Telefon usb sorunları

Bu konuyu okuyanlar

Coskun.4343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Telefonu araçta şarj ettim akşamına farkettim ki telefon çok geç şarj oluyor orjinal şarj aletiyle ki arabada şarj ederken kablo yine aynı orjinal kabloydu. Sonra arabada teybe bağladım görmedi pc ye bağladım yine görmüyor kablo değiştirdim yine görmüyor bütün ayarlar açık. Acaba telefondan kaynaklanan başka bir arıza mı var

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Yeniden başlatın. Eğer düzelmez ise muhtemelen cihazın şarj soketinde problem olmuştur.

Coskun.4343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yeniden başlatın. Eğer düzelmez ise muhtemelen cihazın şarj soketinde problem olmuştur.
Başlattım tekrar hatta kapatıp öyle şarjını doldurdum ama yine aynı soket bozulsa hiç şarj olmaz mı ? Anlamadım gitti. Garanti kapsamına girer mi peki ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başlattım olmadı hatta kapatıp şarj ettim yine yok. Şarj soketi bozulsa hiç şarj olmaz mı garanti kapsamına girer mi bu sorun samsun a7 2017 cihazım

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Soketin birden fazla baskıdevre üzerine lehimli bacağı var. Veri aktarmak için kullanılan bacaklardan biri kopsa ya da lehimi atsa şarj olur ancak usb cihaz olarak göremezsiniz. Şarj pinleri az temas ediyorsa geçen akım da az olur. Bunun tek sebebi soket değildir. Ben sadece genelde benim başıma geleni söyledim.
Garanti için şansınızı deneyin derim.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Soket veya entegre sıkıntılı olabilir batarya bozulursada yapar

Veya sadece yazılımsaldır