Telefonum Denize Düştü Devamlı Titredi Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

galexsnake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 1 kaç saat önce şortumun cebindeki telefonla denize girdim. Hemen fark edip telefonu sudan çıkardım. Galaxy A5 2016.

Ekranı kapanmıştı. Sürekli titreşim halindeydi. Yarım saat kadar sürekli titredi. Sonra titreşim az hissedilip kesik kesik geldi. Sim'i ve sd kartı çıkarıp pirince batırdım. Sizce ne olmuş olabilir ?

Ve neler yapabilirim ?
Anakart yanmış mıdır ? Verileri kurtarabilir miyim ? Servise mi yoksa tanıdığım telefoncuya mı götüreyim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Tuzlu su yakmıştır anakartı. Geçmiş olsun.

galexsnake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakartın yanmış olması ihtimal mi yoksa titreşimler bunun göstergesi mi ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Tuzlu su iletken olduğu için kısadevre olmuş olabilir. Servise verin tam tehşis için. Pirinçte 2 gün kalsın olmazsa servise verin.

Son düzenleme:

Frankresh

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Pirinç kavanozuna atın denir. Tabiki tam olarak çözüm değil ancak içindeki suyu çeker. Verilerin SD kart ve sim karttaysa rehberini ve resimlerini kurtarabilirsin. Umarım sd kart ve sim kart zarar görmemiştir.

doruk1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
büyük ihtimal içine tuzlu su kaçmıştır kaçmışsa çalışmaz ama sen gene iki gün pirince göm eğer şanslıysan çalışır

galexsnake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet içine kaçan su ön ve arka kameranın içine dolmuştu şimdi pirinç kavanozuna koyunca geçti, aktı herhalde.

galexsnake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence ilk önce telefoncuya götür eğer olmuyor derse garantiye gönder garanti daha iyi ilgilenir

garanti kapsamında olmayabilir ama 4 ay daha garantisi var. Telefoncuyla konuştum. İçini açıp temizleyip kurulayacak. Tiner falan dökecek. Suyu uçsun diye. Belki çalışacak olan telefonu daha kötü yapacak.
Servis de bu telefonun işi bitmiş deyip basit işlemlerle geri yollarlar mı bilmiyorum arada kaldım.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Sudan dolayı kısa devre olmuştur keşke hemen kapatsaydınız 3 4 gün pirinçte bekletin cihaz açılırsa bilgilerinizi alın cihazı satın sonraları çok sorun yaratır

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Benim sony xperia da bu sekilde denizde can vermisti

M

Murat Burç

SDN Okuru
C
Şoyleki cihazın içindeki su anakart ve diğer bileşenlere oksit yapar bu oksit yüzünden parçalar kısa devre yapıp yanabilir şarj ı çabuk bitirir benim başımada gelmişti kameram yanmıştı ve şarjım 2 saat gidiyordu
Kamerayı değiştirdim düzeldi
Cihazı satın sonraları sorun çıkarır diyorsunuz? Alan adamda sorun çıkmayacak mı?

Karanlık Lord

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar 1 kaç saat önce şortumun cebindeki telefonla denize girdim. Hemen fark edip telefonu sudan çıkardım. Galaxy A5 2016.

Ekranı kapanmıştı. Sürekli titreşim halindeydi. Yarım saat kadar sürekli titredi. Sonra titreşim az hissedilip kesik kesik geldi. Sim'i ve sd kartı çıkarıp pirince batırdım. Sizce ne olmuş olabilir ?

Ve neler yapabilirim ?
Anakart yanmış mıdır ? Verileri kurtarabilir miyim ? Servise mi yoksa tanıdığım telefoncuya mı götüreyim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Cıkardıgin gibi temiz tuzsuz suyla yıkayıp pirince yatirmaliydin cok az ihtimalle kurtulur

galexsnake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugün servise götürdüm. Oradakiler direkt anakartın değişeceğini söyleyince dışarı tamirciye götürdüm.
Anakartın oksitlendiğini söyledi.
Son bir çare başka bir telefoncuya götürdüm, oksiti çözüp çalıştırmayı deneyecek. İyi ya da kötü sonucu buraya yazarım.