Technopat'den gerçekten nefret ediyorum !

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Bir bakıma doğru diyorsun onları eleştirmenin olumlu bir yönü yok ne dersek diyelim bu bir yere varmayacak belki onlarda bizleri eleştiriyordur eskiden burası oldukça aktif bir yerdi fakat yaşanılan kaba tartışmalar yüzünden ortam dağıldı başka forumlara geçtiler şimdi toparlamaya başladık fakat orayı eleştirmenin bize ne gibi faydası var ki huzur bozucu ortam söz konusu olabilir biri daha gelir tartışma çıkarabilir sonra ortam tatsızlaşmaya başlar yine lütfen daha fazla uzatmayalım
Ya boyle haksizliklara sinir oluyorum, ben onlar gibi degilim o yuzden ayak uyduramiyorum. Hakarete alismislar atliyorlar zaten ondan actim bu konuyu. Bu forum gelissin diye burada takilacagim. Insallah eskisinden iyi olur.

orayı eleştirmenin bize ne gibi faydası var ki huzur bozucu ortam söz konusu olabilir biri daha gelir tartışma çıkarabilir sonra ortam tatsızlaşmaya başlar yine lütfen daha fazla uzatmayalım
Asla izin vermem buna. (Gaza gelme OP)
Ayrica adam zaten adam gibi elestirdi beni demin. Ben de adam gibi verdim karsiligini. Tatsizlik cikmaz umarim.

Death Mark

Hyperactive
Yönetici
Moderatör
Ya boyle haksizliklara sinir oluyorum, ben onlar gibi degilim o yuzden ayak uyduramiyorum. Hakarete alismislar atliyorlar zaten ondan actim bu konuyu. Bu forum gelissin diye burada takilacagim. Insallah eskisinden iyi olur.

Asla izin vermem buna. (Gaza gelme OP)
Ayrica adam zaten adam gibi elestirdi beni demin. Ben de adam gibi verdim karsiligini. Tatsizlik cikmaz umarim.
Belli olmaz bu tür konular riskli oluyor biri gelir ("Sen ne diyorsun sen kimsin ki orası hakkında böyle konuşabiliyorsun") diyip ve hakaret ettiği zaman ortam tatsızlaşır

İşte belli ki almamış :)

ADAMIN prensipleri var. Ben korsana destek vermekten ban yemedim. "Uyghünsuz Uşlhüp"den dolayi ban yedim.

Tamam da korsana izin vermiyoruz dediğine
göre almamış herhalde ana-babasi ? Ya eglence bu, herkesin ailesi izin vermiyor olabilir. Genelleme yaptim zaten o adam icin soylemedim. Ayrica ben saygili konustum orada. Adam direk atladi.

Orada gercekleri anlatamiyorum, burada anlatayim diyorum. Suc degil bu. Oradaki o "adalet"in gercek yuzunu gorsunler. Ayni sekilde cevap verince ben ban yiyorum ise bak...
Sizin ve sizin gibilerin(tabir biraz absürt mü oldu ne) anlattıklarınıza göre technopat benim aklımda admine karşı çıkanın ban yediği habire ban atılan bir yer gibi gözüküyor. Evet ban yedim ama Türkçe kuralları yüzünden uygunsuz üsluptan hiç ban yemedim admine zamanında telefon konusunda cevap da verdim yine ban ytemedim tek ban yemeyen ben miyim orada?

Belli olmaz bu tür konular riskli oluyor biri gelir ("Sen ne diyorsun sen kimsin ki orası hakkında böyle konuşabiliyorsun") ve diyip ve hakaret ettiği zaman ortam tatsızlaşır
Direk konu kilit icin izin isterim cikmasin diye. Korkunuzu anliyorum toparlamamasindan korkuyorsunuz fakat hakaret etmedim, dogrulari soyledim. Sizce de oyle degil mi ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sizin ve sizin gibilerin(tabir biraz absürt mü oldu ne) anlattıklarınıza göre technopat benim aklımda admine karşı çıkanın ban yediği habire ban atılan bir yer gibi gözüküyor. Evet ban yedim ama Türkçe kuralları yüzünden uygunsuz üsluptan hiç ban yemedim admine zamanında telefon konusunda cevap da verdim yine ban ytemedim tek ban yemeyen ben miyim orada?
Iste hocam ! Turkceye uymaliyiz Eyvallah ama ADALETSIZLIK var. Ayni sekilde karsilik verince ban yiyorum. Adama "Neden boyle kudurdunuz ? Laf mi attim ?" dedim diye. Ama baska konuda "Anlayabilecek kapasiten yok.," denilince o ban yemiyor. Konu bu. Turkce yazim hatasindan ben de cok ban yemedim. Az.

Son düzenleme:

Death Mark

Hyperactive
Yönetici
Moderatör
Derken ? Tam olarak acar misiniz ?
Burada illaki oranın bir hayranı vardır biri gelipte ortaya laf atmaya kalkışabilir bu her nefret edilen site için geçerli biz özellikle forumları eleştirdiğimiz için bu dahada kötüye sarabilir biz korkmuyoruz fakat buradaki emeği geçen herkesede laf edilsin de istemiyoruz birileri bizim dedikodumuzu yapacaksa gurur bizim gurur duyacağımız bir şekilde olmalı bizi çekemeyenleri daha fazla eleştirmeye gerek yok

Son düzenleme:

Murat ALTUĞ

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
Neyse arkadaşlar her forumun kendine özgü kuralları ve bu kurallara kendince uyan kitlesi var ne biz onlar gibi oluruz ne onlar biz gibi her halukarda yaptığımız şeyleri beğenen olduğu gibi beğenmeyende olacaktır doğal olarak tamam eleştirilebilir her türlü ama eleştiri yapayım derken işi farklı boyutlara getirmeye gerek yok sanırım. Lütfen yorumlarımızı paylaşımlarımıza dikkat edelim

Şahsi fikrimdir, Technopat özellikle bilgisayar bileşenleri ve monitörler konusunda bilgi birikimi, kalite gibi ölçütleri göz önünde bulundurduğumuz vakit, ülkemizde bulunan nadir platformlardan birisidir.

Ayrıca, Türkçe (yazım kuralları) konusunda takdire şayan bir platform olduğu gerçeğini de unutmamak gerek. Dilimiz, çok önemli değerlerimizden, onlar sahip çıkıyorlar ve sahip çıkmayana da acımıyorlar. Kendi kurallarını belirleme ve ona göre uygulama hakları var. Ben, SDN havasını çok seviyorum. Sıcak bir ortam, samimi bir ortam. Fakat, SDN bu konuda biraz yol katetmek durumunda diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz bölüm Technopat'ın Forum bölümü. Adaletsizlik yaşandığı vakit, forumun yöneticisi ile iletişime geçmeniz, bu raddede dahi uygun sonuç alamadığınızda siz tam olarak bu konuda haklı konumda sayılırsınız. Bir platformu kitleye göre değerlendirmek ne kadar doğrudur, tartışılır. Bana sorarsanız, içerik üreticilerinin hiçbirinde ciddi bir sorun yok. Yalnız, moderasyon kısmında sorun olduğunu düşünüyorsanız dediğim gibi üst yönetimle iletişime geçmeyi deneyiniz.

Yasaklama nedeni konusuna gelince, SDN'de veya diğer farklı forumlarda dahi bu tür ban sebepleriyle karşılaşmanız muhtemel. Bana sorarsanız etik değil. Fakat, dediğim gibi bu ban konusunda moderatörlerin şevklerini artırıcı bir durum galiba. Ben de burada büyük bir tartışmanın olduğu bir konuda buna şahitlik etmiştim, gülümseten ban sebepleri gördüğümde şaşırmıştım.

Sonuç itibariyle son 2-3 yıldır buna Technopat da dahil, çoğu kaliteli platformların kitlesinin kalitesinin düştüğünü düşünüyorum. Adaletsizlik için üst yönetime ulaşılmalı diye düşünüyorum. Ayrıca, Türkçe'ye bu denli önem veren bir forumun(Technopat), böyle bir ban sebebi yazılmasına izin veriliyor olması da ayrı bir tezattır.

Burada illaki oranın bir hayranı vardır biri gelipte ortaya laf atmaya kalkışabilir bu her nefret edilen site için geçerli biz özellikle forumları eleştirdiğimiz için bu dahada kötüye sarabilir biz korkmuyoruz fakat buradaki emeği geçen herkesede laf edilsin de istemiyoruz birileri dizim dedikodumuzu yapacaksa gurur bizim gurur duyacağımız bir şekilde olmalı bizi çekemeyenleri daha fazla eleştirmeye gerek yok
Bu arada size de cevap vermek istiyorum. Hayran olmak bence, körü körüne olmadığı sürece bence kötü bir şey değil tam tersine, faydalı bir şeydir. Hayranlık odağında, başkalarının güzel yanlarını örnek alarak burayı daha güzel bir yer yapmaya çalışabiliriz.

İşte. Haksızlıktan bıktım, buraya geldim. Ne deseniz haklısınız. Zaten Türkçe konusunda haklılar ona bir şey demedim. Ayrıca ben sadece olanları anlattım, sinirlendim. Bu forumun iyileşmesi için de her şeyi yaparım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Neyse arkadaşlar her forumun kendine özgü kuralları ve bu kurallara kendince uyan kitlesi var ne biz onlar gibi oluruz ne onlar biz gibi her halukarda yaptığımız şeyleri beğenen olduğu gibi beğenmeyende olacaktır doğal olarak tamam eleştirilebilir her türlü ama eleştiri yapayım derken işi farklı boyutlara getirmeye gerek yok sanırım. Lütfen yorumlarımızı paylaşımlarımıza dikkat edelim
Hocam kurallardan bahsetmiyorum, haksizliktan bahsediyorum ve biraz sert cikismis olabilirim hakli olarak.

Son düzenleme:
Hala korsan oyunu savunanlar kaldı mı ya yok parası yoktur yok babası izin vermiyordur diye düpedüz göz göre göre hırsızlık :)

Benim Technopat'ta açtığım bir konuda (konu 6. sayfa) şimdi o arkadaşın ismini vermeyeceğim, konuya çok gereksiz bir mesaj attı, mesajı atarken kafası nasılsa 'Senin niyetin her öneriye bir kulp bulmak başka bir şey değil.' dedi ve bende 'Kardeş bilmediği konuya maydanoz olma lütfen allah aşkına, eğer ille de karışacacağım diyorsan konuyu baştan oku lüfen.' Dedim. Ve sonunda ne oldu? 'Uygünşuj Üşluyp den dolayi bhan' ve 'Gereksij
Mesajlar dan dolayı ban' yedim.

Murat ALTUĞ

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
Benim Technopat'ta açtığım bir konuda (konu 6. sayfa) şimdi o arkadaşın ismini vermeyeceğim, konuya çok gereksiz bir mesaj attı, mesajı atarken kafası nasılsa 'Senin niyetin her öneriye bir kulp bulmak başka bir şey değil.' dedi ve bende 'Kardeş bilmediği konuya maydanoz olma lütfen allah aşkına, eğer ille de karışacacağım diyorsan konuyu baştan oku lüfen.' Dedim. Ve sonunda ne oldu? 'Uygünşuj Üşluyp den dolayi bhan' ve 'Gereksij
Mesajlar dan dolayı ban' yedim.
senin yazıdğına bakarsan ban demeyelim ama cezayı hak etmişsin .Sebeb ise bu tip durumlarda raporlaman gerekli senin müdahale etmen yersiz olmuş derim.

Hala korsan oyunu savunanlar kaldı mı ya yok parası yoktur yok babası izin vermiyordur diye düpedüz göz göre göre hırsızlık :)
Savunan değilim ama kullananım. Zaten ben oynasamda oynamasamda artık oyun kırılmış ve Yapımcı firmada zarara çoktan uğramıştır.
Ben oynasam ne olur? Oynamamasam ne olur?

Hırsızlık değil. Şöyle düşün Hırsızlık yapıp Oyunu İndirip Keysiz felan kırıyorlar ve bir dükkanda beleşe dağıtyorlar.
Beleşe gelip götürenleri suçlaman hakkın yok. Gidip oyunu kıranları suçlamalısın. :)

Zaten bana ne kardeşim İsteyene bedavadan oyun linki atarım. İndirmese Gidip Steamden veya originden oyununu parasıyla alıp oynar.

O zaman Bu videodakı bedavadan halıyı götürenleri de suçlamalısın. :D

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=F6x52XcGvSk

Savunan değilim ama kullananım. Zaten ben oynasamda oynamasamda artık oyun kırılmış ve Yapımcı firmada zarara çoktan uğramıştır.
Ben oynasam ne olur? Oynamamasam ne olur?

Hırsızlık değil. Şöyle düşün Hırsızlık yapıp Oyunu İndirip Keysiz felan kırıyorlar ve bir dükkanda beleşe dağıtyorlar.
Beleşe gelip götürenleri suçlaman hakkın yok. Gidip oyunu kıranları suçlamalısın. :)

Zaten bana ne kardeşim İsteyene bedavadan oyun linki atarım. İndirmese Gidip Steamden veya originden oyununu parasıyla alıp oynar.

O zaman Bu videodakı bedavadan halıyı götürenleri de suçlamalısın. :D

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=F6x52XcGvSk
Böyle bir mantık olamaz zaten herkes senin gibi düşündüğü için korsan kullanılıyor senin mantığına göre zaten yerlerde çok fazla çöp var ben atsam ne olur atmasam ne olur değil mi ?

"Hırsızlık değil. Şöyle düşün Hırsızlık yapıp Oyunu İndirip Keysiz felan kırıyorlar ve bir dükkanda beleşe dağıtyorlar.
Beleşe gelip götürenleri suçlaman hakkın yok. Gidip oyunu kıranları suçlamalısın. " Birader insanlar korasn kullanmasa bu adamlar neden kırsın o kadar aylarca uğraşıyorlar kıraabilmek için üstelik bu arkadaşlar dosyaları almak için oyunu satın almak zorundalar.Senin benim için yapyıoralr bunu talep olmasa neden yapsınlar böyle bi savunma biçimi olabilir mi.Adam dükkandan mal çalıp sana veriyor bile bile sen ise kullanıyorsun ne bir ideoljide var böyle bir şey ne de insanın bi ahlakı olmalı demi ? Ben kullanmadım demiyorum geçmişte çok kullandım bilmediğim zamanlar şuan elimden geldiğince hepsini tekrar almaya başlıyorum oynamasamda sanırım şuan kalmadı almadığım.

Oyunları kırmak talepten ireli gelmiyor, Belli bir tanınmış korsancılar kendileri arasında yarışıyor, Kim hızlı kırıp yayınlayacak isimleri dahada üst kısımlara taşınacak. Firmalarda Bu Çok güçlü olan korsançılara yani Oyunları kıranlara belli başlı para ayırıyor ki, benim oyunum çıkacak Bir süreliğine kırma bırak satılsın.

Herşeyin perde arkası olayları vardır. Sen gidip Belediyyeye diyemezsin neden Köyün tamirine ayrılan paraları havaya sömürüyorsun Diye.
Zaten Belediyeye para ayrılan gibi O Paranın Kafasından 60% kısım koparılıyor Hiç kimse söyleyemez o paralar nereye gitti diye.

Eee hal böyle olunca Benim gibi masum köylüye neden bedava torrent oyunlar indiriyorsun? diyemezsin. Ben Bedavaya Oyun oynuyorum ama Millet Bedavaya Villalarda Köyün parasıyla Parti bile verip Köy kızlarını da şey yapıyor. Anlarsın artık.

Öyle değil. "Rhapör šistehmini gyeřekjij yhere mehśghűl ehţmekten dolayi bhan" dan dolayi yerdin.
Bir ara buna benzer uyarıyı bende almıştım. Çok uzun zaman geçmiştir üstünden. :) Tam hatırlamıyorum. Ban atılmamıştı ama özelden uyarılmıştım.
Kendi tanıdıkları biri olunca onlara söz geçiremiyorlar işte. Gine olan bizim gibi masum köylüye oluyor. :(

Orada zamanında ne günler geçirmiştim ama :D Baya tartışmalara girmiştim zamanında.