Teknolojideki Pahalılık - Resmen Kazık Yiyoruz

Bu konuyu okuyanlar

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar dolar düştü fakat neden teknolojide fiyatlar düşmedi? Şu an öyle bir hissiyata kapıldım ki harbiden toplu olarak kazık yiyoruz. Mesela Vatan'ın mağazasına girdiğimde harbiden değerinin çok çok üstünde olan malları gözünün içine bak baka kakalamaya çalışıyor ya kendimi keriz gibi hissettim.

Çalışan elemanlara sorduğum da "Bu fiyat gayet iyi diğer yerlerde daha pahalı" cevabı insanların artık bir şeyleri kabullenmesi anlamına geliyor. Harbiden anlam veremiyorum. Vatanımıza milletimize zarar gelmesin diye ses çıkarmıyoruz. Ama giren iyi giriyor bize... Bence artık devletin şu teknolojideki pahalılığına ve diğer yerlerdeki pahalılığa acil el atması lazım. Abi herkes sesini çıkarsın artık ya. Adam bilgi üretecek teknoloji alamıyor çok pahalı. Sen nasıl gelişeceksin bu şartlar altında gözünü seveyim. Bir laptop alacam hala alamadım yazıklar olsun...

Bence Shiftdelete bu konuda bir duyarlılık yapıp özel haber yayımlar inşallah, farkındalık olması için... Bu konu hakkında Shiftdelete'nin özel haber yapması için "Özel haber yapılsın." yazabilir yorumlara.

Son düzenleyen moderatör:

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Arkadaşlar dolar düştü fakat neden teknolojide fiyatlar düşmedi? Şu an öyle bir hissiyata kapıldım ki harbiden toplu olarak kazık yiyoruz. Mesela Vatan'ın mağazasına girdiğimde harbiden değerinin çok çok üstünde olan malları gözünün içine bak baka kakalamaya çalışıyor ya kendimi keriz gibi hissettim.

Çalışan elemanlara sorduğum da "Bu fiyat gayet iyi diğer yerlerde daha pahalı" cevabı insanların artık bir şeyleri kabullenmesi anlamına geliyor. Harbiden anlam veremiyorum. Vatanımıza milletimize zarar gelmesin diye ses çıkarmıyoruz. Ama giren iyi giriyor bize... Bence artık devletin şu teknolojideki pahalılığına ve diğer yerlerdeki pahalılığa acil el atması lazım. Abi herkes sesini çıkarsın artık ya. Adam bilgi üretecek teknoloji alamıyor çok pahalı. Sen nasıl gelişeceksin bu şartlar altında gözünü seveyim. Bir laptop alacam hala alamadım yazıklar olsun...

Bence Shiftdelete bu konuda bir duyarlılık yapıp özel haber yayımlar inşallah, farkındalık olması için... Bu konu hakkında Shiftdelete'nin özel haber yapması için "Özel haber yapılsın." yazabilir yorumlara.
Kendin kendine cevabı vermişsin zaten (vatanımıza milletimize zarar gelmesin diye ses çıkarmıyoruz) diye o yüzden sus çaktırma pahalı felan değil aynen devam, moral bozma gelir seviyemiz çok yüksek, herşey ülke (**p) için.

Son düzenleyen moderatör:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Vatan Bilgisayar ya çok ucuz ya da çok pahalı satıyor. Huyu bu.

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Vatan Bilgisayar ya çok ucuz ya da çok pahalı satıyor. Huyu bu.
10 kasıma özel indiriminde mesela okadar yüksekti ki zaren arttırmışlar indirdik diye yine kendi fiyatının yine üstüne satıyorlar. Orda anket yapan birisi geldi Vatanın içinde hangi üsürne baktını ve ned2n almadınız diye. Yaz oraya dedim ismim şu, fiyatlar pahalı, kazık yeme korkusundan dolayı almadım dedim. Şöyle bir durakladı. Vatan computer de bozdu kendini. Sadece bir.ürün vardı gözle göeülür indirim. 25 Bin tl lil bir laptopu 13 bin tl ye indirmişler . Onuda bak indirdik biz diye yapmıslar. Demekki çok düşüknfiyatlarada satılabiliyor. Sözüm meclisren dışarı artıkDOLANDIRICILIK RESMİYET KAZANMIŞ.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Öncelikle bizim toplumumuz tam anlamıyla tüketim toplumu sırf keyif için senede bir hatta 6 ayda bir telefon değiştiren insanlar ve bu alınan telefon veya bilgisayarlar yabancı menşei mallar buda ülkedeki paranın dışarıya akmasına sebep oluyor ve ekonomiyi kötü etkiliyor devlette cihazlara uçuk fiyatlar getirerek bunun faturasını halka kesiyor daha doğrusu orta halli ve az gelirli kesime... Tabiki doların artması zaten fiyatları arttırdı ama bide devletin vergisi eklenince iyice çığrından çıktı işler he birde ek olarak mevcut yönetim tüm bunlardan bağımsız insanların teknolojiye ulaşmasından aşırı bir rahatsızlık duyuyor ve istemiyor.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
Dolar düştümü ? bizim bildiğimiz doların 2-3 seviyelerine inmesi lazımki düştü diyelim zaten 5 di.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Dolar kurunun tadını çıkarmaya bakın, gelecek sene çok fırtınalı olacak ne yazık ki.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Fiyat artışlarının ciddi bir kısmı kâr payının artması ile alakalı. Daha 1 yıl öncesinin amiral gemileri 800 dolara çıkarken bugünlerde s10 için 2000 dolardan bahsediliyor.

tanselya

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar almazsanız fiyatları mecbur düşürmek zorunda kalacak adamlar zaten. Ama insanımız kolayı sever.

Son mesajlar