Telefonum Denize Düştü Devamlı Titredi Açılmıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar 1 kaç saat önce şortumun cebindeki telefonla denize girdim. Hemen fark edip telefonu sudan çıkardım. Galaxy A5 2016.

Ekranı kapanmıştı. Sürekli titreşim halindeydi. Yarım saat kadar sürekli titredi. Sonra titreşim az hissedilip kesik kesik geldi. Sim'i ve sd kartı çıkarıp pirince batırdım. Sizce ne olmuş olabilir ?

Ve neler yapabilirim ?
Anakart yanmış mıdır ? Verileri kurtarabilir miyim ? Servise mi yoksa tanıdığım telefoncuya mı götüreyim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Usain

Profesör
Tuzlu su yakmıştır anakartı. Geçmiş olsun.

Anakartın yanmış olması ihtimal mi yoksa titreşimler bunun göstergesi mi ?

Usain

Profesör
Tuzlu su iletken olduğu için kısadevre olmuş olabilir. Servise verin tam tehşis için. Pirinçte 2 gün kalsın olmazsa servise verin.

Son düzenleme:
Pirinç kavanozuna atın denir. Tabiki tam olarak çözüm değil ancak içindeki suyu çeker. Verilerin SD kart ve sim karttaysa rehberini ve resimlerini kurtarabilirsin. Umarım sd kart ve sim kart zarar görmemiştir.

evet içine kaçan su ön ve arka kameranın içine dolmuştu şimdi pirinç kavanozuna koyunca geçti, aktı herhalde.

bence ilk önce telefoncuya götür eğer olmuyor derse garantiye gönder garanti daha iyi ilgilenir
garanti kapsamında olmayabilir ama 4 ay daha garantisi var. Telefoncuyla konuştum. İçini açıp temizleyip kurulayacak. Tiner falan dökecek. Suyu uçsun diye. Belki çalışacak olan telefonu daha kötü yapacak.
Servis de bu telefonun işi bitmiş deyip basit işlemlerle geri yollarlar mı bilmiyorum arada kaldım.

Dkn nyz

Profesör
Sudan dolayı kısa devre olmuştur keşke hemen kapatsaydınız 3 4 gün pirinçte bekletin cihaz açılırsa bilgilerinizi alın cihazı satın sonraları çok sorun yaratır

Dkn nyz

Profesör
Ne demek sorun çıkarır? Bu nasıl ahlaktir.
Şoyleki cihazın içindeki su anakart ve diğer bileşenlere oksit yapar bu oksit yüzünden parçalar kısa devre yapıp yanabilir şarj ı çabuk bitirir benim başımada gelmişti kameram yanmıştı ve şarjım 2 saat gidiyordu
Kamerayı değiştirdim düzeldi

C
Şoyleki cihazın içindeki su anakart ve diğer bileşenlere oksit yapar bu oksit yüzünden parçalar kısa devre yapıp yanabilir şarj ı çabuk bitirir benim başımada gelmişti kameram yanmıştı ve şarjım 2 saat gidiyordu
Kamerayı değiştirdim düzeldi
Cihazı satın sonraları sorun çıkarır diyorsunuz? Alan adamda sorun çıkmayacak mı?

Arkadaşlar 1 kaç saat önce şortumun cebindeki telefonla denize girdim. Hemen fark edip telefonu sudan çıkardım. Galaxy A5 2016.

Ekranı kapanmıştı. Sürekli titreşim halindeydi. Yarım saat kadar sürekli titredi. Sonra titreşim az hissedilip kesik kesik geldi. Sim'i ve sd kartı çıkarıp pirince batırdım. Sizce ne olmuş olabilir ?

Ve neler yapabilirim ?
Anakart yanmış mıdır ? Verileri kurtarabilir miyim ? Servise mi yoksa tanıdığım telefoncuya mı götüreyim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Cıkardıgin gibi temiz tuzsuz suyla yıkayıp pirince yatirmaliydin cok az ihtimalle kurtulur

Bugün servise götürdüm. Oradakiler direkt anakartın değişeceğini söyleyince dışarı tamirciye götürdüm.
Anakartın oksitlendiğini söyledi.
Son bir çare başka bir telefoncuya götürdüm, oksiti çözüp çalıştırmayı deneyecek. İyi ya da kötü sonucu buraya yazarım.

Dkn nyz

Profesör
Son düzenleme: