Telefonum Yavaşladı Diyenlere (ROOTSUZ)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Merhaba değerli arkadaslar, bugün android telefonumuzun arayuzunu nasil hizlandirabilecegimizden bahsedecegim.
Günümüz Android cihazların en büyük sorunu orta-üst seviye ve alti cihazlarin kullandikca sisme yapmasi ve arayuzun oldukça yavaslamasi. Çözümüne gelirsek ise sırasıyla şu yöntemleri izlemek gerekiyor :

- FACTORY RESET :

İlk önceliğimiz telefonu ilk haline döndürmek . Bunun icin her telefonda kombinasyonu farkli olan factory reset atin ve telefonunuz ilk aldiginiz hale dönsün daha sonra sadece isinize yarayan uygulamalari indirin bu uygulama çöplüğünden kurtulun. Telefonunuza modeline nasıl factory reset atacağınizi forum ici araştırma yaparak bulabilirsiniz.

-LAUNCHER:

İkinci olarak telefonunuzu kastiran stock launcherdan kurtulmak gerekiyor ama once stock launcherde ana sayfada bulunan widgetlari silin ki arka planda sisteminizden yemesin.
Daha sonra Android Dünyasının ayari yapildiginda en hızlı , kullanımı en kolay launcheri olan Nova Launcheri ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher) telefonunuza indirin.

Nova launcheri indirdikten sonra gene istemediginizin widgetlari kaldirip istediklerinizi ekleyin, isteğe bağlı icon pack de kurabilirsiniz. Daha sonra nova ayarlarindan resimlerdeki gösterilen ayarlari yapin:

Kaydirma efektini kart yigini yapmamizin nedeni en hizli onun gozukmesi. Ayarlar ise ışık hizinda olacak. Ve yeni uygulama yuklendiginde ekle secenegi de açık olsun.
Son olarak Play Store ayarlarindan ekrana simge ekle tikini kaldiralim. Çünkü onu stock launchera ekliyor.

- GELISTİRİCİ SEÇENEKLERİ

Son olarak önce gelistirici seçeneklerini açalım . Bunun için ayarlardan yazılım hakkındaya gelip yapim numarasina gelistirici seçenekleri açıldı diyene kadar tiklayalim.

Gelistirici seceneklerini actiktan sonra Ayarlar - Genel- Gelistirici Seceneklerine gelelim ve aşağıdaki ayarlari yapalim :
Animasyonlar. 5x olurken GPU olusturmaya zorla bölümündeki tiki de isaretliyoruz.

Tüm bunlari yaptigimizda telefonumuz belirgin derecede hizlanacak. General Mobile discoveryde tum bu islemler yapilip test edilmiş telefonun arayuzunun 2 kattan fazla hizlandigi görülmüştür .

Yorum yapmayi unutmayin, hatamiz varsa soyleyin. Yazim hatalarimiz varsa affola. SAYGILARIMLA JİRAİYA06
s.a moderatör kardeş öncelikle merhabalar.Bana yardımcı olurmusunuz ? Ben şuan LG L5 II kullanıyorum pek iyi bir cihaz değil ama sanıyorumki telefonda sıkıntı ramden kaynaklanıyor. 512mb ram var. Mesela müzik açıyorum arka planda çalarken internet tarayıcısını açıyorum müzik kapanıyor. Ana ekrana gidip müziği tekrar açıyorum bu sefer internet tarayıcısı baştan başlıyor bu tüm uygulamalarda böyle mesela internet radyosu açıyorum whatsapp ı açıyorum radyo kapanıyor. Telefonu garantiye gönderdim. Sonuç aynı. Kendim reset attım sonuç aynı.Kasması azalsın diye telefonda neredeyse uygulama kalmadı.3310 gibi kullanıyorum.Kasmasın diye hafıza kartındaki müzikleri telefona aktarıp hafıza kartsız kullanıyorum.Bana bu konuda yardımcı olurmusun?

s.a moderatör kardeş öncelikle merhabalar.Bana yardımcı olurmusunuz ? Ben şuan LG L5 II kullanıyorum pek iyi bir cihaz değil ama sanıyorumki telefonda sıkıntı ramden kaynaklanıyor. 512mb ram var. Mesela müzik açıyorum arka planda çalarken internet tarayıcısını açıyorum müzik kapanıyor. Ana ekrana gidip müziği tekrar açıyorum bu sefer internet tarayıcısı baştan başlıyor bu tüm uygulamalarda böyle mesela internet radyosu açıyorum whatsapp ı açıyorum radyo kapanıyor. Telefonu garantiye gönderdim. Sonuç aynı. Kendim reset attım sonuç aynı.Kasması azalsın diye telefonda neredeyse uygulama kalmadı.3310 gibi kullanıyorum.Kasmasın diye hafıza kartındaki müzikleri telefona aktarıp hafıza kartsız kullanıyorum.Bana bu konuda yardımcı olurmusun?
Custom ROM işini görür fazlasıyla sanırım.

