telefonum dinleniyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

sally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,
Telefonumun dinlendiğini düşünüyorum.Halbuki dinlenecek kadar önemli bir insan değilim kim beni niye dinlesin diyorum kendi kendime ama, böyle bir şey mümkün mü acaba?
Telefonda konuşurken:
-bir anda çok yüksek bir uğultu sesi geliyor telefonu kulağıma koyamayacak derecede( 2 -3 kez yaşadım bunu )
-arada kendi sesimi duyuyorum yankı gibi
-nasıl anlatacağımı bilemedim bunu ama, sanki eski kasetler olur ya sardırırız hızlıca ,ona benzer ses geliyor bir anda yine rahatsız edici derecede yüksek sesle

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Telefonun dinlendiğini nasıl anlarım ?
  1. Piyasada bulunan casus yazılımların birçoğu en azından Sms raporlama özelliği kullanmaktadır. Gönderilen bu sms bilgilendirmeleri tarifeniz üzerinden ücretlendirildiği için , Operatör sayfanıza giriş yaparak kullanım geçmişinizi dikkatlice inceleyiniz. Burada kaynağını bilmediğiniz ödemeler’i kontrol edebilirsiniz.
  2. Bulunduğunuz ortamda telefon dinleme (ortam dinleme) cihazları varsa ve canlı olarak görüşmeleriniz dinleniyorsa konuşmalarınız çok derinden ve cızırtılı olarak gelebilir. Bu durum bazen operatörlerden kaynaklı olabilir fakat gün içinde 2-3 kez tekrarlanıyorsa dinleniyor olabilirsiniz.
  3. Telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda bile şarjınız çok çabuk bitiyorsa ve telefonunuz ısınıyorsa, arka planda çalışan casus yazılımlar buna neden olabilir ve bu durumda dinlenme ihtimaliniz var.
  4. Yasal olarak telefonunuzun dinlenme gibi bir durumu olabilir. Telefonunuzda ses yankılanması, cızırtı ve sesin derinden gelmesi durumları uzun süre devam ediyorsa kesinlikle dinleniyorsunuz. Bunlar operatör aracılığıyla yapılan dinlemelerdir.
  5. Faturalarınızda Tanımadığınız numaralar için birden fazla kullanım farkederseniz ve bu numarayı tanımıyorsanız dinleniyor olabilirsiniz.
Alıntı

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Zaten dinlenmeyen var mı ki?

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Senin olayın dinlenme ile alakası yok. Belki saçma gelecek ama sana cin musallat olmuş. Bu sebebden cinler yanında iken frekans oluşturuyor. Kendine dikkat et bu aralar.