Telefonum Yavaşladı Diyenlere (ROOTSUZ)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Merhaba değerli arkadaslar, bugün android telefonumuzun arayuzunu nasil hizlandirabilecegimizden bahsedecegim.
Günümüz Android cihazların en büyük sorunu orta-üst seviye ve alti cihazlarin kullandikca sisme yapmasi ve arayuzun oldukça yavaslamasi. Çözümüne gelirsek ise sırasıyla şu yöntemleri izlemek gerekiyor :

- FACTORY RESET :

İlk önceliğimiz telefonu ilk haline döndürmek . Bunun icin her telefonda kombinasyonu farkli olan factory reset atin ve telefonunuz ilk aldiginiz hale dönsün daha sonra sadece isinize yarayan uygulamalari indirin bu uygulama çöplüğünden kurtulun. Telefonunuza modeline nasıl factory reset atacağınizi forum ici araştırma yaparak bulabilirsiniz.

-LAUNCHER:

İkinci olarak telefonunuzu kastiran stock launcherdan kurtulmak gerekiyor ama once stock launcherde ana sayfada bulunan widgetlari silin ki arka planda sisteminizden yemesin.
Daha sonra Android Dünyasının ayari yapildiginda en hızlı , kullanımı en kolay launcheri olan Nova Launcheri ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher) telefonunuza indirin.

Nova launcheri indirdikten sonra gene istemediginizin widgetlari kaldirip istediklerinizi ekleyin, isteğe bağlı icon pack de kurabilirsiniz. Daha sonra nova ayarlarindan resimlerdeki gösterilen ayarlari yapin:

Kaydirma efektini kart yigini yapmamizin nedeni en hizli onun gozukmesi. Ayarlar ise ışık hizinda olacak. Ve yeni uygulama yuklendiginde ekle secenegi de açık olsun.
Son olarak Play Store ayarlarindan ekrana simge ekle tikini kaldiralim. Çünkü onu stock launchera ekliyor.

- GELISTİRİCİ SEÇENEKLERİ

Son olarak önce gelistirici seçeneklerini açalım . Bunun için ayarlardan yazılım hakkındaya gelip yapim numarasina gelistirici seçenekleri açıldı diyene kadar tiklayalim.

Gelistirici seceneklerini actiktan sonra Ayarlar - Genel- Gelistirici Seceneklerine gelelim ve aşağıdaki ayarlari yapalim :
Animasyonlar. 5x olurken GPU olusturmaya zorla bölümündeki tiki de isaretliyoruz.

Tüm bunlari yaptigimizda telefonumuz belirgin derecede hizlanacak. General Mobile discoveryde tum bu islemler yapilip test edilmiş telefonun arayuzunun 2 kattan fazla hizlandigi görülmüştür .

Yorum yapmayi unutmayin, hatamiz varsa soyleyin. Yazim hatalarimiz varsa affola. SAYGILARIMLA JİRAİYA06

hard reset nedir? Yeni elementlermi uyduruyorsunuz? Benim bildiğim wipe yapmak yada fabrika ayarlarına dönmek (fabrika reset) cihazı sıfırlamaktır bu kadar. Onuda geçtim soft reset nasıl oluyor o zaman, yeniden başlatmakmı. :)

/xo/

Ready to Rock! °°°
hard reset nedir? Yeni elementlermi uyduruyorsunuz? Benim bildiğim wipe yapmak yada fabrika ayarlarına dönmek cihazı sıfırlamaktır bu kadar. Onuda geçtim soft reset nasıl oluyor o zaman, yeniden başlatmakmı. :)
Hard reset cihazdaki tüm verileri siliyor ( G2 de hard reset bu) O yüzden arkadaş böyle yazmış. Ayrıca konu da çöp yani bana göre :) Launcher yüklemeyi hızlandırma olarak görmek nedir yahu :D

