Televizyon almak istiyorum yardımmm.

Bu konuyu okuyanlar

halo35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhaba ,
Nasipse 2 ay sonra düğünüm var. Malüm en sona bırakılan ihtiyaç televizyon. Çok çeşit olduğu için karar vermek o kadar zorki. Biraz araştırdım çok fazla seçenek var. Sizlerden ricam bana nasıl bir tv önerirsiniz. kriterleri aşağıda yazdım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Marka olarak ilk tercihim samsung( LG de olabilir.Yada önerebileceğiniz başka bir marka)
LED TV
FULL HD
SMART
3D
106 ekran
X Hz ( Kaç Hz olmalı tam bilmiyorum ama ileriye dönük olarak en az 200 hz olmalı yada sizlerin önerisi daha önemli)
WİFİ-USB-HDMI gibi bağlantıların yeterli miktarda olması.
Finans 1.000-1.500 TL arası
yardımcı olursanız çok sevinirim:biggrin::biggrin::biggrin:

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=355929]halo35[/MENTION], öncelikle hayırlı olsun arkadaşım..

Samsung' un 106 ekran 3d smart tv'sini bulamadım verdiğin fiyat aralığında..

LG' nin bu modelini buldum.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende alacağım neredeyse 6 aydır araştırıyorum. Tam karar kılmıştım yeni seri tvler çıktı. Almak istediğim model LG LM serisi. Hz olayında 200 400 olması araştırmalarım sonucunda tamamen kandırmacadan ibaret. Önemli olan panelin hz'si ki oda 50 yada 100 oluyor modele göre. Ülkemizdeki tv yayınları 50hz olarak geliyor. Fakat 3D ve oyun içinde istiyorsa 100 olmasında daha iyi.
Bende dediğin 1500 veya en fazla 1700 arası bakıyorum. Başlarda senin gibi 1000-1500 arası arıyordum ancak bu elektronik aletlerde genelde 3lira fazla olsun iyi olsun uzun süre kullanayım mantığında birisiyim.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Bende alacağım neredeyse 6 aydır araştırıyorum. Tam karar kılmıştım yeni seri tvler çıktı. Almak istediğim model LG LM serisi. Hz olayında 200 400 olması araştırmalarım sonucunda tamamen kandırmacadan ibaret. Önemli olan panelin hz'si ki oda 50 yada 100 oluyor modele göre. Ülkemizdeki tv yayınları 50hz olarak geliyor. Fakat 3D ve oyun içinde istiyorsa 100 olmasında daha iyi.
Bende dediğin 1500 veya en fazla 1700 arası bakıyorum. Başlarda senin gibi 1000-1500 arası arıyordum ancak bu elektronik aletlerde genelde 3lira fazla olsun iyi olsun uzun süre kullanayım mantığında birisiyim.

benim gibi yapacaksın.. 3-3,5 sene önce 10 dakika evde araştırma yaptım.. en çok hangi model konuşuluyor diye..
gold bilgisayara gittim.. seçtiğim 2 televizyon yanyana idi.. sony ve samsung' un.. baktım baktım ve "Sony' yi alıp gideyim" dedim.. en hızlı televizyon alıcısı ilan etmişlerdi beni :)

Lg' nin LM serisi gayet iyi.. doğru seçim yapmışsın.. yeni seri ile arasında pek fark göremedim ben..
yayın ve oyun bakımdan dediklerin de doğru..

sen kaç ekran istiyorsun? ve en çok hangi amaçla kullanacaksın.. yardımcı olalım..

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende nasipse 1 ay sonra düğün yapacağım. 42LM640s düşünüyorum. LM640 100hz paneli LA'da ise 50Hz olmasından dolayı. LM almayı düşünüyorum ama piyasası bittiğinden dolayı aklımda bi ton soru var. Acaba alacağım ürün sıfır mı olacak kutulu fakat teşhir mi önceden alınıp tamir edilen bir ürün mü ..vs.. uzatabilirim.

Elektronik şans işi olduğunu biliyorum. 10 sene önce renkli ekran telefonlar ilk çıktığında aldığım telefonu sadece kapağını değiştirerek hala sorunsuz şekilde kullanıyorum..

