Telegram Messenger

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

TEGİN

Profesör

Telegram Messenger; WhatsApp’ a alternatif olarak kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu, ücretsiz ve özellikle güvenli bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bulut tabanlı çalışarak mesajlarınızı depolayan yazılım(bu sayede mesajlarınıza istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz) aynı zamanda 100 kişiye kadar olan grup konuşmalarına da izin vermektedir.

Uygulama üzerinde her türlü resim ve videoyu da (1 GB a kadar) paylaşabileceğiniz uygulama tüm mesajlarınızı da şifrelemektedir. Dolayısıyla WhatsApp’ ın sorunlar yaşadığı şu günlerde güvenli bir alternatif arayanların tercih edebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. [Kaynak]

İndir :

Telegram for Android
Telegram for iPhone

Güzel uygulama öneririm :thumbup1: Tek sorunu fazla üyesi yok ülkemizde, bunun dışında watsapp ı geçebilecek bir program

Bende telegram'a geçtim facebook whatsapp'ı satın aldı ne olacağı belli olmaz konuşmalarımızı vs. markalar ile paylaşıp konuşmalarımıza göre reklam verebilir ve gizliliği mahvederler. Bu yüzden telegrama geçtim açık kaynak olduğunu bilmiyordum ama ses kaydı gönderme yok whatsapp'dan farklılaşabilmiiş değil fakat zor günlerde işinize yarar

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Cevremde kimse kullanmadigi icin malesef whatsapp kullaniyorum

Keşke daha çok kişi kullansa hem whatsapp'dan çok da büyük inanılmaz farkı yok.

whatsapp'tan çok daha hızlı tepki veren, daha kullanışlı ve gizli mod gibi değişik seçenekler sunan bir program. Bana göre Whatsapp'tan bu konuda 2 adım önde.

Birden fazla cihaza kurulabilmesi, ayrıca Bilgisayar'a da kurulabilmesi, whatsapp'tan 10 adım öne geçiriyor.. :)

http://tdesktop.com/

astegon

Profesör
Evet ama telegram desktoıp unofficial'dır. Bilginiz olsun. Telegram'ın API'si ile yapılmış.

iphone'da pdf göndermeye izin veren ender mesajlaşma aplikasyonlarındandır kendileri

guvenli olması ıcın arkasında para babası olması ıyı reklam yapması yeterlıdır mıllet ıcın guvenlıkmıs sankı herkesın telefonunda antıvurus yuklu :)

Güvenlik açıkları var diyor da kim istiyor ki güvenliği. Ya da hangisine güvencez. Ya da niye güvenmek zorundayız? Napıyoruz alt tarafı yazışıyoruz. Güvenli olmasa nolcak. En azından hizmetleri güzel. Güvenlik olarak hepsi aynı halt bence
Konusmalari kaydediyor buyuk ihtimalle hesap numaran vs yazdin hoop kayitta ve serverida guvenliksiz oldugu icin kolay bilgi calinir demek istiyor sanırım

Listemizin hepsine davet yollamamız gerekecek sanırım :D Yoksa kendi kendimi ekleyip yazışacam.

astegon

Profesör
Konusmalari kaydediyor buyuk ihtimalle hesap numaran vs yazdin hoop kayitta ve serverida guvenliksiz oldugu icin kolay bilgi calinir demek istiyor sanırım
Server'ı güvenliksiz demek kayıt tuttuğu için. Vay be. Bu yaşımda, bu tecrübede neler öğreniyorum.

Paylaşmayın o zaman sizde özel bilgilerinizi.

Hayret ya. :)

stat counter