Technopat.net'teki gereksiz bandan dolayı nefret ediyorum

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Moderatörletini bilmiyorum ama adamlar kurallar konusunda haklılar

32. Madde 2'ince paragrafı tuhafıma gitti ve
35 . Maddeye kısmen hak veriyorum ama üye olurken kişi kendi isteğiyle üye oluyorsa yine kendi isteğiyle üyeliğini silebilmeli.

Kuralları belirlemişler adamlar üye olmüduysanız okuyup dikkat etmeniz gerek.

Hiçbir sıkıntısı yok maddenin ve tüm kuralları okudum saçma diyebiliceğimiz birşey yok olsa bile bu adamların kriteri.

Kısaltmaların büyük harflerle yazımı kuralı da gayet normal.
Kuralda hiçbir sıkıntı yok arkadaşım adamlar başkalarına faydalı olmak adına yahut doğal olarak siteletinin google aramalarında ilk sıralarda olması adına böyle bir madde koymuş bunu yadırgayamayız.

Gereksiz yere ban atılmaz. Mutlaka kurallara aykırı bir hal veya harekette bulunmuşsunuzdur.

Kurallar gayet mantıklı ve aklı başında kişilerce oluşturulmuş fakat kurallar çerçevesinde hareket edilmeyip keyfi ban atılıyorsa kurallarda değil yetkililerde sorun vardır.

Genel Not : Kuralları başından sonuna kadar okudum ve 36. Madde ile forum kurallarını ğyelikle kabul etmiş olmanızdan ötürü veryansın etmenizi doğru bulmuyorum. Keyfi yetki kullanımı ve ergen veya çok daha aşağı düzeyde forum ahalisi olayını bilemem fakat gördüğüm kadarıyla %85 oranında ergen ve ergen dönemin altında olan çocuk gurupları bulunmakta.
Yine de bu kadar abartılmaz. İlk başta çıksın diye üye kaybediyorlar böyke saçmalık mı olur.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Yine de bu kadar abartılmaz. İlk başta çıksın diye üye kaybediyorlar böyke saçmalık mı olur.
Aksine üye çekiyorlar böylece ve ne kadar uzatsak uzatalım kural kuraldır üye olduysanız uymak zorundasınız.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Aksine üye çekiyorlar böylece ve ne kadar uzatsak uzatalım kural kuraldır üye olduysanız uymak zorundasınız.
Hiç bir zaman oraya üye olmadım olmama da ilk forumum burası diye bilirim.XDA burda da ufak tefek konulara bakıyorum. hariç

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Kuralda hiçbir sıkıntı yok arkadaşım adamlar başkalarına faydalı olmak adına yahut doğal olarak siteletinin google aramalarında ilk sıralarda olması adına böyle bir madde koymuş bunu yadırgayamayız.
Kardeşim demek istediğim, cezalar ağır. Sırf ram kelimesini küçük yazdım diye 2 gün ban verdiler. İş mi şimdi bu ?

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Kardeşim demek istediğim, cezalar ağır. Sırf ram kelimesini küçük yazdım diye 2 gün ban verdiler. İş mi şimdi bu ?

Cezaların ağırlığı veya hafifliğini tartışılabilir fakat açtığınız konu veya açılmış konuya mesaj yazarken kurallar nezdinde yazıp yazmadığınızı kontrol edip paylaşımda bulunursunuz.

Bir platformun daimi ve aktif üyesi olmak adına orada bulunuyorsanız zaten belirlenmiş olan kuralları iyi bir şekilde anlayarak benimseyerek paylaşımlarda bulunursunuz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
-Yazım hatası olan bir postu alıntılamak

BÖYLE BANLANMA SEBEBİ Mİ OLUR LAN? ALLAH SİZİN ELİNİZE DÜŞÜRMESİN.
mesela
Forum Kuralları
  • Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır.
  • Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılabilir.
Bence banlamalıyım seni :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
mesela
Forum Kuralları
  • Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır.

• Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılabilir.
Bence banlamalıyım seni :)
Ya şimdi hocam hepsi büyük harfle yazılmamış ki? Yarısı yazılmış yarısı yazılmamış. Bir kıyak geçsen. :D

Moderatörletini bilmiyorum ama adamlar kurallar konusunda haklılar

32. Madde 2'ince paragrafı tuhafıma gitti ve
35 . Maddeye kısmen hak veriyorum ama üye olurken kişi kendi isteğiyle üye oluyorsa yine kendi isteğiyle üyeliğini silebilmeli.

Kuralları belirlemişler adamlar üye olmüduysanız okuyup dikkat etmeniz gerek.

Hiçbir sıkıntısı yok maddenin ve tüm kuralları okudum saçma diyebiliceğimiz birşey yok olsa bile bu adamların kriteri.

Gereksiz yere ban atılmaz. Mutlaka kurallara aykırı bir hal veya harekette bulunmuşsunuzdur.

Kurallar gayet mantıklı ve aklı başında kişilerce oluşturulmuş fakat kurallar çerçevesinde hareket edilmeyip keyfi ban atılıyorsa kurallarda değil yetkililerde sorun vardır.

Genel Not : Kuralları başından sonuna kadar okudum ve 36. Madde ile forum kurallarını ğyelikle kabul etmiş olmanızdan ötürü veryansın etmenizi doğru bulmuyorum. Keyfi yetki kullanımı ve ergen veya çok daha aşağı düzeyde forum ahalisi olayını bilemem fakat gördüğüm kadarıyla %85 oranında ergen ve ergen dönemin altında olan çocuk gurupları bulunmakta.
Şimdi Recep Baltaşcı kardeşim, sana bak ne diyeceğim. Ben Techopatta moderatörlük yaptım ve yönetici kadrosunun hepsi üyelerine beş yaşında veletler gözüyle bakıyor, artı bilerek forumda müdavim tutmadıklarını da biliyorum. Yani mesela bir sorunun olsa, bu forumdan yardım almak istesen ciddiye bile alınmayacaksın, çoluk çocuk gözüyle değerlendirileceksin. Eee zaten aklı başında adamın yöneticilerin Sapphire gibi sağlam bir markayı sırf kendilerine malzeme göndermiyorlar diye yerdiği ve önüne gelene sudan sebeplerle ban verildiği bu forumda takılmaz, çoluk çocuk yuvasıdır.

Zaten burada eleştirdiğimiz şey de kuralların bu denli saçma olması, kuralların da yöneticilerin arzusuna göre suistimal edilmesi. Savunulacak yönü yok.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Ya şimdi hocam hepsi büyük harfle yazılmamış ki? Yarısı yazılmış yarısı yazılmamış. Bir kıyak geçsen. :D

Şimdi Recep Baltaşcı kardeşim, sana bak ne diyeceğim. Ben Techopatta moderatörlük yaptım ve yönetici kadrosunun hepsi üyelerine beş yaşında veletler gözüyle bakıyor, artı bilerek forumda müdavim tutmadıklarını da biliyorum. Yani mesela bir sorunun olsa, bu forumdan yardım almak istesen ciddiye bile alınmayacaksın, çoluk çocuk gözüyle değerlendirileceksin. Eee zaten aklı başında adamın yöneticilerin Sapphire gibi sağlam bir markayı sırf kendilerine malzeme göndermiyorlar diye yerdiği ve önüne gelene sudan sebeplerle ban verildiği bu forumda takılmaz, çoluk çocuk yuvasıdır.

Zaten burada eleştirdiğimiz şey de kuralların bu denli saçma olması, kuralların da yöneticilerin arzusuna göre suistimal edilmesi. Savunulacak yönü yok.

1 Oraya üye değilim
2 Recep baltaşcı hiç değilim
3 Ne Recep baltaşı nede herhangi bir moderatörü savunduğum bir söylemimde yok
4 Kurallar kendilerine göre gayet yerinde olduğunu burda kural eleştirenlere gerekeni uygun dille anlattım
5 Kurallarda sorun olmadığını fakat kuralları uygulayanlarda problem olup olmama durumuna getirdiğim yorumda belli
6 Üye olan herkesin orda veya başka bir platformda olduğu gibi kuralları kabul ettiği olayınıda özet geçtim
7 Açılan konulara bakarak üyeler hakkındaki yorumum zaten belli (ergen, zeka düzeyi ve espri düzeyi düşük)

Bu sebeplerden ötürü birşey ithaf ederken lütfen sözlerinize dikkat edin.

xemreg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Teknopat Sosyal konusuna kesinlikle katılıyorum bir çok platforma üyeliği var. Bir çok kişiye yardımcı olmaya çalışıyorum, forumlar bilgisi olan kişilere ceza uygulamak değil daha çok nasıl rahat ettiririmi düşünmelidir. Tabi ki bu demek değildir ki kurallar olmasın herkes başına buyruk davransın. Kuralları uygulayan kişileri de sonuç olarak site yönetimi seçiyor. Bu durumda kişi değil site sorumludur. Bu şuna benzetilebilir bir dergisiniz yazılan yazıdan sadece editör sorumlu değildir. Bütün dergiyi ilgilendirir. Karakteristik yazıları seviyorum bu eğer onları rahatsız ediyorsa yada başkalarının yazdıklarını beğenmiyorlarsa ben şahsen o forumda bir gelecek görmüyorum. Ceza verilmeye veriliyor fakat tüm yazılarımın ve üyeliğimin silinmesini istediğimde de aynı tutumu gösteremiyor. Her mesajımın en sonuna koyduğum bundada koyacağım sözcük için bu kadar kuralcılarsa kendileri bilir. Bu kurallara uymak değildir. Teknopatın yaptığı yada yapmaya çalıştığı siz kimsiniz ki bizim söylediğimizin dışına çıkarak türkçeyi istediğiniz gibi kullanıyorsunuz demektir. İlk cezamdan sonra bir mail atıp anlamlandıramadığım cezayı sordum gelen mailde açıklamak yerine verilen cezanın nedeni yazıyordu 'Kolay Gelsin.. kolay gelsinden sonraki noktalama işareti' bende yazdığım 82 mesajı raporladım mesajlarım ile birlikte üyeliğimi silmelerini istedim. Üyeliğim silinmedi mesajlarımdan faydalanılıyor. Haber okumak için bile artık sitelerine girmiyorum denk gelmediği sürece. Söyleyebileceğim tek şey başarısızlıklarının devamını dilemek.