Araştırmaya ilk başladığımda sadece 3D olsun istiyordum sonra işin içine DTS girdi. Açıksası evde normal izleyeceğim. Elimdeki HD uydu alıcısı var ama üzerindeki mi yoksa bendeki mi daha iyi görüntü verecek merak ediyorum. Biss key sorunu olduğundan dolayı dahili alıcılara pek sıcak bakmıyorum. Almışken bütçem dahilinde en iyisini alayım da ilerde keşke demiyeyim. Bakalım düğünden sonra kurulum ve servis olaylarından dolayı ağustos sonunda alacağım tabi piyasada kalmışsa. LM yoksa da muhtemelen LA alacağım.

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
LG MM660s tavsiye ederim. Bulablirseniz tabi. Ayrıca LG LA seriside yeni çıktı benim gördüğüm LA640s serisi gayet güzel. Yalnız çerçevesi LM660s'e göre biraz kalın.
LGlerde genel olarak smart uygulamalar (internet) ve uydu kanal geçişi yavaştır. sizin için bu sorun olmazsa F/P bakımından en iyi LG

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
arkadaşlar ben sony aldım ama 3d de gölgelenmeler oluyor. normal 2d ve smart tv fonksiyonları çok güzel. ancak ben teknomarkette denediğim philipis tv lere bayıldığımı söylemek isterim açıkçası açık ara diğer panellerden çok daha kaliteli..

halo35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@halo35, öncelikle hayırlı olsun arkadaşım..

Samsung' un 106 ekran 3d smart tv'sini bulamadım verdiğin fiyat aralığında..

LG' nin bu modelini buldum.
@angel75 çok teşekkür ederim...
LG yi bakıcam

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Kafama takılan çözemediğim bir soru şu HZ olayı. 50 hz den daha fazla yayın yok diye biliyorum. 100 HZ lik bir tv iyidir diye düşünüyorum. Yada tam olarak nedir bu HZ olayı yardımcı olabilirmisiniz.

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Aşağıdaki linkte sorduğun soru ile ilgili bir takım cevaplar mevcut. Bir bak istersen.

http://forum.shiftdelete.net/televizyon/307149-lcd-veya-led-tvlerde-hz-ne-ise-yarar.html

Normal tüplü televizyonlar 50 hz’dir, lcd monitör ve tv’ler ise 50-75 hz, şimdi lcd tv’lerin 100 hertz’leri de çıktı.

Hertz, bir görüntünün 1 saniyede ekrandaki yinelenme sayısıdır. Bu nedenle 2 kat hıza sahip 100 hz tv’ler gözü yormaz ama 50 hz tv’ler gözü biraz daha fazla yorar.

50 Hz tv'lerde ekranda görülen bir görüntü karesi aslında 2 yarım görüntünün üst üste oturması ile ortaya çıkar. Bilindiği gibi ekrandaki görüntü satır satır tarama ile oluşur. Görüntüyü oluşturan satırların önce tek numaralı olanları (1,3,5,7 v.s) birinci karede sonra da çift numaralı satırları ikinci karede taranır. Bu iki yarım taramalı ekran yeterince hızlı değiştiği için ve ekranın fosforlu özelliğinden dolayı sanki tek kare imiş gibi görünür. Buna "interlaced" görüntü denir. 50 Hz tv'lerde iki yarım karenin geçişi her ne kadar hızlı da olsa özellikle ekran boyutları büyüdüğünde geçişler izleyici tarafından titreşim gibi algılanır. Ekran boyutları küçükken 50 Hz tv'lerde ekrandaki titreşim çok rahatsız edici değilken 70 ekran üzerindeki boyutlarda belirginleşir ve 80 ekran üzerinde de rahatsız edici olmaya başlar (göz sağlığı açısından da zararlı). 100 Hz'lik tv'lerde ekrandaki görüntü tek seferde taranarak oluşturulduğu için ekranın titremesi söz konusu değildir. Ekran boyutunun 80 ekran üzerinde olduğu durumlarda tv'nin 100 Hz. olması seyir kalitesini artırır ve gözleri rahatsız etmez.

Kaynak : http://www.istanbulbilisim.com.tr/index.php?act=ShowSSS&soru_ID=60

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
özellikle LGnin 2013 serisindeki LA660S'i çok beğendiğimi belirteyim.

