Tavsiye Kitaplarınız

Bu konuyu okuyanlar

Cyavuzyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elif Şafak'ın Aşk ve İskender'ini okumadıysanız. Hemen alın okuyun derim.

digiarc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Stephanie Meyer-GÖÇEBE filmi de çıktı çok güzel ve akıcı bi kitap :)
kısa özet:
Dünya, gezegenleri daha da iyileştirmek amacıyla oraya yerleşen ruhlar tarafından işgal edilir. Yakalanan insanların içine ruhlar konur ve ruhlar insanları yönetmeye başlar. Fakat bu durum Melanie Stryder için geçerli değildir. İçine yerleştirilmiş olan ruh Göçebe tam olarak Melanie'yi kontrol edememektedir. Melanie'nin kışkırtmasıyla ruh istilasından kaçan Jeb Amca'nın yaptığı sığınağını keşfeder.Bu sığınakta tam 35 İnsan yaşamaktadır.Fakat oradaki insanlar başta Melanie'nin sevgilisi Jared olmak üzere Göçebe'ye alışmakta zorlanırlar. Çünkü içerisinde Melanie'nin hala var olduğuna inanmıyorlardır. Üstelik aynı yerde yaşayan kişilerin de saldırısına uğrar. Ama sonunda insanlara kendini kabul ettirir ve onlara ihtiyaçlarını bulmada yardım eder.

Bülent Akyürek-İÇİNİZDEKİ ÖKÜZE OHA DEYİN!!
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=441154
Kişisel gelişim kitaplarıyla dalga geçiyo eğlenceli bi kitap:)

marjelative

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
29790_2.jpg

Yazar:Charles Bukowski
Adı:Factotum
Yayınevi:Metis

29789_2.jpg

Yazar:Charles Bukowski
Adı:Ekmek Arası
Yayınevi:Metis

Pek yorum yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bukowski iyidir candır. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Polisiye-macera kan vahşet piskopatlık dalında kitap araştıran varsa ve Tess Gerritsen 'i halen tanımadıysa çok büyük kayıptır.

Cerrahlığı bırakıp yazar olmuştur.
Genelde kitaplarında çok basit bir kurgu vardır ama ilk 20-30 sayfadan sonra hep bir sonraki sayfayı merak edersiniz.
Cerrah - Çırak - ikiz bedenler - hasat - kan gölü - kemik bahçesi aklıma gelen kitapları
Hepsi birbirinden iyidir.

matraxxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ATATÜRK’ÜM KİTABI / YALÇIN MIHÇI
Ne mutlu Atatürk’üm diyebilenlere!
Yalçın Mıhçı
www.yalcinmihci.com
Vatanı ve milleti için kazandığı olağanüstü başarılardan dolayı kendisini öven insanları, “Yapılanlar benim değil, Türk milletinin eseridir” diyerek susturan; Türk kadınını “Eller üstünde taşınmaya layıksın” diye yücelten; köylüye “Efendimiz” diyen; yoktan bir ülke, saygıdeğer bir ulus yaratan, “yedi düvel”i yenmekle kalmayıp liderlerini ayağına getirtecek vasıflara sahip olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletine adadığı yaşamıyla ilgili gerçekleri anlatma çabalarına bir katkım olsun diye yazdım.
Çünkü ben, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir ferdiyim ve hem ülkeme hem de onu var eden Atatürk’e vefa borcum var.
Çünkü benim, ülkemi parçalayıp bölerek ele geçirmek isteyenlere ve onlara yardım edenlere söylenecek sözüm var.
Çünkü bizim, gurur duyduğumuz atalarımızdan miras kalan özgür ve insanca yaşama hakkını miras bırakacağımız çocuklarımız var! Ne mutlu Atatürk’üm diyebilenlere!
Etiketler: atatürk’üm, atatürküm, yalçın mıhçı, atatürküm kitabı, yalçın mıhçı kitabı, Atatürk benzeri, Atatürk filmi, Atatürk kitabı, yalcin mihci

atatürküm%20kapak%20ilk%20nokta.jpg

YM2%20-%20Kopya.jpg

interlogos.fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okay Tiryakioğlu nun tümkiaplrını okuyun ama kanuni serisi ve Abdülhamid han ı okumanızı tavsiye ederim

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Amin Maulouf-Yüzüncü Ad
Amin Maulouf-Yolların Başlangıcı tavsiyemdir...

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
250344_439495172767794_972994761_n.jpg

Kategori: Roman
Yazar: Marcus Sakey
Çeviri : Dilan Toplu
Yayıncı: Koridor Yayınları
Yayın Tarihi : 14 Eylül 2012

AKIL LABİRENTİ OKUYUCULARI ÇÖZÜMÜ ZOR AMA HEYECAN DOLU BİR MANTIK OYUNUNA DAVET EDİYOR

Kim olduğunuzu unutsaydınız kim olurdunuz?

