Technopat Sosyalde Gereksiz Banlar

Bu konuyu okuyanlar

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Arkadaşlar "var mıdır" yerine " varmıdır" yazdığım için tam 1 yıl ban yedim. Evet gerçekten 1 yıl. 10 Ağustos 2017 16:43 de açılıyormuş banım sağolsunlar. Noktadan sonra boşluk koymadığım içinde 3 ay yemiştim.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ben o sitede çok sayıda yazım hatasına denk geliyorum, şanssız olanlar modaratörlerin gözüne takılanlar işte.

Solucan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
35
iğrenç ve ötesi bir site adminler ve moderatörler kendilerini beğenmiş de/da bağlacını yanlış kullandım diye bana (da) :) ban attılar 4 gün hemde...multi sonra tekrar üye oldum 1 ay ban attılar çok değişikler yardımlaşma forumu mu yoksa dil bilgisi federayonu mu belli değil bura iyi shiftdelete candır

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Bırakın malum siteyi, bak burada o kadar sıkmıyoruz biz üyelerimizi.. ;)
Forumu biraz canlandırmak lazım son zamanlarda zaten buralardayım 10 numara forum. Niyeyse herkes malum siteye gidiyor.
iğrenç ve ötesi bir site adminler ve moderatörler kendilerini beğenmiş de/da bağlacını yanlış kullandım diye bana (da) :) ban attılar 4 gün hemde...multi sonra tekrar üye oldum 1 ay ban attılar çok değişikler yardımlaşma forumu mu yoksa dil bilgisi federayonu mu belli değil bura iyi shiftdelete candır
Ben o tarz şeylerden 3 ay falan yemiştim de 1 kere space e basmadık diye 1 yıl nedir kardeşim.

Solucan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
35
Forumu biraz canlandırmak lazım son zamanlarda zaten buralardayım 10 numara forum. Niyeyse herkes malum siteye gidiyor.

Ben o tarz şeylerden 3 ay falan yemiştim de 1 kere space e basmadık diye 1 yıl nedir kardeşim.

Sana katılıyorum saçma salak şeylerle üyeleri sıkıyolar terbiyesizlik diz boyu...Günde Neredeyse 30 Kere SDN Haberlere girerim Hiç sıkılmadım Ama,ONLAR Çok itici Soru soruyorum . NOKTA Koymamışım sorduğum sorunun cevabı gelmeden Ban Bildirisi geliyor SON BAN BÜKÜCÜLER

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
nokta koyup da yı ayrı yazmadıgım için perma yemiştim

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Ben Türkçeyi düzgün kullanın diye her yerde bas bas bağıran insanım ama insanları bu gibi ortamlarda sıkmanın da doğru olmadığını düşünüyorum.

Burası SDN, keyfinize bakın.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Konu başlıktaki sitede güzel bir içerik bulup(SDN' de olmayan) SDN forumda bir konu içinde paylaşmıştım belki birilerinin işine yarar diye. Mesajım silinmişti. Sadece kötüleyebiliyoruz diğer Türk forum ve siteleri öyleyse? Hayır yani diğer siteleri savunmuyorum fakat garibime gitti. Oradan bir içerik paylaşmak yasak ama o siteyi yermek yasak değil benim anladığım.

Dipnot: Benim hiçbir siteyi savunma gibi bir durumum yok yanlış anlaşılmasın. Sitesine ve forumuna severek girdiğim, üyelerini ve yöneticilerini sevdiğim tek site bu site onu da ekleyeyim.

Son düzenleme:

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sitede yasak olan hakaret, toplumun belli bi bolumunu hor gorme, diger sitelerle yada insanlarla alay etme agalara serbest teknopatta. Actigim konuya bi baksana...
--- Gönderi Güncellendi ---
Sitede yasak olan hakaret, toplumun belli bi bolumunu hor gorme, diger sitelerle yada insanlarla alay etme agalara serbest teknopatta. Actigim konuya bi baksana...
Elaleme çöp forum diyolar bide. Harf kovalayacagina cevap yazip sorun cozen yok

