Teknobiyotik.com Güvenilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Daha önce bir çok alışverişim oldu. Kapıya geldiğinde bakabilirsiniz. Oldukça güvenilir bir sitedir... Hayırlısı olsun. :)

İyi Forumlar...
--- Gönderi Güncellendi ---
2347 tl lik sistem sipariş ettim. kapıda ödemeyi seçtigim için de ayriyetten 93 aldılar . kargo geldiginde içini açıp bakmalımıyım hıyar çıkmasın diye ? Güvenlirmidir

Intel Kaby Lake G4600 3.6GHz, GT1030 O.C 2GB, 8GB DDR4, 1TB HDD 400W Oyun Bilgisayarı - Oyuncu PC

Birde DVİ Monitör..
Yalnız... 2300 TL civarına GTX 1050Ti ile bir sistem toplanabilirdi...

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
monitör de dahil olmak zorundaydı
birde nasıl sistem ? idare edermi beni lol-csgo belki ilerde direksiyon alırsam need for speed oynarım.Kutsal soru olan gta 5 i orta veya düşük te açabılır mı ?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
monitör de dahil olmak zorundaydı
birde nasıl sistem ? idare edermi beni lol-csgo belki ilerde direksiyon alırsam need for speed oynarım.Kutsal soru olan gta 5 i orta veya düşük te açabılır mı ?
Evet GTA 5 1080p'de Normal yani Low ayarlarda +50 FPS verecektir.
Sizi idare edecektir... Tekrardan hayırlısı olsun...

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
Çok teşekkür ederim. kafama takılan 1 soru daha var. asrock da kabylake bios yüklü fakat asus da yüklü degil sanırım. sistem siparişinde not bölumune bios ayarlarının yapılmasını driver vb şeylerin yüklenmesini istedigimi yazdım. ayarlı bir şekilde gelir dimi. ilk defa masaüstü kullanacagım ve hiçbir bilgim yok. 43 tl yede windows 10 deneme sürümünü yüklettim siteye. tekrar mail atarak kablolarında takılı gelmesini istedim işlemci , anakart , power , reset gibi tuşların çünkü kendim beceremem bunları.

Son düzenleyen moderatör:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Çok teşekkür ederim. kafama takılan 1 soru daha var. asrock da kabylake bios yüklü fakat asus da yüklü degil sanırım. sistem siparişinde not bölumune bios ayarlarının yapılmasını driver vb şeylerin yüklenmesini istedigimi yazdım. ayarlı bir şekilde gelir dimi. ilk defa masaüstü kullanacagım ve hiçbir bilgim yok. 43 tl yede windows 10 deneme sürümünü yüklettim siteye. tekrar mail atarak kablolarında takılı gelmesini istedim işlemci , anakart , power , reset gibi tuşların çünkü kendim beceremem bunları.
Öncelikle belirtmene bile gerek yoktu. Zaten yüklü olarak gelecektir. Siz yine de iyi yapmışsınız. 43 TL'yi deneme sürümü yerine 50 TL 'ye OEM key alıp, kendiniz kurabilirdiniz...
Ayrıca ekran kartını takılı olmadan gönderebilirler... Siz kendiniz takacaksınız.

Son düzenleme:

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
Öncelikle belirtmene bile gerek yoktu. Zaten yüklü olarak gelecektir. Siz yine de iyi yapmışsınız. 43 TL'yi deneme sürümü yerine 50 TL 'ye OEM key alıp, kendiniz kurabilirdiniz...
Ayrıca ekran kartını takılı olmadan göndereceklerdir... Siz kendiniz takacaksınız.
mesaj atmıştımda ekran kartınız ufak oldugundan dolayı oda takılı gelicektir dedi. gelmezsede video izleyerek takmaya çalışırımda onada kablo takıcakmıyız ekran kartına kasa içersinde milyon tane kablo var. 30 gün sonra satın alıp windows kurmazsam sorun olur mu yoksa sadace sag alttan uyarı mı gelir ? 1 yıl sag alttan gelen uyarıyla win 7 kullanmıstım. parayla windows alıcak durumum da yok oem dediginiz şey nedir bu arada

