Telefonum açılmıyor geçersiz imei

Bu konuyu okuyanlar

turaner2422

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun süredir General Mobile Discovery model cihazı custom rom ile kullanıyorum bundan 2.5 ay önce ön kamerasının çalışmaması sebebiyle aldığım telefoncuya götürdüm tamir işleriyle de ilgilendiğini söyledi akşam alırsın dedi telefonun içini açmış kamera lensi parçalanmış falan dedi bi ara düzelmiş tekrar bozulmuş hatta telefonu açtığımda kamera uygulaması düzgün çalışmıyordu vs her neyse asıl ne olduysa burdan sonra oldu 2 gün sonra telefonda gezinirken bir anda ekran gitti şarjının bittiğini düşündüm batarya temassızlık yapıyor mu diye kontrol ettim falan derken açma tuşuna bastım boot ekranı geldi açıldı açılıyor derken kapandı birden her açılma düğmesine bastığımda aynı şey oldu boot ekranındayken telefon birden kapanıyordu. Wipe data factory reset yaptım düzelmedi en son stock room flashlamaya karar verdim preloader tikini kaldırmadan flashladım ona rağmen boot ekranında kapanıp durdu telefon açılıyor general mobile yazısı çıkıyor ardından açılış animasyonunda hoop gitti...

Telefonun işi bitti artık diye rafa kaldırmıştım 2 ay sonra bugün elime aldım açayım dedim ve AÇILDI! Telefon dilini Türkçe seçtim yedekleme yaptım derken bildirim çubuğunda Geçersiz IMEI yazdığını gördüm araştırmalarım sonucu IMEI numarası yazmayı öğrendim engineer moddan telefonumun faturasında yazan orjinal IMEI numaralarını girdim ve telefonu yeniden başlattım ve maalesef ki aynı sorunla karşılaştım boot ekranında kapanıp duruyor telefon.

IMEI numaram çalınmış olabilir mi? (Şu tamirciden şüpheleniyorum yurt dışından gelen telefonları kullanabilmek için para ödeyip sahte imei ile o telefonu kullanabiliyormuşuz sanırım benim imeiyi çalmış olabilir)

Bir de sanırım IMEI kayıtları 2 ayda bir mi ne kontrol ediliyormuş telefonumu yaklaşık 1.5 2 ay sonra açabilmemin bununla bir alakası olabilir mi?

Bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum