeklinde diye kavradım. Kök 3 bir virgül bişey bir sayı orda tahmin istiyor senden.
Aslında kolay bir soru. Kök 3 yaklaşık olarak 1,8 çıkıyor. Ancak ben 3 ile çarpmak yerine topladığım için yanlış buldum. Şaka gibi. Toplam 1 yanlışım var şu ana kadar. İnşallah yarın full çıkartırım.

mazruf

Guru
Onursal Üye
Türkçe dersi sorularını beğendim. Ögeler konusundan ilk dönemde hep 1 soru geliyordu; bu sene yardımcı ögeler de dahil olunca soru sayısı 2'ye çıkmış; buna karşılık fiilimsilerden önceki yıllarda 2 soru sorulurken bu yıl sadece 1 soru sorulmuş. Yazım kurallarından 1 soru (birkaç kelimesi), noktalamadan 1 soru sorulmuş. Diğerleri okuduğunu anlama üzerine. Düzenli kitap okuyan öğrenciler sıkıntı yaşamamıştır diye tahmin ediyorum.

Henüz 8. sınıfa gelmeyen öğrencilere tavsiyem: 6. ve 7. sınıf 8. sınıfın temelidir. Bu sınıflarda bu derse gereken önemi vermezseniz 8. sınıfta çok ama çok zorlanırsınız. 6. sınıfta kök-ek konusunu, sıfat, isim konusunu; 7. sınıfta zarflar konusunu, kipler konusunu kavramazsanız 8. sınıftaki dil bilgisi konularını anlamanız çok zor.

Son düzenleme:

SONG JOONG KI

Koreli Reyiz
Onursal Üye
Günaydınlar. Tüm öğretmenlerin günü kutlu mutlu huzurlu olsun.
Teog a gireceklere de -başta ben:)- başarılar.

stat counter