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim az önce baktım "warning action expiry" kisminda "yok" yazıyor. Sebep nokta virgulden once bosluk ve kısaltmaları buyuk harfle yazmama. Konu laptop OC. Ben başka sebep ariyorum. Alicengiz hesabi herkes herseyi bilip ogrenmesin zihniyeti olabilir mi bilmiyorum. Laptoplar icin sogutma sistemi calismam var demistim yazida. Ve 2 eski laptop var yanarsa yansin kurcalayip ogrenecem, laptopa oc tavsiye etmem veya yanar derseniz bu cevabin faydasi olmaz demistim. Cezayi yedim ve sadece bir cevap var suan. Cevap " ben laptopa oc yapmistim pc kapandi cok isindi bosver yapma zaten olmazda zaten" seklinde. Sonra bu isi becerdim gtx970m e +135e +385 oc yaptim fazladan da 2℃ isinma gormedim. Core clock +135 biosta sınırmış. Suan pcyi kandirip default degerleri yukseltip sonra oc yapmaya calisiyorum. Metal maddeyi benim isyedigim sekle sokmayi da bi turlu becerirsem bi sogutma yapmaya da calisacam.
Konu başlıktaki sitede güzel bir içerik bulup(SDN' de olmayan) SDN forumda bir konu içinde paylaşmıştım belki birilerinin işine yarar diye. Mesajım silinmişti. Sadece kötüleyebiliyoruz diğer Türk forum ve siteleri öyleyse? Hayır yani diğer siteleri savunmuyorum fakat garibime gitti. Oradan bir içerik paylaşmak yasak ama o siteyi yermek yasak değil benim anladığım.

Dipnot: Benim hiçbir siteyi savunma gibi bir durumum yok yanlış anlaşılmasın. Sitesine ve forumuna severek girdiğim, üyelerini ve yöneticilerini sevdiğim tek site bu site onu da ekleyeyim.
Teknopati sevmem yanlis isler oluyor ama dosdogru olmak lazim. Dediginiz gibi olmussa bu yanlistir.
Soyle bir tezatta var ki o sitenin sahibini diger site sahipleri benden kac kat fazla taniyordur. Ben de olsam o adama 1 gram populerlik kazandiracak is yapmam yanlis anlamayin. Yaziyi kendiniz yazip paylassaniz yayinlanabilirdi.
Normal sartlar altinda dusunceniz dogru ve temiz. Ama o adam azicik populerlik kazanacagina ben de olsam mesaji silerdim.
O adam baska sitedeki pc toplama videosu icin " ilk biz yaptik bizden gorduler" gibi bir yazi paylasmis diyorlar dogru yalan bilmem. Ayrica baska bir forumda pc toplama icin iki uye anlasip para gondermisler oburu oburune tester islemci gonderip kazik atmis. Recep baltas da bu yazinin alintilariyla kendi yorumunu paylasmis. Ve kendi yorumlarinda gulucukler sacmis. Maksat ne ? Bizim forumda boyle seyler olmaz onlarinki kotu mantigi. Kandirilan adamla yorumlarda dalga gecmisler. Biri demiski " ben olsam garantiye alip Türkiye'den daha alt bi sistem yapardim isim garanti olurdu". Bu arada parayi alan pc yi diger adam icin toplayan kisi hollandadan parca aliyor.
Dusunun is icin kalite sistem lazim. Kredi cekeceksiniz. Ucuza getirmek istersiniz. O adama guvenmekten baska turlu de ucuza getiremiyorsaniz aklinizda gelgitler olur ve iki karardan birini verirsiniz ya tamam yap dersiniz ya da yok. Herkesin hayatinda aldigi kararlarda milyon kere ikileme dustugu olmustur. Ben dusununce cok cok emin bi tavirla ben burdan daha asagi sistem yapip isimi garantiye alirim kimseye yapmam DİYEMİYORUM. Bu yorumu yapan arkadas kendine karsi durust degil ve yorumu da danisikli.
Yani siz haklisiniz temiz dusunuyorsunuz ama ben de yonetici olsam o yaziyi sitede tutup da ekmegine yag surmezdim. Arastirin bu adamlari cok ihtiraslilar.
Ayrica begendiginiz internet siteleri kisminda teknopati sevenler yazabilir diye de dusunuyorum.
Ha orda teknopati seviyorum iyi yazarsaniz ve yaziniz kaldirilirsa buna ben de karsiyim. Ve boyle birsey olursa bu sitenin yoneticileri de ihtirasli demek olur.

