Telefon Önerisi

Bu 3 telefon arasından hangisini almayı tercih ederdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    17

Bu konuyu okuyanlar

Ufuk07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler bu 3 telefon arasından birisini seçmemiz gerekiyor. Durumun aciliyeti söz konusu lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Sabit interneti kapattığımız için karşılaştırmalı videolarını pek fazla inceleme imkânım yok. Mobil paketim de şuan için maalesef yetersiz. Dolayısıyla detaylı bir araştırma yapamadım.

(Oneplus 6, Xiamoi Mi8 ve Huawei P20 Pro)

Başta batarya, ısınma, kamera, ekran çözünürlüğü ve gün ışığındaki ekran performansı gibi kriterlerin dikkate alınması lazım. Kullanan veya kullanmayıpta bu 3 telefon hakkında bilgi sahibi olan herkesin görüşünü bekliyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu 3 telefonun arasından kesinlikle OP6 derim. S845 Huawei P20 Pro içindeki Kirin 970 işlemcisinden çok çok daha performanslı.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Beyler bu 3 telefon arasından birisini seçmemiz gerekiyor. Durumun aciliyeti söz konusu lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Sabit interneti kapattığımız için karşılaştırmalı videolarını pek fazla inceleme imkânım yok. Mobil paketim de şuan için maalesef yetersiz. Dolayısıyla detaylı bir araştırma yapamadım.

Başta batarya, ısınma, kamera, ekran çözünürlüğü ve gün ışığındaki ekran performansı gibi kriterlerin dikkate alınması lazım. Kullanan veya kullanmayıpta bu 3 telefon hakkında bilgi sahibi olan herkesin görüşünü bekliyorum.
Pil ve fotoğrafçılık performansı dersen Huawei P20 Pro'yu değerlendirebilirsin ancak oyun deneyiminide daha çok önem veriyosanız OnePlus 6'yı tercih edebilirsiniz. :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Fotoğraf için p20 pro

Performans için op 6

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
P20 pro önerenlere sakın aldanma internetten p20 pro incelemelerine de aldanma ben p20proyu canlı inceledim benim gözümde beş para etmez bazı teknoloji siteleri yılın en iyi telefonu falan diyo onu unut bi kere huawei nası para dağıtıyosa artık herkes huawei övmeye başladı.üçü arasında p20 proyu asla alma diğerlerinide almam ben şahsen ama illa alacam üçünden birini diyosan op6 veya mi8 al ama p20 pro alma

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
P20 pro önerenlere sakın aldanma internetten p20 pro incelemelerine de aldanma ben p20proyu canlı inceledim benim gözümde beş para etmez bazı teknoloji siteleri yılın en iyi telefonu falan diyo onu unut bi kere huawei nası para dağıtıyosa artık herkes huawei övmeye başladı.üçü arasında p20 proyu asla alma diğerlerinide almam ben şahsen ama illa alacam üçünden birini diyosan op6 veya mi8 al ama p20 pro alma
Harbiden çok dandik bi kasası ve arayüzü var kamerası balon tam bir çin malı eminim note 8 le daha güzel fotoğraflar çekerim

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Harbiden çok dandik bi kasası ve arayüzü var kamerası balon tam bir çin malı eminim note 8 le daha güzel fotoğraflar çekerim
Ben incelerken kamera mod geçişlerinde takıldı telefon inan onuda geçtim ekran ve çözünürlüğü tam bir rezalet zaten 4000 mah batarya var adam gibi çözünürlük koysana

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
P20 pro.Ama yanılmıyorsam bu modeller arasında fiyat farkı var 1000 liradan fazla.O fiyat farkına değmez.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben incelerken kamera mod geçişlerinde takıldı telefon inan onuda geçtim ekran ve çözünürlüğü tam bir rezalet zaten 4000 mah batarya var adam gibi çözünürlük koysana
Anlamadığım bunlara ekranı samsung üretiyor aynı şekilde X in ekranınıda samsung üretiyor bi x e bakıyorum 10 numara ekranı var apple bikaç ayarla ekranı güzel hale getirmiş bide p20 proya bakıyorum ekranı yerlerde sürünüyor demekki eşeğe altın semerde taksan eşek yine eşek

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Anlamadığım bunlara ekranı samsung üretiyor aynı şekilde X in ekranınıda samsung üretiyor bi x e bakıyorum 10 numara ekranı var apple bikaç ayarla ekranı güzel hale getirmiş bide p20 proya bakıyorum ekranı yerlerde sürünüyor demekki eşeğe altın semerde taksan eşek yine eşek
Çin malı başkan sebep bu

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Hiç kimseye tavsiye etmedim ne xaomi ne one plus benim için bunlarda dandik telefonlar her zamanda söledim bunu
Xiaomiyi ve oneplusu bilmem ama huaweiye önyargılı yaklaşıyorsun ben kullanıyorum memnunum malzeme kalitesi de iyi ayrıca apple da çin de üretiliyor