Kolay Gelsin..

tuxuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Zamanında bunların iğrenç forum sitelerine ücretsiz müzik dinlenebilen bir platform olup olmadığını sormuştum. Hiçbir kötü niyetimin olmamasına rağmen yöneticiler tarafından, korsan müzik dinlediğim ve sanatçıların emeğini çaldığım (!) için 2 gün ban yedim. Cezanın ardından sinirlenip hesabımı silmelerini söyledim. Silmişler sağolsunlar.

Halbuki şimdi herkesin kullandığı Spotify'dan müzik ücretsiz dinlenebiliyor. Reklam ve birkaç engel karşılığında. Ne olurdu yani yepyeni bir üyene hırsız muamelesi yapacağına güzel önerilerde bulunsaydın?

Zaten Microsoft gibi şirketler bunlara sponsor olup "Bizim ürünlerimizi eleştirmeyin, Sadece övün." diyor herhalde. Windows 10'un kılına dokundurmaz bu herifler. Anında toplu saldırı, linç veya ban gibi cezalara mağruz kalabilirsiniz. Yöneticiler her zaman haklıdır. Zıt konuşamaz veya fikir beyan edemezsiniz. Onlar ne dediyse odur. Bu gözler neler gördü... Forumun üyesi ucuz mouse kullandığı için aşağılamalar, yazım yanlışı yapanlara hakaretler, cezalar...

Bir de utanmadan GNU/Linux'a, Özgür Yazılım'a laf atarlar. Ubuntu kurmuş internete bağlanmıyormuş. Hackintosh daha mantıklıymış. Çözümü varmış en azından...
Ulan gülsem mi, ağlasam mı bilemedim. Neyse bir şey demiyorum....

B4B3TV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yardım istiyorsun yardım etmiyorlar üstüne üstlük "." koymadım diye ban yiyorum.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,351
ya şu 5. kurala bakar mısınız? güldüm ya. söylerim söylemem sana ne!?
Technopat Sosyal Kuralları
cezaların ne olduğuna bakar mısınız :D

:D Wğeşdğsşdğeçeğwöfpwçdixösğq hahaha hönkürdüm o nasıl bir kural
--- Gönderi Güncellendi ---
Technopat ın youtube kanalı harika ama forumu rezalet resmen hayal kırıklığı kapatsınlar forum sitesini bence boşuna

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Bu siteden ölesiye nefret ediyorum. Bir daha da büyük ihtimal girmem. Küçük bir yazım hatasında direk 1 gün yetkiyi kısıtlamak, saçma saçma kurallar. İnsanları da bi değişik ya,
- teknoloji forum link olduğu için kaldırıldı -
Burada sırf EVGA'ya güvenmeyip, ZOTAC'ı kesinlikle önermediğim için bana saymadıkları şey kalmadı. Ne biçim insanlar ya. Sanırsın annelerine ana avrad sövdüm. Sanırsın kendileri dünyanın en iyi bilgisayarcıları bir de bana birşeyden anlamıyor diyorlar.
Hayır, kuralları bırak, insanları da bi saçma ya.

Son düzenleyen moderatör:

Deadshot31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
O mesajını görmüştüm ve sana hak veriyorum☺

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Donanımdan anlayan birisiysen özelden konuşuruz. Donanım bilgin nasıl ?
Bu arada ilk beğenini ben attım ha :D

Reaksiyon puanı
125
ben bir konu açdım orda. bir tane yorum geldi. o yorum olmasa daha iyiydi. o zamandan beri girmiyorum.

Deadshot31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Daha yeni sabah kurdum hesabı aslında technopat sosyalde takılcaktım ama kayıt olurken epostan kullanılıyor diyor bende burda takılıyorum☺

Ali Yıldırım05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen şu Evga'ya kalitesiz deyip sonra da markayı bilmiyorum diyen kişi değil misin?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Oraya kızıp gelip buraya ağlıyor herkes. Demek ki orada olmak isteniyor banlanınca aman SDN canım SDN.
hayır her yere bulaşıp virüs gibi yayılma isteği bu askerde iyi olmuyor gerçi bütün gün her yerde albayla karşılaşmıştım sende heryerde karşıma çıkıyorsun demişti...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...