Telefon Kapalıyken Alarm Çalmıyor

Bu konuyu okuyanlar

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle sözünü edeceğim konu daha önce tartışılmışsa affola. Biraz baktım, bulamayınca açmak zorunda hissettim kendimi.

Velhasıl kelam sorun şu: Bildiğiniz gibi eski Nokia'larda bile telefon kapalı iken alarm çalıyordu. Günümüzün ''akıllı telefonları'' malesef ki çalmıyor. En azından benim ve arkadaşlarımın telefonunda.

Sınıfta Xperia S, Galaxy S3 Mini ve Optimu L9'da denedik, telefon kapalıyken alarm çalmadı. Ne ilginçtir ki; Genaral Mobile Discovery'de çaldı. Alarm bölümünde ayarları karşılaştırdık hepimizinki aynı.

Merak ettiğim telefon kapalıyken alarmın çalması stok Android'de var mı? Yada haricen bir uygulama yükleyerek bu sorunu çözebilir miyiz? Teşekkürler.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle sözünü edeceğim konu daha önce tartışılmışsa affola. Biraz baktım, bulamayınca açmak zorunda hissettim kendimi.

Velhasıl kelam sorun şu: Bildiğiniz gibi eski Nokia'larda bile telefon kapalı iken alarm çalıyordu. Günümüzün ''akıllı telefonları'' malesef ki çalmıyor. En azından benim ve arkadaşlarımın telefonunda.

Sınıfta Xperia S, Galaxy S3 Mini ve Optimu L9'da denedik, telefon kapalıyken alarm çalmadı. Ne ilginçtir ki; Genaral Mobile Discovery'de çaldı. Alarm bölümünde ayarları karşılaştırdık hepimizinki aynı.

Merak ettiğim telefon kapalıyken alarmın çalması stok Android'de var mı? Yada haricen bir uygulama yükleyerek bu sorunu çözebilir miyiz? Teşekkürler.
bendede çalmıyor s4 kullanıyorum muhtemelen stok androidde var çünkü discovery nin arayüzü stok arayüze yakın biraz elden geçirilmiş hali onda çaldıgına göre stokta var ama uygulamalarda var....

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Uygulama var dostum

Hangi uygulama? Link verir misin?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bendede çalmıyor s4 kullanıyorum muhtemelen stok androidde var çünkü discovery nin arayüzü stok arayüze yakın biraz elden geçirilmiş hali onda çaldıgına göre stokta var ama uygulamalarda var....
Bende öyle düşündüm. Ama stok Android de var mı yok mu anlamanın en iyi yolu kullanan kisilere sormak. Yada teknosa ya falan gidip denemek :D

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Hangi uygulama? Link verir misin?

Bende öyle düşündüm. Ama stok Android de var mı yok mu anlamanın en iyi yolu kullanan kisilere sormak. Yada teknosa ya falan gidip denemek :D
evet aynen git teknosaya dene en iyisi ... :)

TunahanDemok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
NoMoarPowah! Pro uygulamanın adı bu root izni gerektiriyor

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
vaybe benim dünyadan heberim yok biri dese güler geçerdim:laugh:

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7

TunahanDemok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim birde gentle alarm diye bi uygulama var ben tam araştırmadim ama birde sen bak play store da prosu ücretli ama açık kaynaklardan bulabilirsin pro apk

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Benim bildiğim zaten akıllı telefonların alarmı çalmıyor kapalı iken normal şartlarda uygulama falan dışında GMD'de çalması şaşırttı.

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kardeşim birde gentle alarm diye bi uygulama var ben tam araştırmadim ama birde sen bak play store da prosu ücretli ama açık kaynaklardan bulabilirsin pro apk
Şuan mağazadan deneme sürümünü yükledim ama telefon kalıyken çalmadı :( Ayarları falan kurcaladım ama dikkatimi çeken bişe olmadı?

