Telefonum kapandı açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

taka51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaklaşık 1 saat evvel nexus 4 telefonum açmaya çalıştığımda açılmadı.şarjının olduğundan emindim.gene de şarja taktım ama nafile telefon hiçbir tepki vermiyor.PC ye taktım gene nafile.bu sebepten ötürü garantiye de yollamak istemiyorum cillop gibi telefonu.yardımm!ilk denediğimde ayrıca telefonumu çaldırdığımda başka bir telefondan numara çevriliyor ve çalıyor ama telefonda tık yok ne bir bildirim ne bir ışık ne bir hareketlilik...bir müddet sonra bir daha denediğimde ulaşılamadı normal olarak.

taka51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- - - Mesaj Güncellendi - - -

Full brick olmuş :eek:
nasıl bir şeydir ??biraz baktım hocam netten rom root alakalı bir duruma benziyor.telefona rom root herhangi bir şey yapılmadı.tuşunu kitledim birkaç dakika sonra bir daha açtım(daha doğrusu açamadım).

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Rom root yoksa DHde bir arkadaşın yazdığı ihmal kalıyor herhalde.
" Cihazınız hard brick değil. Zaten Nexus 4'ü hard brick etmek için çok bilinçli olarak ona özel uğraşmalısınız. Cihazınızın sorunu pilin ömrünü tamamlaması. Belirli bir parti Nexus 4'te (biraz fazlaca diyelim, %10 kadardı yanlış hatırlamıyorsam) piller çok defa en alt seviyeye kadar boşaldıklarında bazı iyonları kendilerini yenileyemiyorlardı. Bu durumda cihazın güvenlik önlemi -kullanılan pilin teknolojisi gereği yeniden hayata döndürmek çok sağlıklı olmadığı için- pilde %3-5 bir doluluk olsa bile cihazın açılmasını engelliyor. Yani aslında cihazınız açılıp, 1. saniyede pilin sorunlu olduğunu algılayıp geri kapanıyor. Yazılımla hiç alakası yok sorunun.

Yapılabilecek en iyi şey cihazı şarja takıp 2 saat kadar unutmak. Bunu da sağlığından emin olduğunuz bir şarj aleti ve kablosuyla yapın, hatta mümkünse başka bir Android cihazda o adaptörün akım değerlerini ölçün. En az 900mAh alması gerekli, bilgisayardan alacağı 475mAh gibi değerler yetmez. Bundan sonra güç tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basarak (zorlanmış yeniden başlatma) açmayı deneyin. Açılırsa pil ömrünüz biraz eskimiş ama kendine gelebilmiş demektir (bazı iyonlar bir noktaya kadar kendilerini onarabilirler)

2. yöntem de okuduğunuz pile doğrudan enerji verme yöntemi. Bu noktada pilin sağlığını ölçen, cihazın içindeki akıllı sistemi devre dışı bırakıp gerekli akımı veriyorsunuz. Pil için tehlikeli değil ancak pil ömrünü tamamlamışsa ya da bozulmuşsa asla %100 şarj olmayacaktır ve muhtemelen 6-7 ay içinde -veya ilk sonuna kadar boşaldığında- yeniden bu duruma düşecektir. Pile, olması gerekenden yüksek gerilim verip iyonları ve plakaları şoklamak da çok yaygın ve Türk işi bir yöntemdir ancak çok uzun yapılırsa (genelde bir kaç saniye yeterlidir) pili şişirebilir, akıtabilir, patlatabilir.

3. yöntem, alttaki ik vidayı hazır sökmüşken yeni bir pil almaktır. Ya da servise verip pili değiştirmelerini istmektir. Garanti dahilindeyse kırmızı ışık sorununu görür görmez yazılıma bakmadan değiştirebilirler. Ama risk almak istemiyorsanız 1. yöntemle şansınızı zorlayıp cihazı sıfırlayın, cihaz açılınca garantili hale geri getirin. Sonra pili bitirebildiğiniz kadar bitirip yeniden öldürmeyi deneyin ve servise öyle verin. Zaten büyük ihtimalle 1. yöntem işe yarayacaktır.. "

