Temiz format öncesi yapılması gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
UEFI BIOS üzerinden temiz kurulum yapmak istiyorum. Format öncesi resimlerimi belleğe alacağım, BIOS zaten güncel. Başka neler yapmalıyım? Ya da şöyle sorayım: Format atılmadan önce yapılması gerekenler nelerdir?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ben tanımadığım bir sisteme format atarken kesinlikle LAN-Wireless sürücülerini yedekler ondan sonra atarım. Siz kullandığınız bir bilgisayara atıyorsanız yinede bu sürücüleri yedeklemekte fayda var.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
UEFI BIOS üzerinden temiz kurulum yapmak istiyorum. Format öncesi resimlerimi belleğe alacağım, BIOS zaten güncel. Başka neler yapmalıyım? Ya da şöyle sorayım: Format atılmadan önce yapılması gerekenler nelerdir?
Merhaba;

Diğer arkadaşların da söylediği gibi Ethernet ve Wireless sürücülerini yedekle veya driverını indir.

Bir de kesinlikle formattan sonra bilgisayarını CCleaner ile tarat. Çıkan sonuca sen de şaşıracaksın. ;)

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Merhaba;

Diğer arkadaşların da söylediği gibi Ethernet ve Wireless sürücülerini yedekle veya driverını indir.

Bir de kesinlikle formattan sonra bilgisayarını CCleaner ile tarat. Çıkan sonuca sen de şaşıracaksın. ;)
Ben tanımadığım bir sisteme format atarken kesinlikle LAN-Wireless sürücülerini yedekler ondan sonra atarım. Siz kullandığınız bir bilgisayara atıyorsanız yinede bu sürücüleri yedeklemekte fayda var.
bende format atıcağım ancak bu dediğiniz sürücüleri nasl yedekleyeceğim

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,663
Driver yedeklemeye gerek yok hocam
Bilgisayarının marka ve modelini internete yaz, markalar zaten kendi sitelerinde tüm uyumlu driverları paylaşıyor. Oradan indirir flaşa atar bilgisayarına kurarsın formattan sonra. Driverları yedekler de formattan sonra tekrar atarsan onun adı "Temiz Format" olmaz :)

Sen kendi kişisel fotoğraf vs verilerini yedekle, varsa tarayıcıda kayıtlı şifrelerinin hesabında giriş yapılmış olduğundan emin ol o yeterli olacaktır.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
-Önce format diskinizi hazırlayın.
-Yedekleyeceğin dosya,resim,oyun,video varsa yedekle.

-Format attıktan sonra bilgisayar driverilerını sürücülerini kur
-Windows'unu lisansla (Crack kullanma)
-Herşey artık hazır ! İyi Forumlar !

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Sizin Format dediğiniz şey aslında var olan Windows'un üzerine tekrar Windows kurmak kısaca HDD/SSD'nin okuma/yazma ömrünü çürütmek.