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Xiaomiyi ve oneplusu bilmem ama huaweiye önyargılı yaklaşıyorsun ben kullanıyorum memnunum malzeme kalitesi de iyi ayrıca apple da çin de üretiliyor
Ön yargıyla alakası yok ben gördüğümü bilir söylerim.apple çinde üretiliyor ile çin malı kelimelerini bu şekilde bağdaştırmakta ayrı bi yetenek :) çinde üretiliyor evet ama apple ın çinde ki fabrikasında üretiliyor apple menşei ABD huawei menşei ÇİN arada ki fark bu

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Ön yargıyla alakası yok ben gördüğümü bilir söylerim.apple çinde üretiliyor ile çin malı kelimelerini bu şekilde bağdaştırmakta ayrı bi yetenek :) çinde üretiliyor evet ama apple ın çinde ki fabrikasında üretiliyor apple menşei ABD huawei menşei ÇİN arada ki fark bu
Çin markası oldugu için dandik oluyor (!)
Sen kullan ondan sonra fikrin degişebilir

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Apple ürünlerini Foxconn üretiyor, örnek vermek gerekirse senin günlerdir reklamını yaptığın lg ile kıyaslanmayacak kadar iyi bi müşteri memnuniyeti var bu telefonların

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hiç kimseye tavsiye etmedim ne xaomi ne one plus benim için bunlarda dandik telefonlar her zamanda söledim bunu
Vallla benim içinde LG dandiklik bakımından plastikten bile geride işte naparsın.

---- Mesajlar birleştirildi ----

OnePlus kalite olarak Apple'dan önde geçiniz olur mu öyle iş Apple bu yav işlerini. 500 dolara sattığı ürünün kalitesi 1000 dolarlık X'den önde. Hadi abartıyoruz diyelim. İkisi de Samsung Amoledi kullanıyor. İkisi de tamamen veya kısman Qualcoom işlemcilerini kullanıyor ikisi de Samsung veya başka bir üreticinin aynı kalitedeki RAM'ini kullanıyor Hatta OnePlus'un RAM'i en az iki kat.

OnePlus 6 veya Mİ8 al. P20 Pro'ya bulaşma. Mİ8'in 15-20 gn içinde Türkiye garantili fiyatı açıklanacak. Onu bekleyebilirsen fiyatı gör.

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bal gibi çin malı, kore malı, tayvan malı Apple cihazları niye kıvırıyorsunuz?
A serisi işlemciler ve iOS tasarımı dşında Apple cihazlara Apple'ın bir müdahelesi yok.
İşlemci Tayvanlı TSMC veya Koreli Samsung üretimi, geri kalan nerdehyse herşey Foxcon'un Çin'li Foxcon
Ekran Samsung Amoledi veya asahinin
RAM'ler Samsung'un veya yine başka bir asyalı şirketin? Apple'ın neyi kaldı? Marka marka diye diye kendinizi kandırıyorsunuz?

işlemcinin içindeki lte modeminden yola çıkarak işlemcileri bağdaştırmak çok mantıklı gerçekten
Gayet mantıklı. Qualcoom modem kullanmıyor mu OnePlus, Apple da kullanmıyor mu? Hatta Apple Qualcoom modemin çok daha kalitesizini kullanıyordu diye hatırlıyorum bakın kalitelisini değil kalitesizini.
Hala Apple'a süper kaliteli marka algısı konduranları anlayamıyorum.
Apple 8000 TL'lik cihazına SSD koymayan rezil bir marka. SSD diyorum bak cihaz kanser oluyor çalışacağım diye. Bunu da iMac'ı hava için değil de iş yapmak için kullananlar söylüyor.
Siz hala Apple yok şöyle kaliteli yok böyle kaliteli ula cihazın %80'i Asya malı kalkıp sonra ona buna çin malı diyorlar.
Bakın çin malı dediğiniz OnePlus'un parçalarını sayıyorum size
Qualcoom- Amerika(Samsung fabrikasında üretiliyor)
Samsung Ekran
Samsung RAM
Kamera ikisi de Sony sensör
Adamların kendi başlarına yaptığı tek şey muhtemelen dıştaki kasa adam gelmiş çin malı diyor.
Çin malı çin malı dediği Huawei olmasa ZTE olmasa interente bağlanamayacak haberi yok.
Sonra LG diyince aman aman süper marka benim gözümde LG itin şeyine girmeye bile yakışmıyor.
Adamlar G5'de plastik cihazı metal diye önümüze sundular.

Bakın tekrar söylüyorum Xiaomi ne kadar dandikse LG onun 4 katı dandiklikte telefon üretiyor.
Xioami'nin LG panel kullanan her telefonunda istisnasız ghost screen çıkıyor.
Teknoloji dünyasnda LG varsa başkası dandiklik yarışına giremez.

Son düzenleyen moderatör:

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
A serisi işlemciler ve iOS tasarımı dşında Apple cihazlara Apple'ın bir müdahelesi yok.
İşlemci Tayvanlı TSMC veya Koreli Samsung üretimi, geri kalan nerdehyse herşey Foxcon'un Çin'li Foxcon
RAM'ler Samsung'un veya yine başka bir asyalı şirketin? Apple'ın neyi kaldı? Marka marka diye diye kendinizi kandırıyorsunuz?

