Tecavüzcüye idam

Bu konuyu okuyanlar

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Terörist'te neden idam yok ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Terörist'te neden idam yok ?
Terroristleri zaten öldürüyorlar. İdama gerek kalmıyor.

İdam denen şey bir kişinin yaptığı hareket yüzünden önun cezasınını göstererek diğer insanlara gösterip o huzur bozan insanları düzgün yola çekmektir.
Bir nevi kötü insan varsa ders çıkartsınlar bu olaydan diye idam var.
:D

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Abdullah Öcalan hala hapiste. Cinayet tecavüzden daha ağır bir suç.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Kesinlikle bazı olaylar için idam getirilmelidir. Kamu vicdanını yaralayan her türlü tecavüz olayları ile vatana millete yapılan ihanet gibi

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Özgecan Aslanın babası bile kızının üzerinden idam mevzusunun konuşulmasını istemedi.Ayrıca ülkedeki adalet sistemine göre haklı haksız ayrımına ne kadar dikkat edileceği ise ayrı bir mevzu.Tabi ki en ağır cezaları hak exiyorlar ama sistem oturmadan böyle şeyler mümkün değil.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Birinde can gidiyor. birinde beden hasar görüyor. Hayatın yitirilmesi daha büyük bir kayıp. Bence de belirli kriterlerde İdam olmalı ve de uygulanmalı.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Öncelikle şunu belirteyim, konudan bağımsız olarak konuşacağım. İdam cezasının kaldırılışının asıl sebebi birilerinin karalamasıyla yada mahkemede hile yapılması gibi adaletsiz durumlarda A kişisinin adaletsizce idam edilmesini engellemekti. Çünkü masumken hapis yatan bir kişinin her ne kadar hapiste geçen zamanını geri veremeseler de, en azından hayat devam ediyor. Ama idam geri alınamayan cezalardan. Bu yüzden yasaklandı.

Olaya dönecek olursak, ben ölümü bir ceza olarak görmüyorum. Hepimizin başına gelecek şey. Bunun bir ceza yada korku öğesi yapılmasına karşıyım. Diğer taraftan, evet, bir kişinin onuruna her türde lekeyi sürecek eylem ve güç kullanarak kişiye yaptırımda bulunmak (her anlamda) ağır ceza ile cevaplanmalı. Burada aile içi güç kullanarak yaptırımdan da bahsediyorum. Çocuklara güç kullanarak yaptırımdan da bahsediyorum. Ama idam bu cezalardan biri olmamalı. Çünkü yine birilerinin karalaması ile masum insanları idam edebilirler ve benim gözümde o pislik herifin kafasının kesilmesi çok bir anlam ifade etmiyor ve dünya onlar olmadan çok daha iyi bir yer olabilirdi ama masum insanların da bu şekilde idam edilebileceğini lütfen unutmayın.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
İdamı Avrupa'nın baskısıyla kaldırdık. Avrupa birliğine gerecektik sözde. (Onlar da ajanlarını kurtarma derdindeydiler.)

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
İdam dediğin kaç dakika süren bir acı ki? Mağdur olan insanın hayatının geri kalanını mahvetmenin onun psikolojisini altüst etmenin cezası bu değil bence. Koy şöyle namusdan içerde yatanların yanına koğuş ağasının hanımı olsun.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Cinayet demek hata payı olmadan öldürmek demektir, insanın namusuna ırzına saldırmak demek insanı öldürmekten beter etmektir. Çünkü fitne adam öldürmekten beterdir. Cinayetler için Hakk meclisinde idam olduğu gibi ırza geçmede de idam vardır. Tabi bunların uygulanması farklı olmakla birlikte sonuç aynıdır, "Cehennem" .