Ne olur şu fikirlerdeki rezalete bakarmısınız. Adam gastronomi eğitimini harama bulasmamak icin alkolsuz almak istemis Recep Baltaşın yorumuna bakın. Müslüman olmayan dahi buna saygı duyar belki. Yanlis anlasilma olmasin sorun din dusunce yada su bu degil. Sorun senin gibi dusunmeyeni senin gibi yapmayani senin gibi bakmayani asagilama olayi. Bu adamin ayrica baska bi paylasimi daha var " ne guzel bir gun yine bilim gelisiyor ve hergun gelismeye devam edecek ". Recep Baltasa ithafen diyorum ki " Dinim ickiyi yasakliyor ben de bu kurala uyuyorum diye gastronomi okuyamayacakmiyim alkolu benim onume engel olarak koymayin diyen insan güruh , aaa ne guzel bir gun dronelar ucusuyor hoparlorler sarildiyor lcd ler civildiyor vari yorum yaparak gosteris yapan, iki bilgisayar kurcalayip imalatı yapilmis piyasaya surulmus urunleri sadece tanitip iyi kullanan ve kalitesini test eden sen bilim adamisin öyle mi? Ne kattin bilime teknolojiye ne icat ettin de bu kibir neyin eseri ? Ben soyleyim sana gayret etmeyen hayret edermis ya hani. Tek sen degil belki millet olarak cok calismadigimizdan biraz geride kaldik ama sen gercekten pc incelerken hayet etmenin hakkini veriyorsun. Heleki mxm slotundan laptop ekran karti degistirirken cektigin videondaki heyecanli vaziyetinle."
Screenshot_20170514-114627.png

Ha bi de bu adam iyi insan olarak cok sey kaybetmis bide. Iyi insanin dunyada kaybettigi sey sadece menfaattir ve bunu da cok sey olarak yorumlamaz.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Belli başlı konularda google üzerinden yardım ararken denk geldiğim bir site.
Detaylı incelemem sonrasında ipini koparan gelmiş editör mod admin olmuş özeti geçtiğim
ve kitle olarak düzeyinin çok düşük olduğuna (özellikle Dh gibi ergenlerin sarmalında) kanaat getirdiğim bir yer.

Böylece çokça şikayet eden duydum ki buna da şaşırmadım :)

Reaksiyon puanı
6
vBulletin den xenForo geçtiklerinde geçiş esnasında o siteye yaptığımız katkı az sayılmaz onlar sonra gelip Benide dediğiniz yazma hatasından dolayı banladılar şimdi şimdi diyorum keşke bir açık bıraksaydımda artistlik yaptıklarında index atardık ama içimizde kötülük yoktu maksat xenForo kullanan büyük sitlerin sayısı çoğalsın diye herşeyi nokta atışı yaptık

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
vBulletin den xenForo geçtiklerinde geçiş esnasında o siteye yaptığımız katkı az sayılmaz onlar sonra gelip Benide dediğiniz yazma hatasından dolayı banladılar şimdi şimdi diyorum keşke bir açık bıraksaydımda artistlik yaptıklarında index atardık ama içimizde kötülük yoktu maksat xenForo kullanan büyük sitlerin sayısı çoğalsın diye herşeyi nokta atışı yaptık
Bu adamlar elaleme cop forum diyerek kendilerinin uye ihtiyaci yokmus gibi vucutlarinin bazi organlarini yukari dogru botokslarken bu isi neden tam uyelik iptali seklinde yapmiyorlar diye kafama takiliyor...

Reaksiyon puanı
6
Bu konular banlama konular Recep ile ilgisi Yok yanındaki kıllı herif varya bi ara rockcular gibi favori bırakan ergen Recep on numara adamdır böyle takıntıları yoktur ama gerisi boş Recep o siteden ayrılsın buraya gelsin bence :) kimse o siteye girmez bile

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Technopat'tan herkese merhaba ben recep baltaş , ben ali güngör ; Bugün sizlerle birlikte üye banlıcaz.

Evet recep yazım hatası yapan herkesi tek tek banlıyoruz. Da , de bunlar çok önemli şeylerdir.

Evet ali ve akabinde da yı ,de yi doğru yazmayı öğretmemiz gerek.

:D :D

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu konular banlama konular Recep ile ilgisi Yok yanındaki kıllı herif varya bi ara rockcular gibi favori bırakan ergen Recep on numara adamdır böyle takıntıları yoktur ama gerisi boş Recep o siteden ayrılsın buraya gelsin bence :) kimse o siteye girmez bile
Sence Recep Baltas in toplumun belli bir kismini hor goren ve kendisini bilim adami gostermeye calisan yazilari yokmu (bkz kendi sitesindeki profili) Dolandirilan adamdan mal, alkolsuz gastronomi okumak isteyen adamdan da güruh diye bahsetmiyor mu ?
Dolandirilan arkadasa yorumlarda herkes bi kafadan dalga ve hakaret yagdirmis. Sonrada diger yoneticiler araya giriyor ve diyor ki " recebin yerinde kim olsa o adama mal derdi, madem biz iyi bi site degiliz falanca yere git oyle dusunuyorsan" diyor. Bana falanca siteye git derken delikanlilik yapacak adam benim ve banlanan uyelerin uyeligini tamamen silecek ki benim orda olmamam umrunda olmamis olsun. Dostum o sitede biraz fasistlik seziyorum. Basindaki adamin kendi profilindeki yazilara bakarsan anlarsin. Kendi gibi dusunmeyenlere zübük güruh mal diyor. On numara adamsa o numarayi yuz uzerinden zor alir...