taka51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rom root yoksa DHde bir arkadaşın yazdığı ihmal kalıyor herhalde.
" Cihazınız hard brick değil. Zaten Nexus 4'ü hard brick etmek için çok bilinçli olarak ona özel uğraşmalısınız. Cihazınızın sorunu pilin ömrünü tamamlaması. Belirli bir parti Nexus 4'te (biraz fazlaca diyelim, %10 kadardı yanlış hatırlamıyorsam) piller çok defa en alt seviyeye kadar boşaldıklarında bazı iyonları kendilerini yenileyemiyorlardı. Bu durumda cihazın güvenlik önlemi -kullanılan pilin teknolojisi gereği yeniden hayata döndürmek çok sağlıklı olmadığı için- pilde %3-5 bir doluluk olsa bile cihazın açılmasını engelliyor. Yani aslında cihazınız açılıp, 1. saniyede pilin sorunlu olduğunu algılayıp geri kapanıyor. Yazılımla hiç alakası yok sorunun.

Yapılabilecek en iyi şey cihazı şarja takıp 2 saat kadar unutmak. Bunu da sağlığından emin olduğunuz bir şarj aleti ve kablosuyla yapın, hatta mümkünse başka bir Android cihazda o adaptörün akım değerlerini ölçün. En az 900mAh alması gerekli, bilgisayardan alacağı 475mAh gibi değerler yetmez. Bundan sonra güç tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basarak (zorlanmış yeniden başlatma) açmayı deneyin. Açılırsa pil ömrünüz biraz eskimiş ama kendine gelebilmiş demektir (bazı iyonlar bir noktaya kadar kendilerini onarabilirler)

2. yöntem de okuduğunuz pile doğrudan enerji verme yöntemi. Bu noktada pilin sağlığını ölçen, cihazın içindeki akıllı sistemi devre dışı bırakıp gerekli akımı veriyorsunuz. Pil için tehlikeli değil ancak pil ömrünü tamamlamışsa ya da bozulmuşsa asla %100 şarj olmayacaktır ve muhtemelen 6-7 ay içinde -veya ilk sonuna kadar boşaldığında- yeniden bu duruma düşecektir. Pile, olması gerekenden yüksek gerilim verip iyonları ve plakaları şoklamak da çok yaygın ve Türk işi bir yöntemdir ancak çok uzun yapılırsa (genelde bir kaç saniye yeterlidir) pili şişirebilir, akıtabilir, patlatabilir.

3. yöntem, alttaki ik vidayı hazır sökmüşken yeni bir pil almaktır. Ya da servise verip pili değiştirmelerini istmektir. Garanti dahilindeyse kırmızı ışık sorununu görür görmez yazılıma bakmadan değiştirebilirler. Ama risk almak istemiyorsanız 1. yöntemle şansınızı zorlayıp cihazı sıfırlayın, cihaz açılınca garantili hale geri getirin. Sonra pili bitirebildiğiniz kadar bitirip yeniden öldürmeyi deneyin ve servise öyle verin. Zaten büyük ihtimalle 1. yöntem işe yarayacaktır.. "
hocam şarjının %70 civarında olduğundan eminim.2 saat şarja takıp beklemeli miyim gene de? telefon 0 tepki olunca biraz endişeleniyor insan.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
hocam şarjının %70 civarında olduğundan eminim.2 saat şarja takıp beklemeli miyim gene de? telefon 0 tepki olunca biraz endişeleniyor insan.

Konuyu açan arkadaşın şarjı da yüksekmiş hocam siz yine bir takın dursun şimdilik hemde o arada konuyla ilgili biraz daha cevap gelir. Hem birşey kaybetmezsiniz şarja takmakla.

taka51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu açan arkadaşın şarjı da yüksekmiş hocam siz yine bir takın dursun şimdilik hemde o arada konuyla ilgili biraz daha cevap gelir. Hem birşey kaybetmezsiniz şarja takmakla.
taktım hocam bekleyelim bakalım.sağolun

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
[MENTION=385463]taka51[/MENTION] eğer yazılımsalsa download moda yada recovery moda girmesi gerekir

taka51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun çözülmüştür.sağolun hocam.

@taka51 eğer yazılımsalsa download moda yada recovery moda girmesi gerekir
çözülmüştür hocam.onlardan kaynaklı değilmiş.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
sorun çözülmüştür.sağolun hocam.

çözülmüştür hocam.onlardan kaynaklı değilmiş.