Gayet mantıklı. Qualcoom modem kullanmıyor mu OnePlus, Apple da kullanmıyor mu? Hatta Apple Qualcoom modemin çok daha kalitesizini kullanıyordu diye hatırlıyorum bakın kalitelisini değil kalitesizini.
Apple 8000 TL'lik cihazına SSD koymayan rezil bir marka. SSD diyorum bak cihaz kanser oluyor çalışacağım diye. Bunu da iMac'ı hava için değil de iş yapmak için kullananlar söylüyor.
Siz hala Apple yok şöyle kaliteli yok böyle kaliteli ula cihazın %80'i Asya malı kalkıp sonra ona buna çin malı diyorlar.
Samsung Ekran
Samsung RAM
Adamların kendi başlarına yaptığı tek şey muhtemelen dıştaki kasa adam gelmiş çin malı diyor.
Çin malı çin malı dediği Huawei olmasa ZTE olmasa interente bağlanamayacak haberi yok.
Sonra LG diyince aman aman süper marka benim gözümde LG itin şeyine girmeye bile yakışmıyor.
çok boş yorumlar yapıyorsun a11 bionic yeni çıkan 845 den bile çok daha performanslı özellikle tek çekirdekte, lte modemi daha eski olsa ne yazar.
Apple ın 600 den fazla tedarikçisi var bu tedarikçileri kullanmasa bi 600 tedarikçi daha bulur ama bir tane daha ios yok dünya üzderinde sen telefon alırken ios a para veriyorsun. Apple da kullanılan malzemelerin hepsi 1. sınıf xiaomi one plus falan malzeme kalitesi açısından dandik geçen sene alınan mi6 nın kasasında boya kalmadı. en ufak bi darbeyle ekranı çıtır çıtır kırıldı xiaomi cihazlarla ilgilenen teknik servislerle konuşursan içini açınca ne kadar kalitesiz bi malzemeden yapıldığını gösterirler sana

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşım Bu 3 telefondan birini seçip alabilirsin. Üç modeli de canlı canlı deneyimleme fırsatım oldu. Bence malzeme kalitesi pil performansı ve kamerası üç modelde de gözle seçilemeyecek kadar fark yok. hepsi de piyasadaki bütün oyunları uygulamaları kısaca senin istediğin bütün işleri yapar, Kamere olarak Huawei iyi diyen arkadaşlar var ama ben 3 modelde de pek bir fark göremedim hemen hemen aynı sadece gece çekiminde huawei biraz daha renk farkı var. Nerede üretildiği ne kullanıldığı falan saçama sapan yorumlara takılma. Hepsinin de kullandığı parçaları şuan en üst seğment şimdiden hayırlı olsun. Ama şunu da söyleyeyim Xiaomi Mi8 şarj konusunda biraz daha iyi diyebilirim. Seçim senin

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000

Samsung Ekran
Samsung RAM

Bakın tekrar söylüyorum Xiaomi ne kadar dandikse LG onun 4 katı dandiklikte telefon üretiyor.
Xioami'nin LG panel kullanan her telefonunda istisnasız ghost screen çıkıyor.
Teknoloji dünyasnda LG varsa başkası dandiklik yarışına giremez.
sen tamamen taraflı konuşuyosun ghost screen e takmışsın başka bişey söylediğin yok :) bana görede öve öve bitiremediğiniz samsungtan da kaliteli lg.sen lg konusunda ersin akmanın ağzıyla konuşuyosun özgün değilsin 3 nesil ard arda sorunsuz telefon falan hep ersin akmanın ağzı bunlar halbu ki bir tane telefon incelemişliğiniz yok adam lg ile hasım olmuş ateş ediyo her şeyine sizde onu tarafsız sanıyosunuz öyle bi dünya yok :) size tavsiyem kendiniz olmanız ?

Ufuk07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@Ufuk07 ne alacağınıza karar verdiniz mi?
Hocam sorduğum soruya gelen cevap oranını ve yorumları göz önünde bulundurduğumda birkaç arkadaşın tarafsız yorumları ve deneyimleri dışında açıkçası tam olarak kararımı veremedim ? ama ne yazıkki zamanımız kısıtlı 2 gün içerisinde telefonu sipariş vermemiz gerekiyor. En nihayetinde kesin emin olmamakla birlikte sanırım Oneplus 6 yı alacakmışız gibi gözüküyor.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Hocam peki sizin önereceğiniz telefonlar nelerdir :D
Ben androidte lg dışında telefon önermem oda şuan v30+ yada g7 thinq olur ki kendimde alıcam g7 thinq.ilk telefonum samsung fakat sevmiyorum samsungu.lg arayüzü hoşuma gidiyo ve g7 thinq çok güçlü ve şık bi cihaz sizede g7 thinq öneririm en azından gidip incelemenizi tavsiye ederim ona göre karar verirsin