Adam gözlerini açar, çıplak ve üşümüş ve boğulmak üzeredir. O ıssız okyanus kıyısında ondan başka kimse yoktur.
Tek hayat belirtisi az ilerideki içi boş bir BMW’dir. Bu pahalı arabada üstüne tam oturan bir kıyafet, hırpalanmış haldeki ayaklarına uyan bir çift ayakkabı, Rolex saat ve Daniel Hayes adına kayıtlı bir araba ruhsatı bulur.
Ancak bir sorun vardı. Kim olduğunu, orada ne yaptığını hatırlamıyordu. Geçmişi, anıları, pişmanlıkları silinip gitmişti. Hatırlayabildiği tek şey bir kadın yüzüydü. Onun kim olduğunu bulmaktan başka çaresi yoktu. Birden bu kadının hayali onun evi, dünyası, umudu olmuştu. Ve belki de kendine geri dönüşünün tek yolu. Ancak bu yol onu soğuk bir gerçeğe götürecekti: Oraya gittiğinde karşılaşacağı bu gerçek karşısında, akıl labirentinden çıkmak hiç de kolay olmayacaktı.
Farkında olmadığı şey ise; o geçmişinin peşindeyken, tüm ülke de onun peşindeydi.

AKIL LABİRENTİ’NE ÖVGÜLER

"Sakey’i farklı kılan, onun detaycılığı, zekası, tutkusu ve heyecanı. Bu kitap akıllıca yazılmış satırlardan çok daha fazlası."
Lee Child.

“Hikaye sizi anında içine çekecek... Uykusuz gecelere hazır olun.”
Chicago Sun-Times

“Sonuna kadar zihninizi zorlayacak, sürükleyici bir gerilim.”
New York Times

“Sakey bu kitapla ne kadar müthiş bir yazar olduğunu kanıtladı.
Olağanüstü bir eser.”
Michael Connelly

“Mükemmel.”
The Huffington Post

“Kitaba yatmadan önce başlayacaksanız, uykuyu unutun.”
Chicago Tribune

“Gerilimi sürekli hissedeceğiniz, keskin dönüşlere sahip bir kitap.
Tek kelimeyle sarsıcı.
Library Journal

“Kitabın başından kalkamayacaksınız.”
Gillian Flynn

“Bu romanı okurken aynı anda hem James Cameron filmi izliyor hem de duygusal bir Alanis Morisette şarkısı dinliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Sakey zoru başardı ve gerçek bir yıldız oldu.”
Crimespree

arkadaşlar gerçekten güzel bir kitap okumanızı tavsiye ederim çok sürükleyici bir hikayesi var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu kitapların üzerindeki Atatürk resimleri gerçekçi değil ve ilk resim çok çirkin çizilmiş ve atatürkü temsiledemeyecek kadar kötü. Bu kitapların üstlerindeki resimleri görenler eminim okumaktan vaz geçecektir.

schindler2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evlilik_ve_aile_hayati.jpg

Evlilik ve Aile Hayatı
Azize Nilgün CANEL | T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Sevgi ve aşk iki insanı bir araya getirip bir arada tutan özel duygulardır. Ancak bu duyguları sadece hissetmek yetmez, göstermek ve korumak gerekir. İlişkinin başlangıcında, örneğin nişanlılık ve yeni evlilik evrelerinde daha yoğun olarak yaşanan ve gösterilen sevgi, hayatın rutin koşuşturmacası içerisinde sıradanlaşırsa çiftler birbirlerine sevgilerini yeterince sergilememeye, bu konuda yeterli ihtimamı göstermemeye başlarlar. Sevgi, insanı bir şeye veya bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygudur. Eşe duyulan sevgi kişinin eşine karşı içinden geçirdiği duygu ve düşüncelerinden etkilenir.

kitapokuru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakın zamanda bitirdiğim bir kitap kesinlikle öneririm; Türkler de Uçabilir - Mehmet Ali Anafarta.

simal04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
20131023_222421_onkapak.jpg

MÜKEMMEL BİR ROMAN...Okunmasını şiddetle tavsiye ediyorum...

Bir delikanlının maneviyat arayışını ve üniversite yıllarında yaşadığı
kırık bir aşk öyküsünü anlatan romandır. Yaşanmış gerçek hayattan kaleme
alınmıştır. Roman kahramanının hatıratını okurken etkileneceğinizden eminim...

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Serenad-Zulfu-Livaneli__38794280_0.jpg

Yazar:Zülfü Livaneli
Kitap Adı:Serenad
Yayın Evi:Doğan Kitap
Tanıtım:Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.
1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesi'nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile'ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.
Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.
Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.

Öncelerde bu tip kitaplara nedense ön yargılarım vardı ama bu kitabı okuduktan sonra ön yargılarım parçalandı.

61trabzon61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5UOiUEt.jpg

Yeni bitirdim. Gerçekten çok güzel, Okunası, okunması gereken bir kitap

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
2b3f2e1c-1471-4466-a657-060579fac2f6.jpg

Dünya üzerinde Peygamberimize bu kadar bağlı, ona hizmet etmek isteyen, onun yolundan gitmek isteyen sayılı insanların basında geliyor Ebû Eyyûb. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

mrbewitched

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Thomas deQuincey Güzel sanatların bir dalı olarak cinayet adı gibi kendisi de çok ilginç bir roman.

dadassinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar geçen not defterini izlerken bir kitap gördüm necdet suphi'ni kalbi sağdadır ayrılığın isimli bu kitap gerçek mi nerden bulurum yardımcı olurmusunuz. İnternette çok aradım bulamadım.

Spacebear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özellikle gamer arkadaşların kesinlikle okuması gereken bir kitap, Erebos.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah razı olsun kitabı iki seneden beri arıyorum adını unutmuştum bulamamıştım çok saol