Benim bildiğim zaten akıllı telefonların alarmı çalmıyor kapalı iken normal şartlarda uygulama falan dışında GMD'de çalması şaşırttı.
Çok saçma bir durum bence. Onca özelliği olan bir işletim sistemini bu denli basit bir özelliği bulundurmaması enteresan. GMD sanırım kendi özelliği. Altta @ck-xe arkadaşında dediği gibi HTC'de de çalışıyormuş. Bence sonradan cihazlara kazandırılan bir özellik.

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ne alakası var eski tuşlu nokia şu 94x94 ekranlı telefonda bile var bu özellik hemen android v.s v.s ne kadar atmasyoncusunuz.
Yalan dolan olmamalı bu forumda

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ne alakası var eski tuşlu nokia şu 94x94 ekranlı telefonda bile var bu özellik hemen android v.s v.s ne kadar atmasyoncusunuz.
Yalan dolan yok dostum. Durum ortada. Bir çok cihazda denedik. Çalışmıyor işte. Bizde çalıştırmanın yollarını arıyoruz. Yorum yaparken biraz daha dikkatli olunuz lütfe.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Windows phone'da da durum aynı kapalı iken alarm çalmıyor :wink:

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
4.4.2 de denedim olmadı.. Sistem kapalıyken uygulama nasıl çalışacakmış merak ettim şimdi..

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
images

Nah bu telefonda çalıyor bunu kullanın :p

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Note 2 4.1.1 de telefon kapalıyken alarm çalmıyor :hammer:

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Bende 2 gün önce farkettim bunu babam yeni telefon aldı eskisini kapattık koyduk bi kenara bi baktık kapalı telefonun alarmı çalıyo şok oldum :D Telefon açılsınmı yazıyodu :D

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Aynen bende nokia 6500'da denedim kapalı iken çaldı ve açılsın mı diyede soruyor :) Şimdiki akıllılarda bu özellik neden yok garip :huh:

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
benim agzımı açtırma yok işte yalan filan söylemiyorum evet o nokialarda vardı bende kullandım bir zamanlar ama androidlerde yok belki stoklarda vardır ama benim s4 de yok istersen bana atıp tutacagına bir cihazda dene ondan sonra bana laf söyle ARTİST...

Merak ettim Xperia Z ile denedim çalmadı.
bildigim kadarıyla sadece stok androidlerde var arayüzlülerde yok (Touchwizde yok)..

karaytutaha

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de S3 kullanıyorum bende de çalmıyor. Bildiğim kadarıyla donanımsal olarak bir alarma sahip değil telefonlarımız, yazılımsal olanında kullanılabilmesi için cihazın açık olması gerek. Öneri olarak geceleri kapatmak yerine uçak moduna almayı öneririm, daha az radyasyon alırsınız ve çok daha az şarj yer.

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Eski teknoloji de bu olay mümkünse günümüzde neden olmasın. Zaten HTC One ve GMD'de çalışıyor. Yazılımsal bir sıkıntı.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Akıllı cihazlarda bu özellik yok malesef :) ama Discovery de olması şaşırttı :D

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Kendi telefonumda denedim çalacak mı diye.

Ve sonuç:

Kapalıyken alarmı çalan telefonlar listesine g301'i de ekleyebilirsiniz. :D

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Yalan dolan yok dostum. Durum ortada. Bir çok cihazda denedik. Çalışmıyor işte. Bizde çalıştırmanın yollarını arıyoruz. Yorum yaparken biraz daha dikkatli olunuz lütfe.
Yalan dolandan kastım androidle alakasız bir durum olduğunu söylüyorum.Ama bazı Akıllı cihazla yeni tanışmış ve her önüne geleni amiral gemi diyen kişiler burada bu özelliğin androidle bağlantısını kurmaya çalışıyorlar

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Yalan dolandan kastım androidle alakasız bir durum olduğunu söylüyorum.Ama bazı Akıllı cihazla yeni tanışmış ve her önüne geleni amiral gemi diyen kişiler burada bu özelliğin androidle bağlantısını kurmaya çalışıyorlar

Yanlışın var. Sorun doğrudan işletim sistemi ile alakalı. Eski Symbian ve Bada işletim sistemli cihazlarda bile vardı. Demek Google baba ve diğerleri gerek görmedi bu özelliği :)