Tekra olacak ama GM 5+ mı, Vibe P1 Pro mu, TT Honor7 mi?

gm 5 plus mı, vibe p1 pro mu, honor 7 mi?

• General Mobile GM 5 Plus

Kullanılan: 2 100.0%
  • Lenovo Vibe P1 Pro

Kullanılan: 0 0.0%
  • TT (Huawei) Honor 7

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

Bu konuyu okuyanlar

KafaNeKadanGüzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu konu daha önce farklı başlıklarla ele alınmıştı. Aralarında Vibe P1 Pro yerine Vibe P1 vardı. Kullanıcı sayısının artığını göz önüne alarak bu soruyu tekrar yöneltmek istedim çünkü seçim sırası bende :D. Lg g3 kullanıyordum. Ekranı hafif kırmama rağmen dokunmatik kafayı yedi. Ne iphonelar ne samsunglar gördüm 3 kere daha kırsan yine çalışır. Bir hata yaparak ekranın 400tlye 2yıl daha kullanırım umudu ile serviste yaptırdım mis gibi :). 1.5-2 ay sonra mavi ekran hatası aldım ve anakartta problem olduğunu öğrendim. Servis garantisi bittiği için 580 tl istedi. Bunun öncesinde ilk 4-5 ayda bazı noktalardan kasa çatladı. Lg nin bu kadar hassas bir telefon olmasından dolayı uzak durma kararı aldım. En azından metal çerçeveli bir telefon alacağım.

Telefondan beklentimi sayacak olursak;
Bilgisayar Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. İleri ki dönemlerde android platformunda uygulama geliştirebilirim.
Orta-üst derecede oyunlarda kasma donma olmaması gerekir.
Pili yoğun kullanımda (1-2 saat oyun, 1-2 saat sosyal medya, 1 saat telefon görüşmesi, 1-2 saat hotspot açık mobil veri veya wifi hep açık) 1 günü rahat çıkarmalı.
Tasarımı güzel olmalı, ağır olmamalı.
Aşırı ısınmamalı (şarj sırası dışında).
Güncellemeler ve servis desteği önemlidir.

Gm 5+ gerçekten fiyatına göre iyi bir telefon. Bende soru işareti olan şey işlemci hızı, arka tarafın metal olmayışı ve daha önce general mobile kullanmam. Yani markayla ilgili bilgim yok.

TT Honor 7 fonksiyonel tuş, parmak izi okuyucu, sesle uyandırma vb. bir çok ekstra özellik var. Teknolojiyi takip eden biri olarak bu ekstra özelliklere sahip olmakta istiyorum. Fakat güncelleme almayacak ve operatör telefonu olarak geldiği için servis garantisini bilmiyorum. Duyumlarıma göre Huawei bu konuda iyileşme gösteriyor ve ilk 1 ay içinde ekran kırılırsa sorgusuz sualsiz değiştiriyor.

Lenovo Vibe P1 Pro ya gelecek olursak. Daha önce Vibe P1'i almak üzereydim. Pil ömrü ilgimi çekmişti. Media Marktaki görevliler bana hep onu alma bunu al pişman olursun dedi. Gıcık olup çıktım. Teknosa'ya sorduğumda telefon yok satıyor, şu anda elimizde kalmadı dedi. Olsaydı alacaktım. Şimdi rami ve işlemciyi destekleyerek proyu çıkarmışlar. Lenovonun servis desteğini bilmemem ve güncelleme alacak mı almayacak mı soruları kafamı karıştırdı.

Aslında gm5 ve honor 7 arasında kaldım. honor 7 daha premium duruyor gibi ama telefonu 1'e 1 inceleme fırsatım olmadı. 300 tl ye parmak izi okuyucusu, fonksiyonel tuş 0,7 ghzlik artış sar değerinde azalma daha iyi grafik işlemcisi değer mi? tabi - olarak ekran 0.3 inç azalacak.

Sizce beklentilerime göre hangi telefon daha uygun. Kullanan arkadaşlar telefonlar ve firmalar hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler