Technopat!!! Kurucu Recep Baltaş'a Tweet Attım, Cevap Verdi...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

yakın zamanda "forum shiftdelete"ye "Dell 7577 İşlemci Isı Dereceleri" adında bir başlık açtım. konuyu daha çabuk çözmek adına aynı konuyu (başlığı ve metini değiştirmeden) technopat sitesinde de açtım. fakat aradan 10 dakika sonra imla hatasından ban yedim. forum shiftdelete'de böyle bir şey yaşamadım.

sinirlendim ve bir tweet attım. daha sonra recep baltaş'dan cevap geldi.

bu aşırı saçma forum kuralları hakkında siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bence tamamen saçmalık.

Death Mark

Epic
Yönetici
Moderatör
Oranın ideal kurallarından birisi Yazım İmla düzenidir. Hatalı yazım imla hatasında anlaşılmaz konuların ve mesajların önüne geçmek istiyorlar fakat uyarmak yerine direk ceza vermeleri yanlış bir davranış olduğunu düşünüyorum. Bu yöntem üyelerin yaptığı hatalara dikkat etmesi için ders vermekten daha çok kışkırtma algısı da taşıyor. Yanlış anlaşılmasın hiçbir yeri kötülemiyorum benim düşüncem bu. :)

syfsn

Profesör
Yönetici
Mod. Adayı
yakın zamanda "forum shiftdelete"ye "Dell 7577 İşlemci Isı Dereceleri" adında bir başlık açtım. konuyu daha çabuk çözmek adına aynı konuyu (başlığı ve metini değiştirmeden) technopat sitesinde de açtım. fakat aradan 10 dakika sonra imla hatasından ban yedim. forum shiftdelete'de böyle bir şey yaşamadım.

sinirlendim ve bir tweet attım. daha sonra recep baltaş'dan cevap geldi.

bu aşırı saçma forum kuralları hakkında siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bence tamamen saçmalık.
Adam haklı sevmiyorsan kullanma...

kaanm55

Profesör
Adam kendi halinde cevap vermiş işte... bu forumda bunun konusu zaten açıldı birçok kez. bu forumun en sevdiğim özelliği, bilinçsiz yaptığımız küçük hatalar yüzünden uyarı verilmeyip, dm atılıp, mesajın düzeltilmesi.

Teknoloji forumu diye geçinip Türk Dil Forumu gibi davranan gereksiz site.
İmla kurallarına dikkat edilmesi güzel birşey ama ban atmak kadar saçma birşey olamaz. Yakında üye kalmadı diye ağlarlarsa şaşırmam.

ilginç kısım da o. ne olursa olsun gene de aktif bir forum...
Bir ara bende üyelik açmıştım. Sitenin yöneticisi yazılan her soruna "Windows' un orjinal mi, kurduğun oyun orjinal mi" gibi konuyla alakasız saçma sapan yorumlar yazdığını görünce bıraktım takılmayı.
Şimdilerde ise imla kuralları sık sık gündeme gelir oldu. Herkes şikayet etmeye başladı. Ne zamandır uyguluyorlar bu saçma kuralı bilmiyorum ama insanları nefret ettirirler böyle dayatmalarla forumdan...

her kullanıcı yeni başlık açtığı zaman 1 gün engelleniyor.türkçe öğretmeni bile başlık açsa imla hatasından dolayı 1 gün engellenir.artık kural bu.başlık açanlar 1 gün engellenir.

Her yerin bir kuralı var ve o topraklar onların ve kurallarını koymak ve uygulamakta özgürler. Rahatsızsan ya kendini oraya uydur yada kullanma.

stat counter