Reaksiyon puanı
6
Sence Recep Baltas in toplumun belli bir kismini hor goren ve kendisini bilim adami gostermeye calisan yazilari yokmu (bkz kendi sitesindeki profili) Dolandirilan adamdan mal, alkolsuz gastronomi okumak isteyen adamdan da güruh diye bahsetmiyor mu ?
Dolandirilan arkadasa yorumlarda herkes bi kafadan dalga ve hakaret yagdirmis. Sonrada diger yoneticiler araya giriyor ve diyor ki " recebin yerinde kim olsa o adama mal derdi, madem biz iyi bi site degiliz falanca yere git oyle dusunuyorsan" diyor. Bana falanca siteye git derken delikanlilik yapacak adam benim ve banlanan uyelerin uyeligini tamamen silecek ki benim orda olmamam umrunda olmamis olsun. Dostum o sitede biraz fasistlik seziyorum. Basindaki adamin kendi profilindeki yazilara bakarsan anlarsin. Kendi gibi dusunmeyenlere zübük güruh mal diyor. On numara adamsa o numarayi yuz uzerinden zor alir...
Siz takip ediyorsanız doğru sonuç dediğiniz olabilir ben zaten onları YouTube den takip edebildiğim kadar işte ben genelde web master sitlerinde takılırım o yüzden iyi tanımamış olabilirim Receb'i

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Siz takip ediyorsanız doğru sonuç dediğiniz olabilir ben zaten onları YouTube den takip edebildiğim kadar işte ben genelde web master sitlerinde takılırım o yüzden iyi tanımamış olabilirim Receb'i
Bak iste orda çok şirinler. İşte ordaki vaziyetleriyle o forumdaki yazilari yanyana koyunca ortaya cok guzel bir sonuc cikiyo. ikiyuzlulugun derecesi artik komik yaa

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Ayyıldız her türden insan var. Bu kadar kafana takıp boşa vaktini harcama derim. Cahili de var, egoisti de var, satanisti de var.. Var da var yani bu toplumda. Sen kendine bak. Her geçen gün kendine bir şeyler kat yeter. Yakınların dışındaki insanların kötü özelliklerine çok takılma. Kafayı yersin.

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ayyıldız her türden insan var. Bu kadar kafana takıp boşa vaktini harcama derim. Cahili de var, egoisti de var, satanisti de var.. Var da var yani bu toplumda. Sen kendine bak. Her geçen gün kendine bir şeyler kat yeter. Yakınların dışındaki insanların kötü özelliklerine çok takılma. Kafayı yersin.
Rahatsız olduğum öyle ya da böyle olmaları değil uluorta bi kesime sataşmaları. Bunu yaptıkları halde dr kendileri alim sataştıkları insanların da cahil olması.
Ama haklısın üzerinde çok durunca insanın taşıdığı beyin kendisine ağır gelmeye başlıyor. Ne diyim inşallah anlarlar. Haklısın.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Rahatsız olduğum öyle ya da böyle olmaları değil uluorta bi kesime sataşmaları. Bunu yaptıkları halde dr kendileri alim sataştıkları insanların da cahil olması.
Ama haklısın üzerinde çok durunca insanın taşıdığı beyin kendisine ağır gelmeye başlıyor. Ne diyim inşallah anlarlar. Haklısın.
Bende senin gibi kafayı takmıştım bunlara, fakat sonra ne kadar boş olduğunu anladım. He de geç gitsin.

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Böyle siteleri kullanmayın bitsin. Sonra biz nerede yanlış yaptık diye uyuz eşek gibi düşünüp dururlar. Kullanıcı sayısının fazlalığı keyfiyet ve kibir değil, şükran ve tevazu getirmeli.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Bırakın malum siteyi, bak burada o kadar sıkmıyoruz biz üyelerimizi.. ;)
Aynen öyle adam gibi adamsınız ha. Hani Türkçeyi full yanlış yazsak haklısınız tamam da orada hiç kimsenin fark etmeyeceği bir hatadan 2 gün yedim.. "ram kelimesi bir kısaltma ya, onu küçük yazdım diye.."

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Technopat'tan bir moderatör sızmasın buraya >.< Aman aman..

Solucan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
35
O Bişey mi Ben "de da" Bağlacını Yanlış kullandım Diye Beni Yaklaşık 1 aylığına Banladılar,Ulan Sanki hepsi istanbul Beyfendisi de Bi biz Mantarız.İŞTE SDN deki Özgürlük Bir Bile Yazmama Gerek Yok,bi yazıyorum herkes anlıyor