Hard reset cihazdaki tüm verileri siliyor ( G2 de hard reset bu) O yüzden arkadaş böyle yazmış. Ayrıca konu da çöp yani bana göre :) Launcher yüklemeyi hızlandırma olarak görmek nedir yahu :D
wipe işleminden bahsetmiyormusun işte, her android cihazda aynı şeyin mavisi. Hard reset bir cihazın elektriğini kesip ram vs gibi geçici hafızayı boşaltmaktır yani çok çok zorlarsan ancak bu anlama gelebilir başka bişey değil. Hadi format falan deseniz yine tamamda reset yav.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
hard reset nedir? Yeni elementlermi uyduruyorsunuz? Benim bildiğim wipe yapmak yada fabrika ayarlarına dönmek (fabrika reset) cihazı sıfırlamaktır bu kadar. Onuda geçtim soft reset nasıl oluyor o zaman, yeniden başlatmakmı. :)
Iyi gunler elestiriniz uzerine factory reset olarak degistirdim ancak sunu söyleyeyim bunu ben uydurupta yazmadim olan bisey
Launcheri hizlandirma olarak ben de eskiden gormezdim ancak sunu söyleyeyim discoverye ayni islemleri yaptim alinan sonuc muazzam ayni sekilde touchwiz olan cihazlara da kurulup ayarlar yapildiginda ust duzey bir performans aliniyor. Soyledigim islemlerin hepsi rootsuz herkesin yapabilecegi islemler rootlu cihazlari hizlandirmanin birçok yolu mevcut ama bunda boyle konu çöp diyebilirsin ama sonucta bilmeyenler icin oyle degil yorumunuz icin tesekkurler

Iyi gunler elestiriniz uzerine factory reset olarak degistirdim ancak sunu söyleyeyim bunu ben uydurupta yazmadim olan bisey
onu ilk uyduran arakdaş sen değilsin birisi kuyuya taş atınca gerisi geliyor. Ama dediğim gibi androidde hard reset diye bişey yok wipe var yani silmek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilmeyenler için konu güzel ancak ben buraları takip edipte bunları bilmeyen kişiler olduğunu düşünmüyorum hatta düşünmek istemiyorum.

saolun konu iyi güzel ama pil ne olacak bu durumda. bilhassa geliştirici seçenklerinden gpu zorlamayı seçtikten sonra????

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
saolun konu iyi güzel ama pil ne olacak bu durumda. bilhassa geliştirici seçenklerinden gpu zorlamayı seçtikten sonra????
Tarafimca denendi pile belirgin bir etkisi yok hatta daha hizli acildigindan işinizi daha cabuk hallediyorsunuz bu da size ekrandan tasarruf sağlar

Merhaba değerli arkadaslar, bugün android telefonumuzun arayuzunu nasil hizlandirabilecegimizden bahsedecegim.
Günümüz Android cihazların en büyük sorunu orta-üst seviye ve alti cihazlarin kullandikca sisme yapmasi ve arayuzun oldukça yavaslamasi. Çözümüne gelirsek ise sırasıyla şu yöntemleri izlemek gerekiyor :

- FACTORY RESET :

İlk önceliğimiz telefonu ilk haline döndürmek . Bunun icin her telefonda kombinasyonu farkli olan factory reset atin ve telefonunuz ilk aldiginiz hale dönsün daha sonra sadece isinize yarayan uygulamalari indirin bu uygulama çöplüğünden kurtulun. Telefonunuza modeline nasıl factory reset atacağınizi forum ici araştırma yaparak bulabilirsiniz.

-LAUNCHER:

İkinci olarak telefonunuzu kastiran stock launcherdan kurtulmak gerekiyor ama once stock launcherde ana sayfada bulunan widgetlari silin ki arka planda sisteminizden yemesin.
Daha sonra Android Dünyasının ayari yapildiginda en hızlı , kullanımı en kolay launcheri olan Nova Launcheri ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher) telefonunuza indirin.