Launcher bi yere kadar. Senin calistigin uygulama ya donanim eksik kaliyorsa değişen birşey olmaz.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
ExCeLLeNT eleştirilere açığım da bos elestirilere pek değilim yazinin sonunda bundan bahsediyorum iste orada Anlayana !
Kendim denemedigim bir seyi ben burada yazıp önermem arkadaşım, telefon arayüzü olsun uygulama açılım hızı olsun hem g2 de hem discoveryde denedim ki yazdim mod adayisin daha iyi bildiğini dusunuyorsan oturup yazarsın.
Alperen Atalay cihazin ram ve donanım konusunda yetersiz bu konuda maalesef yapacak bir sey yok.(rootsuz) Ancak arayüzle ilgili yavaşlık sikayetlerin varsa marketten Google'in sade arayüzünü indirebilirsin

Bu yöntemler bi ise yaramaz demeyin.
Arkadaşım da Samsung galaxy duos cihaz vardı. Özellik olarak pekte iyi sayılmaz ve eski hantal touchwiz arayuzu vardı. Clean master antivirüs programlarının hepsini sildim nova launcher kurdum animasyon hızını arttirdim. Hem pil ömrü uzadı hem de performansı arttı.

Kısaca boş yapmayın.

Bu yöntemler bi ise yaramaz demeyin.
Arkadaşım da Samsung galaxy duos cihaz vardı. Özellik olarak pekte iyi sayılmaz ve eski hantal touchwiz arayuzu vardı. Clean master antivirüs programlarının hepsini sildim nova launcher kurdum animasyon hızını arttirdim. Hem pil ömrü uzadı hem de performansı arttı.

Kısaca boş yapmayın.
nova laucher gt-s5360'a bizimle değilsin dedi kurayım deyince animasyonu kapattım açayım kara kutu bitince.

artık rehber kullanmıyorum sdn mi ne sabit arama numarsını açtım ha bire hindistana sms atma eğilimindeydi gt-s5360 fabrikası ordaymış kime mesaj atıyorsa?

@ExCeLLeNT eleştirilere açığım da bos elestirilere pek değilim yazinin sonunda bundan bahsediyorum iste orada Anlayana !
Kendim denemedigim bir seyi ben burada yazıp önermem arkadaşım, telefon arayüzü olsun uygulama açılım hızı olsun hem g2 de hem discoveryde denedim ki yazdim mod adayisin daha iyi bildiğini dusunuyorsan oturup yazarsın.
@Alperen Atalay cihazin ram ve donanım konusunda yetersiz bu konuda maalesef yapacak bir sey yok.(rootsuz) Ancak arayüzle ilgili yavaşlık sikayetlerin varsa marketten Google'in sade arayüzünü indirebilirsin
Yorumun için teşekkürler arayüzde sıkıntı yok dediğim gibi arkada müzik dinlerken interneti açıyorum müzik kapanıyor olay bu ama teşekkürler yinede

Animasyon ve GPU hakkında:

Animasyon süresini .5x yapmak sadece telefondaki geçiş animasyonlarının,uygulama animasyonlarının vs. süresini kısaltır.Sisteme etkisi olmaz.Siz hızlanmış gibi hissedersiniz :)

GPU oluşturmayı zorla seçenği çok hızlandırır fakat bazı oyunlar ve uygulamalar çökebilir.

E

Engin Düzce

SDN Okuru
Şu iphone cuya düşeceğim tek birşey var iphone bana en iyi telefonunu verin yanında da ne kadar fiyat biçiyorsa o kadar da para versin ve satmamak için şart koşmasın hemen alırım git hemen söyle çevrem geniştir reklamı yaparım

benım aklımın ermedıgı sonucda buna gene launcher yuklıyecez ama benım kanımca launcherın yararından cok zararı olacak gıbıme gelıo kasan bı telefona launcher yuklemek aklı barı bısı degıl

stat counter