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hayırlı olsın, Allah mesud etsin güzel kardeşim. Ben sana Lg ürünlerini tavsiye ederim. Huzur olsun da gerisi boş.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı olsun Allah mesut etsin.

bütceni biraz artırırsan bunu al derim bu televizyonu kulanan birisiyim tavsiye ederim sana

LG 42LA640S DVB-S 3D FHD SMART LED LCD TV +4x 3D gözlük

http://www.teknosa.com/urunler/110012614/lg-42la640s-dvb-s-3d-fhd-smart-led-lcd-tv-4x-3d-go

Bulabilirsem 42LM640S alacağım ama bulamazsam alacağımm tv bu olacak.. Sanırım LM640 çerçevesi LA660 ile aynı.. Kullanan birisi olduğun için sorayım bu tv de dahili uydu alıcıyı mı kullanıyorsun yoksa harici cihazın mı var? Bir de kanal ayarlamada sorun yaşadın mı kanal silinmesi yok diye biliyorum.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Bulabilirsem 42LM640S alacağım ama bulamazsam alacağımm tv bu olacak.. Sanırım LM640 çerçevesi LA660 ile aynı.. Kullanan birisi olduğun için sorayım bu tv de dahili uydu alıcıyı mı kullanıyorsun yoksa harici cihazın mı var? Bir de kanal ayarlamada sorun yaşadın mı kanal silinmesi yok diye biliyorum.

dahili var uydu alıcısı var. ama ben harici kulanıyorum şuan lık teledünya kulandığım icin kanal ayarlarında hiç bir sorun yaşamadım

LM640S ile farkları

200 hz çerçeve metalik çift çekirdekli smart tv fark

DVB-T2 tuner mevcut

Dahili kamera yok ama harici takabiliyorsun

ses sistimi ile harika calışıyor

wifi bağlantğımda sorunsuz calışıyor

3D LED SMART olarak gerçekten şuanda alınabilecek en net model.

monster hdmi 1.4 3D kablo kulanıyorum görüntü ve ses kalitesi süper hdmi 1.4 aşağıya kulanamazsın zaten

ben kanal ayarlarını Teledünya kutusu üzerinde ayarlıyorum tv hiç aktarmıyorum ama kanal ayarlarında sorun yaşamadım ben ama kanal silmeyi gercekden daha denemedim akşam denerim evde.

cok cok memnunum daha önce bende LG 42 LE 5300 vardı babama verdim bunu aldım şey gibi oldu Reno arabasından inmiş Mercedes binmiş gibi oldum :)

unutum söylemeyi yanlız benimki sıfır almanyadan geldi dayım da istedim atmış arabaya getirdi. burada almadım yani şunu biliyorum türkiye gelen tvlerde bazı özeliklerde değişiklik olabiliyor satıcı yalan söylüyor DVB-T2 tuner bende var ama burdakilerden şikayet var lg satıcıları var diyor ama alan kişilerin şikayetleri yok diyor

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dahili var uydu alıcısı var. ama ben harici kulanıyorum şuan lık teledünya kulandığım icin kanal ayarlarında hiç bir sorun yaşamadım

LM640S ile farkları

200 hz çerçeve metalik çift çekirdekli smart tv fark

DVB-T2 tuner mevcut

Dahili kamera yok ama harici takabiliyorsun

ses sistimi ile harika calışıyor

wifi bağlantğımda sorunsuz calışıyor

3D LED SMART olarak gerçekten şuanda alınabilecek en net model.

monster hdmi 1.4 3D kablo kulanıyorum görüntü ve ses kalitesi süper hdmi 1.4 aşağıya kulanamazsın zaten

ben kanal ayarlarını Teledünya kutusu üzerinde ayarlıyorum tv hiç aktarmıyorum ama kanal ayarlarında sorun yaşamadım ben ama kanal silmeyi gercekden daha denemedim akşam denerim evde.

cok cok memnunum daha önce bende LG 42 LE 5300 vardı babama verdim bunu aldım şey gibi oldu Reno arabasından inmiş Mercedes binmiş gibi oldum :)

unutum söylemeyi yanlız benimki sıfır almanyadan geldi dayım da istedim atmış arabaya getirdi. burada almadım yani şunu biliyorum türkiye gelen tvlerde bazı özeliklerde değişiklik olabiliyor satıcı yalan söylüyor DVB-T2 tuner bende var ama burdakilerden şikayet var lg satıcıları var diyor ama alan kişilerin şikayetleri yok diyor