Neyden kaynaklı olduğunu ve Nasıl düzelttiğini söylersen bizide bilgilendirmiş olursun ?

taka51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:A:SDA:D Bende ciddi bir durum sandım :D:D Şarzı bitmiş :D:D Neyse geçmiş olsun :D

yok hocam şarjla alakalı değil o kadarını anlardım :) olay ses açma tuşuyla güç tuşuna bir müddet basınca telefon kendine geldi.ama sabah gene aynısını yaptı gene aynı yöntemle açtım.sonumuz hayrola bakalımm.

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
yok hocam şarjla alakalı değil o kadarını anlardım :) olay ses açma tuşuyla güç tuşuna bir müddet basınca telefon kendine geldi.ama sabah gene aynısını yaptı gene aynı yöntemle açtım.sonumuz hayrola bakalımm.
O kombinasyon bi işe yaramaz ki normalde, ses kısma + güç desen anlarım da :D

taka51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kombinasyon bi işe yaramaz ki normalde, ses kısma + güç desen anlarım da :D
Yarıyor hocam.aklınızda olsun araştırıp anladığım kadarıyla sizin dediğiniz ses kısma +güç yapılınca telefona reset atıp açıyor.içindekilere elveda... ;)

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Yarıyor hocam.aklınızda olsun araştırıp anladığım kadarıyla sizin dediğiniz ses kısma +güç yapılınca telefona reset atıp açıyor.içindekilere elveda... ;)

yaptigin islem etkisiz bir islem, ama hard reset icin onay istiyo :D

taka51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam sorun çözülmüştür sağolun gene de :)

yaptigin islem etkisiz bir islem, ama hard reset icin onay istiyo :D

Hocam yöntemi uyguladım ben ve telefonum açıldı diyorum etkisiz diyosunuz.nasıl bu kadar eminsiniz anlamadım.aydınlatın bizi

Freesby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung'daki ani ölüm lg'ye de uğramış sanırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ses yükseltme + power işe yarıyor hocam. Çok teşekkürler... bir ay önce yine olmuştur. 6-7 saat sonra açılmıştı. şimdi açılda çok şükür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bendede galaxy gıo var tel kapndı acılmadı yorumları okurken bıseyler yapıodum dowladıng yazdı ama bırkınca gttı nasıl duzltebılrm

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
arkadaslar bendede galaxy gıo var tel kapndı acılmadı yorumları okurken bıseyler yapıodum dowladıng yazdı ama bırkınca gttı nasıl duzltebılrm
Samsunglarda yazılım atarken herhangi bir şekilde telefon ile PC arasındaki bağlantı koparsa telefon birdaha açılmaz

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Telefonu arkadaş yanlışlıkla download veya fastboot moduna aldığı için hiçbir şeye tepki vermiyordu. Güç tuşuna basını tutunca telefon res attı :) .

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Telefonu arkadaş yanlışlıkla download veya fastboot moduna aldığı için hiçbir şeye tepki vermiyordu. Güç tuşuna basını tutunca telefon res attı :) .
Arkadasin telefondaki Recovery modunu silmiş, onu çözmek için benim bi Program vardı ama linki kayboldu :D

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yukarıdaki arkadaşın başına gelen şeyden bahsettim dostum :D . Nexus 4 leri brick yapmak çok zor. Bataryada çıkaramayınca telefon böyle modlara girip girmediğini anlayamıyorsun bazen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonumkapandı açılmıyor sarjı var eminim samsung galaxy GT-S5360 ne yapmalıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung galaxy s4 telefonum sarjı bitti kapandı . sarja takınca açılmadı sarjda beklettim açılmadı . sarja takınca sarj oluyo gibi gözüküyo kırmızı ışığı yanıyo ama açılmıyo. bahsettiğiniz yöntemi kullansam fayda olurmu acep ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonum galaxy s5 elimde onla uğraşıyordum ve aniden kapandı ne yapabilirim

talha burak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lg nexus 4 telefon var bilgisayarın çalışmayaN usb girişine telefonun ara koblosunu taktım telefon kapandı. şarjzı bitti sandım şarjza HER TAKTIĞIMDA kırmızı ışık birkere yanıp sönüyor . telefoncuya götürdüm yanık filan yok bataryayımı deyiştirmem lazım yardım edin CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

arkadaşlar lg nexus 4 telefon var bilgisayarın çalışmayaN usb girişine telefonun ara koblosunu taktım telefon kapandı. şarjzı bitti sandım şarjza taktım kırmızı ışık birkere yanıp sönüyor . telefoncuya götürdüm yanık filan yok bataryayımı deyiştirmem lazım yardım edin CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM :glare: