Technopat!!! Kurucu Recep Baltaş'a Tweet Attım, Cevap Verdi...

Bu konuyu okuyanlar

ulascakan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
13
yakın zamanda "forum shiftdelete"ye "Dell 7577 İşlemci Isı Dereceleri" adında bir başlık açtım. konuyu daha çabuk çözmek adına aynı konuyu (başlığı ve metini değiştirmeden) technopat sitesinde de açtım. fakat aradan 10 dakika sonra imla hatasından ban yedim. forum shiftdelete'de böyle bir şey yaşamadım.

sinirlendim ve bir tweet attım. daha sonra recep baltaş'dan cevap geldi.

bu aşırı saçma forum kuralları hakkında siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bence tamamen saçmalık.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Oranın ideal kurallarından birisi Yazım İmla düzenidir. Hatalı yazım imla hatasında anlaşılmaz konuların ve mesajların önüne geçmek istiyorlar fakat uyarmak yerine direk ceza vermeleri yanlış bir davranış olduğunu düşünüyorum. Bu yöntem üyelerin yaptığı hatalara dikkat etmesi için ders vermekten daha çok kışkırtma algısı da taşıyor. Yanlış anlaşılmasın hiçbir yeri kötülemiyorum benim düşüncem bu. :)

Reaksiyon puanı
5,172
yakın zamanda "forum shiftdelete"ye "Dell 7577 İşlemci Isı Dereceleri" adında bir başlık açtım. konuyu daha çabuk çözmek adına aynı konuyu (başlığı ve metini değiştirmeden) technopat sitesinde de açtım. fakat aradan 10 dakika sonra imla hatasından ban yedim. forum shiftdelete'de böyle bir şey yaşamadım.

bu aşırı saçma forum kuralları hakkında siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bence tamamen saçmalık.
Adam haklı sevmiyorsan kullanma...

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Adam kendi halinde cevap vermiş işte... bu forumda bunun konusu zaten açıldı birçok kez. bu forumun en sevdiğim özelliği, bilinçsiz yaptığımız küçük hatalar yüzünden uyarı verilmeyip, dm atılıp, mesajın düzeltilmesi.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Teknoloji forumu diye geçinip Türk Dil Forumu gibi davranan gereksiz site.
İmla kurallarına dikkat edilmesi güzel birşey ama ban atmak kadar saçma birşey olamaz. Yakında üye kalmadı diye ağlarlarsa şaşırmam.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Teknoloji forumu diye geçinip Türk Dil Forumu gibi davranan gereksiz site.
İmla kurallarına dikkat edilmesi güzel birşey ama ban atmak kadar saçma birşey olamaz. Yakında üye kalmadı diye ağlarlarsa şaşırmam.
ilginç kısım da o. ne olursa olsun gene de aktif bir forum...

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
ilginç kısım da o. ne olursa olsun gene de aktif bir forum...

Bir ara bende üyelik açmıştım. Sitenin yöneticisi yazılan her soruna "Windows' un orjinal mi, kurduğun oyun orjinal mi" gibi konuyla alakasız saçma sapan yorumlar yazdığını görünce bıraktım takılmayı.
Şimdilerde ise imla kuralları sık sık gündeme gelir oldu. Herkes şikayet etmeye başladı. Ne zamandır uyguluyorlar bu saçma kuralı bilmiyorum ama insanları nefret ettirirler böyle dayatmalarla forumdan...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şu forumu ne zaman technopat mağdularının ağlama durağına çevirmeyi bırakacaksınız acaba.

hakanaslan789

Asistan
Reaksiyon puanı
28
her kullanıcı yeni başlık açtığı zaman 1 gün engelleniyor.türkçe öğretmeni bile başlık açsa imla hatasından dolayı 1 gün engellenir.artık kural bu.başlık açanlar 1 gün engellenir.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Her yerin bir kuralı var ve o topraklar onların ve kurallarını koymak ve uygulamakta özgürler. Rahatsızsan ya kendini oraya uydur yada kullanma.

muratbora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Aslında bu dil kurallarına uymayı SEO kuralları gereği yapıyorlar, aslında bunun sitelerine katkılarını da fazlası ile görüyorlar...Yani 100 tane Türkçe'yi iyi yazamayan kişi yazı yazacağına 1 kişi imla kurallarına uygun yazarsa, o 100 kişiden daha fayda sağlıyor siteye...Bir diğer konuda insanlar kızıyor ama tam tersine bu kızgınlık sitede birşeyler yazabilmek ve bu imla sorununu aşmak için çaba gösteriyor, tam aksine siteden uzaklaşmayıp bu sorunu aşmaya çalışıyor..Zaten onlar bu işin analizini IP adresleri / üye davranışları ile de çoktan yapmışlardır...

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Beğenmiyorsan girmezsin; Türkçe'yi güzel kullanmak bir şey kaybettirmez, aksine çok şey kazandırır. Keşke her forum aynı duyarlılığı gösterse.

bymisterio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu neden kafaya taktın anlamıyorum. Kurallar zaten belli, kuralları okumadan herhangi bir foruma girersen, bu tür şeylere de katlanmak zorundasın.

GMNightBlue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben üye bile olamadım sebepsiz bir şekilde kabul edilmiyor üyeliğim.Sevmiyorum o siteyi...Kurallar berbat....

Furcayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar imla hatası neyse, imla hatalı bir mesajı bile alıntılasanız ban yiyorsunuz :D

raptor00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim anlamadigim nokta bu malum sitenin adı Türkçe degil , acaba neden kendilerini banlamiyorlar bir süre. Sen sitenin adini techno koy , heryerde techno asagi techno yukari. Ondan sonra Türkçemizi kurtaralim. Yeni mi akliniza geldi Türkçe ?

blackheader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlginçlerdir. Kendilerini açıkçası sevmiyorum 3 yıldır sitelerine filan girmiyorum. hiç denkte gelmedi açıkçası, geçen TAA videosunda dillendirdi şimdi de tesadüf eseri gördüm.

hefese

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Şu forumu ne zaman technopat mağdularının ağlama durağına çevirmeyi bırakacaksınız acaba.

Technopat mağduru demek bence yanlış. Beni de ban'ladılar, ama doğru ama yanlış sebepten. Bunun üzerine alternatif aradım. Burayı buldum. Ha istersem size şunu garanti ediyorum. Çünkü test ettim ve sorunsuz oluyor: Banlansam bile (ki banlandım) birkaç numara ile istediğim kadar çok yeni hesap, bilgisayarımdan açabiliyorum, moderatör onayından da geçiyorum ve konumu da açıp cevaplar alabiliyorum. Çünkü çoklu hesaptır vs... arkada kullandıkları kriter"leri" tahmin etmek çok çok zor değil. Zaten tahmin ettiğim gibi ilk deneme ban yediğim bilgisayardan yeni hesabı açabildim.

Fakat o foruma asla ama asla katkıda bulunmayacağım, soru da sormayacağım. Soru sormakta katkıda bulunmak çünkü. Ne katkıda bulunacağım onlara... Çünkü: Technopat Gerçekleri Sorumu bu alternatifte (shiftdelete'de) sorarım. Ya da başka yerel teknoloji forumlarında. Hiç kalmazsa yabancı teknoloji forumlarına giderim, sorumu sorarım, cevabımı alırım. Blogumda da ihtiyacı olanlara bilgi paylaşımımı yaparım. Yoluma devam ederim.