Telefon Tavsiyeli Caps

Bu konuyu okuyanlar

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Hocam neden alsın ondan çok daha iyi olan modeller varken.Tamam yazılımla alakalı bir durumsa bir şey diyemem ancak iphone 6 almanın başka türlü hiç bir mantığı yok.Hadi se küçük cihaz diye alınabilir ve 1800 TL ama 6 ve 6s alınmaz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şimdi iphone 6 alınabilmesi mantıklı bir telefon mu?
Bir sürü sebebi olabilir,prestij olarak gördüğü için alır,ios'ta olan android'de olmayan bir aplikasyon için alır,daha yüksek ios alacak parası yoktur alır,teknik servisinden memnun kalmıştır alır,android karışık geliyordur alır,yani alır da alır.Herkesin kendine göre sebepleri vardır,sizin sorununuz kişisel tercihlere saygı duymamanız,teknoloji sohbetini boks maçına çevirmeniz.
Her iki sistemin kendine göre artıları-eksileri var,bunu kabul edip bununla yaşamak neden bu kadar zor? Neden ille bir galip arıyorsunuz?
Aynı oda da olsa yumruk yumruğa girecek insanlar var burda yok fanboy,yok kazıklandın diye.Yer yer fenerbahçe-galatasaray sohbetine dönüyor iş.
İnsanlar ios cihazla android arasında tercih yapmak için başlık açtığında insanları doğru yönlendirmek,bilgilendirmek yerine illa android'İ al daha iyi,şu kadar ram,bu kadar çekirdek.Objektif yorum yapın dişimizi kıralım.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Zekice şeylere gülmekte başta güzel :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
dabi dabi... sheeple avuntusu... 4 yaşındaki modeli hala taparcasına savunmak...
YgNbNk.jpg
... yorumsuz...

Yılmaz İpek

Asistan
Reaksiyon puanı
24
gerçekten ios ekosistemini bütünlüğü için kullanan çok az kişi var genelde hep o amblem için alınıyor son zamanlarda android hızla gelişim gösterdiği için ios sadece yerinde sayıyor. Bu söylediklerim 6s ve altındaki modeller için yoksa 7 7 plus gayet alınabilir cihazlar

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Konuya şöyle dahil olmaya çalışayım: Çocukluğunuzdan beri yemek yerken sağ kolunuzu kullanıyorsunuz ama şimdi ise sol kolunuzu kullanmak istiyorsunuz veya tam tersi. Yemeği düzgün bir şekilde yiyebilir misiniz? Tabiki de hayır. Üstünüze dökersiniz dişinize, ağzınıza vurursunuz vb. Aynı şekilde iPhone 4s'den beri iPhone kullanıyorum ve bir çok iPhone modelini hem kendi cihazım olarak hemde yakınımdakilerin cihazlarını kullanarak bilgi sahibi oldum. Android telefonda kullandım fakat iPhone'da ki rahatlığımı androidde yaşayamadım çünkü artık yazılımına alışmışım bir kere. Bu fanboyluk değil aslında bir çok konuda iPhone yerine android telefon önermişimdir. Son olarak parası kullanmak istediği cihaza yetiyorsa onu kullanır ve bu kimseyi ilgilendirmez, kimsenin de bunu eleştirmeye hakkı yoktur. Eleştirilecek bir şey varsa eğer oda vergilerdir. :)

oisitan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S.a.

Tüketicilerin davranışları üzerinden kırıcı olmadan eleştiri getirmek normal karşılanmalı.İnanın birçok ürün grubunda tüketiciler fazladan para ödeyerek aldıkları özellikleri kullanmıyor.Forumdaşların çoğu genç olduğu için bilinç düzeyi ortalamanın hayli üzerinde.ortalama bir tüketici ne algısı olursa olsun (statü ,bütçe vsvsvs) mennun kalıyor.Fazla takılmamak lazım.

Reaksiyon puanı
2,554
İosa gelişmiş dosya sistemi ve otg desteği gelmediği sürece istediği kadar iyi olsun android kullanmaya devam edeceğim :)

oisitan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ya beyler huawei p20 ve pro ithalatçı garantili de olsa ne zaman gelir sizce? :)

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Hocam neden alsın ondan çok daha iyi olan modeller varken.Tamam yazılımla alakalı bir durumsa bir şey diyemem ancak iphone 6 almanın başka türlü hiç bir mantığı yok.Hadi se küçük cihaz diye alınabilir ve 1800 TL ama 6 ve 6s alınmaz.

Şimdi iphone 6 alınabilmesi mantıklı bir telefon mu?
Tabi ki değil ama ciddi ciddi almayı düşünen o kadar çok insan varki mesela android bir telefona şu zaman çıktı desen yüzünü ekşitir halbuki sorunsuz çalışıyordur ve zamanın bazı telefonlarıyla yarışacak donanıma sahiptir inandıramazsın ama apple deyince fiyatına bakıyor sanki arkasında apple logosu olan her model aynıymış gibi kendi bütçesine uygun iphone se, 6 alıp foruma bu neden kasıyor diye bölüm açıyorlar.

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Tabi ki değil ama ciddi ciddi almayı düşünen o kadar çok insan varki mesela android bir telefona şu zaman çıktı desen yüzünü ekşitir halbuki sorunsuz çalışıyordur ve zamanın bazı telefonlarıyla yarışacak donanıma sahiptir inandıramazsın ama apple deyince fiyatına bakıyor sanki arkasında apple logosu olan her model aynıymış gibi kendi bütçesine uygun iphone se, 6 alıp foruma bu neden kasıyor diye bölüm açıyorlar.
Hocam ben sıradan bir tüketiciyim,yazılımcı vs değilim,teknik olarak donanımdan da pek anlamam.Geçen sene SE telefonumu aile içinde kalması kaydıyla S8 alarak değiştirdim.Daha önceden de G2 kullandım 2 sene,çok memnun kalmıştım.Samimiyetle söylüyorum şu an SE modeli S8 modelinden daha yavaş çalışmııyor.
5 sene İos cihazda kullandım,hiçbir zaman bir uygulama yükleyip açmaya çalıştığımda uygulamanın kapandığını,çalışmadığını hatırlamam,ama bu cihazda yaşıyorum,belki sorun telefonda değil uygulamada ama oluyor işte,buda insanın hoşuna gitmiyor.
Şuna dikkat ediyorum ios deneyimi yaşayan çoğu insanın android deneyimide var,fakat android kullanıp hiç ios kullanmayan insanlar daha çok,ve bu kişiler çok daha büyük bir önyargı ile kıyaslıyor iki sistemi.Hem ios kullanmamışsın,hemde yok ya çöp,5 para etmez,alınmaz diye yazıyorlar forumda.
Ben kendi açımdan kripto borsa programları kullanıyorum,işlem yapıyorum,google auth. kullanıyorum ve son isteyeceğim şey telefonuma virüs bulaşması,ama bunuda yaşadım s8'de.Kısacası öncelikleriniz çok önemli telefon alırken.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Hocam ben sıradan bir tüketiciyim,yazılımcı vs değilim,teknik olarak donanımdan da pek anlamam.Geçen sene SE telefonumu aile içinde kalması kaydıyla S8 alarak değiştirdim.Daha önceden de G2 kullandım 2 sene,çok memnun kalmıştım.Samimiyetle söylüyorum şu an SE modeli S8 modelinden daha yavaş çalışmııyor.
5 sene İos cihazda kullandım,hiçbir zaman bir uygulama yükleyip açmaya çalıştığımda uygulamanın kapandığını,çalışmadığını hatırlamam,ama bu cihazda yaşıyorum,belki sorun telefonda değil uygulamada ama oluyor işte,buda insanın hoşuna gitmiyor.
Şuna dikkat ediyorum ios deneyimi yaşayan çoğu insanın android deneyimide var,fakat android kullanıp hiç ios kullanmayan insanlar daha çok,ve bu kişiler çok daha büyük bir önyargı ile kıyaslıyor iki sistemi.Hem ios kullanmamışsın,hemde yok ya çöp,5 para etmez,alınmaz diye yazıyorlar forumda.
Ben kendi açımdan kripto borsa programları kullanıyorum,işlem yapıyorum,google auth. kullanıyorum ve son isteyeceğim şey telefonuma virüs bulaşması,ama bunuda yaşadım s8'de.Kısacası öncelikleriniz çok önemli telefon alırken.
Sürekli kullanmadığım doğru ancak forumlarda bilmeden sallayanlar olduğu gibi ben ve burdaki birçok arkadaşım gibi uzun süre deneyimleme fırsatıyla bilgilenip eleştirenlerde var evet ios yazılımına göre yapılan çoğu uygulama androiddekinden hızlı çalışıyor donma takılmalara maruz kalmayıp telefonu yormuyor telefon ömrünü uzatıyor fakat sonuçta ne olursa olsun (benim görüşüm) yeni çıkmış op 5 /5t gibi hız canavarları varken eski model bir telefonu özelliklede hep ios yazılımı bahanesiyke savunmak bana saçma geliyor bahsettiklerinizin çoğu doğru evet G2 gerçekten memnun kalınacak bir telefondu tamam s8 ile aynı hız ancak hızın yanında yeni yazılım ve yeni donanım da önemli

Ayrıca virüs mevzusuna değinmeden geçemiyecem bu kullanıcının kendi hatası android özgürlük sunuyor ve kendine dikkat et diyor kullanmasını bilen gayet memnun kalıyor cahil insanda söz meclisten dışarı bu telefonda çöp oldu diyor apple ise bebek bakar gibi kullanıcısını aptalmış gibi her şeyden alıkoyup saklıyor erişim kısıtlıyor onun için ben güvenlik virüs mevzularına katılmıyorum zaten @F1kan ında dediği gibi icloud sayesinde kaç ünlünün verileri kimlere geçti kimlerin evinde sabun peçete kalmadı kimbilir

Son düzenleme:

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Sürekli kullanmadığım doğru ancak forumlarda bilmeden sallayanlar olduğu gibi ben ve burdaki birçok arkadaşım gibi uzun süre deneyimleme fırsatıyla bilgilenip eleştirenlerde var evet ios yazılımına göre yapılan çoğu uygulama androiddekinden hızlı çalışıyor donma takılmalara maruz kalmayıp telefonu yormuyor telefon ömrünü uzatıyor fakat sonuçta ne olursa olsun (benim görüşüm) yeni çıkmış op 5 /5t gibi hız canavarları varken eski model bir telefonu özelliklede hep ios yazılımı bahanesiyke savunmak bana saçma geliyor bahsettiklerinizin çoğu doğru evet G2 gerçekten memnun kalınacak bir telefondu tamam s8 ile aynı hız ancak hızın yanında yeni yazılım ve yeni donanım da önemli

Ayrıca virüs mevzusuna değinmeden geçemiyecem bu kullanıcının kendi hatası android özgürlük sunuyor ve kendine dikkat et diyor kullanmasını bilen gayet memnun kalıyor cahil insanda söz meclisten dışarı bu telefonda çöp oldu diyor apple ise bebek bakar gibi kullanıcısını aptalmış gibi her şeyden alıkoyup saklıyor erişim kısıtlıyor onun için ben güvenlik virüs mevzularına katılmıyorum zaten @F1kan ında dediği gibi icloud sayesinde kaç ünlünün verileri kimlere geçti kimlerin evinde sabun peçete kalmadı kimbilir
Hocam playstore vürüslü aplikasyon kaynıyor,çok fazla,ios'ta da vardır muhtemelen,ama playstore kadar değil.İcloud olayına katılmıyorum,neden çünkü hep hollywood'daki kadınlar hedef seçilmiş,usta bir hacker tabiki her türlü uğraşırsa şifrelerinizi ele geçirir,şahsa yapılmış saldırılar.Genel anlamda ben ios cihazda kendimi daha güvende hissediyordum,uygulama kalitesi çok düşük playstore'da.
Yoksa çok özellik var s8'de,hatta bir çoğunu kullanamadım daha .Varyasyon olarak android çok daha ileride,ama işte güvenlik,ve aplikasyon kalitesi işi bozuyor.Bunlar olmasa,2000tl fiyata note fe bence harika bir cihaz.