Telefonumda acaba anakart sorunu mu var ?

Bu konuyu okuyanlar

darxoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim asus zenfone 2 telefonum 6-7 ay önce oyun oynarken kendi kendine kapanıyordu 2-3 kere tekrar açma düğmesine basınca açılıyordu öyle öyle bi 10 gün dayandı sonra tamamen açılmamaya başladı ama ŞARJA TAKILIYKEN HALA DAHA AÇILIYOR şarjdan çıkarınca bi 2-3 dk sonra gidiyor servise verdik garantisi bitmişti 700 tl istediler anakart arızası felan dediler bende youtube de boyle bir videoya karşılaştım : burdaki yöntemi uygularsam çalışacağını söylüyorlar bi kişiye daha aynısı olmuş bunu yapmış düzelmiş sorunu videonun sahibi bana şu cevabı verdi : anakart yansa şarj almaz normalde dene. ben şuan uygun tornavıda olsa denerim ama yok, sizce bu yontemle sorun çözülürmü ?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Batarya sök tak yaptı düşüncesi sokette olusan manyetik tarzı enerji deneyin olmassa ya bataryanı ölü yada anakarttaki entegre bozuk 2.el temiz bir anakart alın 100tl dir fiyatı tamir edin sökmek kolay önemli olan nerden söktüğünüz unutmayın halledersiniz

darxoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şarja takılıyken oyun bile oynuyorum telefon 5 aydır yatıyor elimdeki telefonda kötü varsa imkanım yapmak istiyorum yani.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Şarja takılıyken oyun bile oynuyorum telefon 5 aydır yatıyor elimdeki telefonda kötü varsa imkanım yapmak istiyorum yani.
Şarj da açılıyor diyorsunuz videoda arkadaşın dediği gibi söküp takın sokette elektriklenme oluyor ondan
Yoksa bataryayı şarj oluyor diye gösteriyormu ve şarj yüzdesi yükseliyor mu

darxoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Batarya sök tak yaptı düşüncesi sokette olusan manyetik tarzı enerji deneyin olmassa ya bataryanı ölü yada anakarttaki entegre bozuk 2.el temiz bir anakart alın 100tl dir fiyatı tamir edin sökmek kolay önemli olan nerden söktüğünüz unutmayın halledersiniz
Şarj yüzdeside yükseliyor

darxoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
batarya fişini çıkarıp takmak sorunu çözermi yani ?

darxoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Emin olamayız
Denemek lazım
Veya sorun
Bataryada veya anakarttaki entegrede olabilir (entwgre enerji dağılımını sağlıyor)
elimdede o vidalara uygun tornavida yok olursa denerim umarım olur servis 700 tl istiyor anakart değişimi için.