Tamda soracağım soruyu düzenleme ile cevaplamışsın.:biggrin: Araştırmalarımda kullanan kişilerin incelemelerinde dahili uydu alıcısında kanalların güncellenmesi sıralanması ve silinmesi ile ilgili çok sorun yaşadıklarını gördüğüm için ayrıcada biss key olmamasından dolayı harici kullanacağım.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Tamda soracağım soruyu düzenleme ile cevaplamışsın.:biggrin: Araştırmalarımda kullanan kişilerin incelemelerinde dahili uydu alıcısında kanalların güncellenmesi sıralanması ve silinmesi ile ilgili çok sorun yaşadıklarını gördüğüm için ayrıcada biss key olmamasından dolayı harici kullanacağım.

dediğim gibi teledünya olduğu icin hiç dahili uyduyla uğraşmadım takdim HDMİ normal uydu alıcısıyla kulandım yani daha dahili uydu alıcına sadece teledünyanın verdiği bedava kablo tv taktım bir tarama yaptım 45 tane kanal buldu bıraktım öyle hiç kurcalamadım bile tekrar kabloyu cıkardım zaten ama öyle bir söylenti var yorumlarda sen bunun cevabını en iyisini LG servis alırsın millet kurcalamyı cok seviyor vay şu olmuyor bu olmuyor sen onlara takma gönlünden geciyorsa al bence memnun kalırsın

kanal silmesi varmış

List tuşuna bastıktan sonra kırmızıya bas ordan kanalı seç tekrar kırmızıya basınca mavi oluyo o silindi anlamına geliyo listeyi tekrar açtığında o kanallar silinmiş olur.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=136676]IThelp[/MENTION] sana bir sorum olacaktı.. kardeşim LM640S aldı.. birgün cep telefonunu modem olarak bağlamış televizyona.. şimdi televizyonu her açtığında evdeki modemi değilde telefon modemini görüyormuş.. bir türlü değiştiremedi ayarını..

nasıl yapılacağı hakkında bilgin var mı acaba?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
@IThelp sana bir sorum olacaktı.. kardeşim LM640S aldı.. birgün cep telefonunu modem olarak bağlamış televizyona.. şimdi televizyonu her açtığında evdeki modemi değilde telefon modemini görüyormuş.. bir türlü değiştiremedi ayarını..

Telefonunda internet paylaşımını kapatması geçici bir çözüm olabilir. Ayrıca televizyonun ağ ayarlarının içerisinden kayıtlı tüm ağları silip yeniden sadece modeme bağlayabilir diye düşünüyorum.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
@IThelp sana bir sorum olacaktı.. kardeşim LM640S aldı.. birgün cep telefonunu modem olarak bağlamış televizyona.. şimdi televizyonu her açtığında evdeki modemi değilde telefon modemini görüyormuş.. bir türlü değiştiremedi ayarını..

aynı sorun bende oldu ben modemin wifi şifresini ve ağ adını değiştirdim ama tv önceki ağ adını sadece görmeye başladı. bir etrafdaki komşuların ağını yeni değiştirdiğim ağ adını görmüyordu ben şöyle yaptım ev deki modemi kapatım fişi cektim prizden sonra tv de uydu alıcısını söktüm üzerinde ne varsa söktüm yani usb wifi adaptörü söktüm tv fabrika ayarlarına geriye döndürdüm sorun ortadan kalktı.

böyle yapmayı deneye bilirsin bir sorun olmaz

telefonda ise sen telefon wifi ağ adına değiştirmeyi dene zaten o ağ adını göremeyince bağlanmaz

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
teşekkürler [MENTION=136676]IThelp[/MENTION] ve [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]

halo35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
özellikle LGnin 2013 serisindeki LA660S'i çok beğendiğimi belirteyim.

Evet güzel ama bütçeyi aşıyor kardeşim...

Bütçeyi arttırabilirsen bunu öneririm.

Tam aradığım tv diyebilirim ama pahalı biraz. Sharpın modellerine hiç bakmadım biraz incelemek istiyorum. Şimdilik sıralama samsung sharp. LG nin servisi ile ilgili bir kaç yazı okudum iyi olmadığını söylüyorlar o nedenle lg den vazgeçtim diyebilirim.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Tam aradığım tv diyebilirim ama pahalı biraz. Sharpın modellerine hiç bakmadım biraz incelemek istiyorum. Şimdilik sıralama samsung sharp. LG nin servisi ile ilgili bir kaç yazı okudum iyi olmadığını söylüyorlar o nedenle lg den vazgeçtim diyebilirim.
En iyi ekran üreticilerin başında SHARP gelir. Ayrıca yeni çıkan 4 renk teknolojisinden herkes memnun. Bütçeyi zorlayıp alırsan, beğeneceğine eminim...