Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar en fazla 1200 ytl ye 15.4 " lik orta hallı bır dizüstü almak istiyorum arastırdığım bılgısayarların lıstesını hem resım olarak hem dosya olarak ekledım.ıyı veya kotu olduğunu dusunduğunuz model ve markalar hakkında yorum yazarmısınız.

ayrıca su sıteden ( Notebookcheck: Mobile Processors - Benchmarklist ) lıstedkı bılgısyarların ıslemcılerının ve ekran kartlarının sıralamasını da yazıyorum.

iŞLEMCiLER

SIRA MODEL FSB L2 MHZ WATT CACHE

22 Core 2 Duo T8300 Penryn 800 3072 2400 35 45 2 X

26 Core 2 Duo P8400 Penryn 1066 3072 2260 25 45 2 X

39 Core 2 Duo P7350 Penryn 1066 3072 2000 25 45 2 X

52 Core 2 Duo T6400 Penryn 800 2048 2000 35 45 2 X

3. SINIF EKRAN KARTLARI

1-Nvidia® GeForce G105M
2-Mobility Radeon HD 3470
3-GeForce 9200M GS
4-Mobility Radeon HD 4330
5-Nvidia® GeForce 8400M GS

bu sıralama ne kadar doğru bılemıyorum sıra numaraları sıtedekı sıra numaralarıdır benim yorumuma gore sıra numarası kucuk olan daha ıyı bır ıslemcıye sahıp dıye dusunuyorum dılerım yanılmıyorumdur. eğer yanılıyorsam lutfen soyleyın.

eğer baska alternatıf bılgısyar model ve markaları varsa onlarıda yazabılırsınız.
eksık bılgı varsa lutfen soyleyın hemen yazarım.

alınacak bılgısayar ofıs fılm muzık gıbı uygulamalar ıcın kullanılacak ama bu uygulamaları calıstırırken kasılmayacak ısınmayacak kasa kalıtesı ve servısı ıyı olması goz onunde bulundurulursa cok sevınırım.

şimdiden herkese teşekkürler...

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yardım edecek kımse yokmu:(

blackhawk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung R520 serisine de bakmanı öneririm. Bu listedeki birçok -belkide hepsinden- daha iyi özelliklere sahip.

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
evet hocam gercekten guzel mıs pekı samsung hakkında genel gorusunuz nedır?

blackhawk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung R560 kullanıcısıyım ve bilgisayarımdan gayet memnunum. R520 kullananlarda bilgisayarlarından memnunlar. Tam bi fiyat/performans bilgisayarı. Bilgisayarım olmasaydı alırdım. Donanımhaber forumundaki R520 hakkındaki kullanıcı yorumlarını okumanı öneririm.

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
evet 520 gercekten guzel bılgısayar gıbı gorunuyor hatta olumsuz yorum yok gıbı bırde bu model var bunun hakkında nusunuyorsunuz pcdepo da bıraz daha ucuz pc depo hakkında da dusuncelerınız nedır?

blackhawk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsettiğiniz model nedir acaba, link gözükmüyorda. PCDepo'dan alışveriş yapmadım ama hakkında da şimdiye kadar kötü bir şey duymadım ama kullanıcı yorumlarına bakaraktan güvenli bir site olduğunu söyleyebilirim.

blackhawk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aralarındaki farkların işlemci, işletim sistemi, hard disk ve bluetooth olduğunu söyleyebilirim. 520 serisi ile 522 arasında çok fark yok. Tercih size kalmış.

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
gercekten verdığınız onerıler cok ısıme yaradı pıyasayı soyle bır arastırdım bu ozellık ve fıyatlarda baska pc bulamadım.520 veya 522 ıksını ıyıce arastıracağım ancak bırsey sormak ıstyorum bır samsung kullanıcısı olarak gercekten de bılgısayarınızda gorduğunuz ufakta olsa butun olumsuzlukları yazarmısız ıyı yonlerınıde yazamısınız

fomerfaruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bencede samsunglar arasında seçim yapman oldukça iyi olur fiyatları özelliklerine göre baya uygun . ayrıca sorunsuz çalıştıklarını duymuştum.

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
evet bende pek olumsuz yorum duymadım ama yınede bu ıse yenı gıren bır fırma ve sonuc olarak elektronık bır cıhaz o nedenle bıraz temkınlı yaklasmak ıstıyorum yorumunuz ıcın tesekkur ederım.

blackhawk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yaklaşık 9 aydır kullanıyorum ve ilk kullanıcılarından sayılırım. Benim kullandığım modelde (R560) tek sorun ekran çerçevesinde bir çatlak var onunda parçasını bekliyorum değişmesi için. Yolunuz böyle sorunlar dışında yetkili servise düşmeyecektir. Olurda düşerse iyi bir servisleri var. Bilgisayarda olabilecek tek eksiklik ses diyebilirim. Çok iyi bir ses kalitesi bekleme. Dediğim gibi donanımhaber forumundaki R520-R522 kullananların yorumlarını okuman daha faydalı olur.

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yorumların ve onerılerın ıcın cok tesekkurler arkadasım soyledığını yapıp donanımhaberde kullanıcı yorumlarını okuyacağım sanırım olumsuz yorum bulma konusunda zorlanacak gıbıyım hersey ıcın tekrar tesekkurler sağolasın.