Nova launcheri indirdikten sonra gene istemediginizin widgetlari kaldirip istediklerinizi ekleyin, isteğe bağlı icon pack de kurabilirsiniz. Daha sonra nova ayarlarindan resimlerdeki gösterilen ayarlari yapin:

Kaydirma efektini kart yigini yapmamizin nedeni en hizli onun gozukmesi. Ayarlar ise ışık hizinda olacak. Ve yeni uygulama yuklendiginde ekle secenegi de açık olsun.
Son olarak Play Store ayarlarindan ekrana simge ekle tikini kaldiralim. Çünkü onu stock launchera ekliyor.

- GELISTİRİCİ SEÇENEKLERİ

Son olarak önce gelistirici seçeneklerini açalım . Bunun için ayarlardan yazılım hakkındaya gelip yapim numarasina gelistirici seçenekleri açıldı diyene kadar tiklayalim.

Gelistirici seceneklerini actiktan sonra Ayarlar - Genel- Gelistirici Seceneklerine gelelim ve aşağıdaki ayarlari yapalim :
Animasyonlar. 5x olurken GPU olusturmaya zorla bölümündeki tiki de isaretliyoruz.

Tüm bunlari yaptigimizda telefonumuz belirgin derecede hizlanacak. General Mobile discoveryde tum bu islemler yapilip test edilmiş telefonun arayuzunun 2 kattan fazla hizlandigi görülmüştür .

Yorum yapmayi unutmayin, hatamiz varsa soyleyin. Yazim hatalarimiz varsa affola. SAYGILARIMLA JİRAİYA06
Ben factory reset i belirttiğin yerden benim dişer telefona attığımda işe yaramamıştı ancak bütün sistemi kaldırıp tekrar stock rom kurarak sıkıntımı çözebildim

launcher dan ziyade diyet bi rom bulmak lazım çünkü standart romlarda cok gereksiz şeyler var

tarihi eser telin varsa gt-s5360 gibi romu yapan salaklar 190mb yapmış google talk mı kaldı? hangouts güncellemesi alınamıyor yer yok illa roma müdahale gerek te ne bileyim ben nasıl olucak...
ben bozup düzeltebiliyorum gt-s5360'ı...

launcher yüklemek bana göre de arayüzü oldukça hızlandırıyor. ayrıca telefon rootluysa ve stock launcherı sildiyseniz tadından yenmez.

Arkadaş bi bakıma haklı. Eski ve kasan arayüzlere Nova veya Google Launcher yükleyerek arayüzü hızlandırabilirsiniz. Buna örnek olarak Touchwiz artık S3 gibi telefonlarda kasmaya başladı. Ona bi Google Launcher yüklediniz mi güzel olur mesela.

Jiraiya kusura bakmada harbi sacma konular aciyorsun. Animasyon hizini yukseltmek telefonu hizlandirmakmidir. Lag oldummu bise yapamazsin. Burada ne yaparsan yap ne ayar yaparsan yap lag oldumu hic biri bi ise yaramaz.

Ayrica yorum yapmayi unutmayin nedir. Begen yorum yap der gibi face sayfalarinda.
Hocam büyüğüm olduğunuzdan saygısızlık yapmak gibi olmasın ama sizden biraz farklı anladım galiba. Yorum yapılmasını istemesi acaba yazdıklarım hangi kullanıcılardan işe yarıyor ve benzer aygıt lara sahip kişiler birbirinden birşeyler öğrenebilirmiyim. Tabi ki yazdığınız ilk paragraf sizin üst bilginize kalmış ve kesinlikle sizin kadar bilgim olmadığını söylemek isterim ancak tekrar saygısızlık yapmak gibi olmasın ama olumsuz eleştiriden çok daha güzel nasıl yapılabilir onu söylemek daha mantıklı olur. Tekrardan eğer görmeden saygısız birşey yazdıysam özür dilerim hocam.

stat counter