Tehlikeli numara (dikkat edin)

Bu konuyu okuyanlar

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
+90 (548) 861 98 03
Bu numara beni aramış.Bende iş içindir belki diyerek geri aradım.
Adam:Borsayla ilgileniyor musunuz?
Ben:Sesiniz gelmiyor
Adam:Borsayla ilgileniyor musunuz diye aradım.
Ben:Hayır
Telefon: Dıt dııt dııııııt

Kontörlü hat kullanıyorum.
Yeni yükleme yaptım.Paketten düştü.
Toplamda 20sn bile olmadı.7₺ gitmiş. Paketteki dakikalarımdan düşmemiş.

Dikkat edin...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Çok tuhaf sırdaşı. Görüşme yaparken paketi bitirmek yerine direk nasıl 7TL çalabiliyor. Hayret ettim.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Tanımadığınız bir numarayı aramadan önce googledan sorgulatın. Bu numarayı girince şüpheli numara bildirimleri geliyor...

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Tanımadığınız bir numarayı aramadan önce googledan sorgulatın. Bu numarayı girince şüpheli numara bildirimleri geliyor...
Bi yerden iş bekliyorum.Onların aradığını düşünüyor insan.Yoksa dikkatliyimdir.Ama cemin dediği gibi hız insanın düşmanı tabi.Haklısınız kesinlikle.Ama insan bi an düşünmüyor...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bi yerden iş bekliyorum.Onların aradığını düşünüyor insan.Yoksa dikkatliyimdir.Ama cemin dediği gibi hız insanın düşmanı tabi.Haklısınız kesinlikle.Ama insan bi an düşünmüyor...
İş teklifi beklediğiniz kişinin veya yerin numarasını bilmiyormusunuz?

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
İş teklifi beklediğiniz kişinin veya yerin numarasını bilmiyormusunuz?
Yarın alacağım iş ile ilgili 2 kişi aradı,yok bilmem ne müdürü vs görevlisi diye. 1 kişi daha arayacaktı program hakkında numarasını vermediler o arayacak diye.o sandım.

Sorguladığımda kıbrıs numarası.Yni ben aradığım içinde doğal olarak paketten yemiyor.Yurt dışı araması yapmış oluyorum.O zaman herşey legal bu durumda. Adamlar forex firması galiba.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Yarın alacağım iş ile ilgili 2 kişi aradı,yok bilmem ne müdürü vs görevlisi diye. 1 kişi daha arayacaktı program hakkında numarasını vermediler o arayacak diye.o sandım.

Sorguladığımda kıbrıs numarası.Yni ben aradığım içinde doğal olarak paketten yemiyor.Yurt dışı araması yapmış oluyorum.O zaman herşey legal bu durumda. Adamlar forex firması galiba.
Geçmiş olsun, bunun bir dolandırıcılık olduğunu sanmıyorum. Sanırım vergi avantajından dolayı firmalar Kıbrıs'ı tercih ediyorlar. Benim çalıştığım hosting firması da Kıbrıs'ta yerleşik ama müşteri hizmetleri ise İstanbul'da...

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Hangi hatta ait diye sorgulama yaptım
sonuç: Numara işletmeciye ait değil çıktı