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
GT 1030 da her her hangi bir güç girişi yok, çok küçük ebatlı bir kart olduğundan sarsılma vs gibi durumlarda yerinden çıkmayacaktır o yüzden takılı gelir.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
mesaj atmıştımda ekran kartınız ufak oldugundan dolayı oda takılı gelicektir dedi. gelmezsede video izleyerek takmaya çalışırımda onada kablo takıcakmıyız ekran kartına kasa içersinde milyon tane kablo var. 30 gün sonra satın alıp windows kurmazsam sorun olur mu yoksa sadace sag alttan uyarı mı gelir ? 1 yıl sag alttan gelen uyarıyla win 7 kullanmıstım. parayla windows alıcak durumum da yok oem dediginiz şey nedir bu arada
GT 1030'da herhangi bir ek güç girişi yok. Küçük ebatlı olduğundan takılı gönderirler. Windows 10 OEM key alıcaksınız. N11, Kinguin gibi sitelerden. Siz Windows 10'u indirip format atıp o key ile etkinleştireceksiniz...

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
GT 1030'da herhangi bir ek güç girişi yok. Küçük ebatlı olduğundan takılı gönderirler. Windows 10 OEM key alıcaksınız. N11, Kinguin gibi sitelerden. Siz Windows 10'u indirip format atıp o key ile etkinleştireceksiniz...
merak ettigim etkinleştirmezsem 30 gün sonra bilgisayar açılmaz mı ? son kuruşa kadar pc ye verdm 1 tl bile kalmadı

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
O da aynı oluyor. Fakat sonradan 50 TL gibi bir fiyata key alıp etkinleştiriyorlar...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
evet tamamen güvenilir SDN nin bile alışveriş yaptığı zamanlar vardır

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
o key kaç günlük ? internette görüyorum 300-400 tl ye 1 yıllık windows 10 pro filan vardı

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Aerocool P7C1 Tempered aldım hiçbir sıkıntı çıkmadı.

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
Deneyip kurup test etmesi ön bakımı 50 tl yani :)
30 gunluk wındows ucretsız zaten onların aldıgı para sürücü - driver - kurup test etme gibi şeylere alıyorlar ayriyetten de 30 günlük win 10 geliyor. merak ettigim o 50 tl ye alınan sitelerden kod kaç günlük ?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
30 gunluk wındows ucretsız zaten onların aldıgı para sürücü - driver - kurup test etme gibi şeylere alıyorlar ayriyetten de 30 günlük win 10 geliyor. merak ettigim o 50 tl ye alınan sitelerden kod kaç günlük ?
Sınırsız!

Son düzenleyen moderatör:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

50 tl ye OEM di galiba tek bilgisayara kurulabilen Teknobiyotik hizmet ücreti aldığı için 50 tl

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Dostlar 50 TL'ye OEM key alırsanız 1 bilgisayara istediniz gibi ömür boyu kullanabileceğiniz bir Windows'a sahip olmuş oluyorsunuz. O belirttiğim keyin bir süresi yok...

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Dostlar 50 TL'ye OEM key alırsanız 1 bilgisayara istediniz gibi ömür boyu kullanabileceğiniz bir Windows'a sahip olmuş oluyorsunuz. O belirttiğim keyin bir süresi yok...

Evet OEM keyler daha avantajlı oluyor hem korsan önüne geçmek hem de kutulu Windows 10'lardan çok daha avantajlı tek sıkıntısı BİOS'a gömülü olmaları sistem değiştirdiğinizde yeni OEM key almalısınız.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Evet OEM keyler daha avantajlı oluyor hem korsan önüne geçmek hem de kutulu Windows 10'lardan çok daha avantajlı tek sıkıntısı BİOS'a gömülü olmaları sistem değiştirdiğinizde yeni OEM key almalısınız.
Evet öyle oluyor. Fakat daha karlı olduğu kesin...