Yalnız bu imza toplama işlerine bilmediğim için girmem pek. Zamanında greenpeace gibi örgütlerde bazı değer yargılarımızı kullanarak ülkemizde fitne fesat odakları bazı işgalci ve pis işlerini yürüten yapılanmalara giriştiler. İşin bu kısmına dikkat lütfen.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İdam kurtuluş. Tecavuzcü hadım edilmeli ve hapise atılmalı mahkumlar zaten işini halleder

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben şahsi cezalara karşıyım bu yüzden ilahi adaletin gereği İDAM derim.

Reaksiyon puanı
617
Ya insanın kanı donuyor. Bu nedir ya Nasıl bi dünya burası. İnsan olduğumuzdan utanmalıyız. Bunu yapan nasıl insan olabilir. Eğer o insansa ben insan degilim abi. Ya cok kötü çok kötü ya artık dayanamıyorum okurken ölmek istedim.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Hic bir suç tecavüzden büyük değildir.
Tecavüzde en azından psikolojik terapi görerek uzun vadede kalpte yarası kalsa da iyileşir.
Ölünce bitiyor.
İkisi de en aşağılık suçlar elbet ama cinayet daha ağır tabi ki.
Allah katında herşeyin ölçüsü vardır.

Reaksiyon puanı
617
Tecavüzde en azından psikolojik terapi görerek uzun vadede kalpte yarası kalsa da iyileşir.
Ölünce bitiyor.
İkisi de en aşağılık suçlar elbet ama cinayet daha ağır tabi ki.
Allah katında herşeyin ölçüsü vardır.
Ya Allah rızası için bi düşünün ya üç yaşındaki cocugunuzun öldürülmesimi daha zor yoksa bu şekilde tecavüze uğramasımı?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ya Allah rızası için bi düşünün ya üç yaşındaki cocugunuzun öldürülmesimi daha zor yoksa bu şekilde tecavüze uğramasımı?
Allah katında öldürülmesi.
Tecavüz eden adam, o çocuğun ölene kadar kölesi ve hizmetkarı olsa o çocuk belki 40 yıl sonra onu affeder ama öldürmede artık bu dünyada af hakkı diye birşey kalmaz.

Reaksiyon puanı
617
Allah katında öldürülmesi.
Tecavüz eden adam, o çocuğun ölene kadar kölesi ve hizmetkarı olsa o çocuk belki 40 yıl sonra onu affeder ama öldürmede artık bu dünyada af hakkı diye birşey kalmaz.
Kadın olsaydınız o zaman anlardınız

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hergün cinayet haberleri duyuyoruz bu kadar zorumuza gitmiyor ama bu vahşet bu canilik bunun ne oldugunu söylemeye terbiyem müsade etmiyo siz anlayın

Son düzenleme:

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Kadın değilim ama empati yapıyorum ve sizi anlıyorum.
Aile bireylerinden biri öldürüldüğünde, ömür boyu ondan mahrum kalırsınız ve bunun acısını ölene kadar çekersiniz ama diğerinde en azından belki iyileşme süreci olur, belki hiçbirşey eskisi gibi olmayabilir ama en azından canınızın bir parçası sizden koparılmamış olur.
Zaten tecavüz de cinayetten sonra belki de en aşağılık suçtur, bazı durumlarda arasındaki fark belki sadece 1 adımdır ama yine de bunu belirtmek istedim.

Reaksiyon puanı
617
Hergün cinayet haberleri
Kadın değilim ama empati yapıyorum ve sizi anlıyorum.
Aile bireylerinden biri öldürüldüğünde, ömür boyu ondan mahrum kalırsınız ve bunun acısını ölene kadar çekersiniz ama diğerinde en azından belki iyileşme süreci olur, belki hiçbirşey eskisi gibi olmayabilir ama en azından canınızın bir parçası sizden koparılmamış olur.
Zaten tecavüz de cinayetten sonra belki de en aşağılık suçtur, bazı durumlarda arasındaki fark belki sadece 1 adımdır ama yine de bunu belirtmek istedim.
Çevremde hatta dayımın oğlu birini öldürdü 25 yıl hapis yattı sonra öldürdüğü kişinin ailesi bi şekilde affetti. Ama bu tecavüz olsaydı ve küçük bi çocuk olsaydı asla affedilmezdi. Demek istediğim şey bir cocuk bir çocuğa bunu yapmak öldürmekten daha beterdir. Sağdan soldan kadınlar açık geziyorda o yüzden böyle şeylere maruz kalıyor deniyor peki ya bu kız ne yaptı sucu neydi. Bunu kabul edelim ki ülkemizde ne olsa kadınlar suçlanıyor. O zaten ayrı bi mesele

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Biz genel konuşuyoruz, sen bir olay üzerinden konuşuyorsun. Terör amaçlı cinayet, çıkar amaçlı cinayet, kaza sonucu cinayet, Nefsi mudafa, İstismar sonucu ölüm, Ölüme sebebiyet veren ihmal v.s. Bu böyle uzar gider ve mahkemeler de bunları göze alarak farklı kararlar alır. Her suçun kendi sınıfı içinde farklı dereceleri var. Bence İdam gelmeli ancak sade bir kişiye özel veya bir olaya özel değil, suçun niteliğine göre bir ölçü olmalı.

Biz senin söz ettiğin olayı bilmiyoruz. Senin bilgi edindiğin kaynakları izlemiyor olabiliriz. Sözünü ettiğin olayın gerçekliğini de bilmiyoruz. Birisi çok etkileyici bir hikaye yazmış ve olmayan bir olay ile halk içinde huzursuzluk ta yaratmak isteyebilir, biz bu olaydan bihaber de olabiliriz. Olay çarpıtılmış ta olabilir. Duygusallık ile hak bir arada yürümez. Yine Hukuk ve hak aynı şey değildir. Hukuk bir düzen korur. Hak ise kişilerin bir olaydan payıdır.

Reaksiyon puanı
617
Biz genel konuşuyoruz, sen bir olay üzerinden konuşuyorsun. Terör amaçlı cinayet, çıkar amaçlı cinayet, kaza sonucu cinayet, Nefsi mudafa, İstismar sonucu ölüm, Ölüme sebebiyet veren ihmal v.s. Bu böyle uzar gider ve mahkemeler de bunları göze alarak farklı kararlar alır. Her suçun kendi sınıfı içinde farklı dereceleri var. Bence İdam gelmeli ancak sade bir kişiye özel veya bir olaya özel değil, suçun niteliğine göre bir ölçü olmalı.

Biz senin söz ettiğin olayı bilmiyoruz. Senin bilgi edindiğin kaynakları izlemiyor olabiliriz. Sözünü ettiğin olayın gerçekliğini de bilmiyoruz. Birisi çok etkileyici bir hikaye yazmış ve olmayan bir olay ile halk içinde huzursuzluk ta yaratmak isteyebilir, biz bu olaydan bihaber de olabiliriz. Olay çarpıtılmış ta olabilir. Duygusallık ile hak bir arada yürümez. Yine Hukuk ve hak aynı şey değildir. Hukuk bir düzen korur. Hak ise kişilerin bir olaydan payıdır.
Açılmıs olan konuda ki linki tıklamış olsaydınız anlardınız neden bu sekilde konuşulduğunu.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Ben o kaynaktan gelen mesajları daha önce rahatsız edici bulduğum için spam ilan ettim ve engelledim. Haber gerçek dışı dramatize edilmişbir hikaye. Bunu yazım tarzından anlayabilirsiniz. Adana adliyesinden olayı araştırırsanız böyle bir olayın gerçekleşmediğini öğrenirsiniz.

Tolstoy adında çok meşhur bir yazar var. Onun tarzında ama acemice dramatize edilmiş. Yeterince hayat tecrübeniz olduğunda böyle yazıların gerçek hayattan uzak kalmış ve tüm gün evide oturup etkileyici masallar yazmakla meşgul kişiler tarafından ele alındığını fark edersiniz.