Tavsiye Kitaplarınız

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5
Adı: Satranç
Yazar: Stefan Zweig
Yayınevi: İş bankası kültür yayınları
Yorumum: Hayatımı etkileyen ve bakış açımı değiştiren kitaplardan biriydi.İçinde anlatılanlar beni çok derinden etkiledi ve bu kitaptan sonra Stefan Zweig'ın diğer tüm kitaplarını okumaya çalıştım (hala okuyorum).Tavsiye ederim.

NailO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dant E-Dergi

Çok yeni bir e -dergiyiz . Ve gelişmek için eleştirilere açığız. Yıllık abonelik 285 ( nakit 235 aylik 20 lira gibi bir fiyat ) ama öncesinde aşağıdaki sosyal hesaplarımızı incelerseniz sevinirim .

Konu başlıkları :bilim kültür yaşam .

instagram: @edergi.dant
Twitter :mad:edergi_dant

a640d35be53171f9a0c5b12faa36e618.jpg
c8404b7f5533cb98a31a6135ab760c6e.jpg
8b4130855b6836dabae69acabb6c3634.jpg

vosvos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kitap adı: Hırsız ve köpekler

Yazarı :Necip Mahfuz

En yakınlarının ihanetine uğrayıp hapse düşmüş Said’in intikam hayalleriyle hapisten çıkışının hikâyesi. Said hem peşinde polis köpekleri olan bir suçlu hem de siyasi fikirlerinden sapanlar tarafından aldatılan bir kurbandır. Adaleti sağlamaya ve ne pahasına olursa olsun düşmanlarını yok etmeye kararlıdır.

Ekli dosyalar

• XXX.jpg
    XXX.jpg
    28.4 KB · Görüntüleme: 349

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Evet arkadaşlar burda tavsiyelerinizi söyleyebilirsiniz. Format şu şekilde olursa iyi olur.

Kitabın Resmi:
Kitap Adı:
Yazar Adı:
Çıktığı Yayınevi:
Yorumunuz:

Örnek Anlatım:
Uçan Sınıf.jpg

Ad: Uçan Sınıf
Yazar: Erich Kästner
Yayın evi: Can
Yorumum: Kitap akıcı ve insanı sarıyor. Yazarın eline sağlık diyorum.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Programlama dillerine öğrenmeye meraklıysanız (C# gibi) ve algoritmayı öğrenmek isterseniz bu kitabı önerebilirim:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Savaş Atı
Michael Morpurgo
1583523753338.png

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beni bazan çok şaşırtıyorsun sevgili Murat. :D
Tercihin ve tavsiyen çok doğru ve güzel... Lakin, yeni nesil için çok uzak bir ihtimal, maalesef! :)
Oyun oynamayı bıraktım genel olarak çok yoğunum işlerim derslerim bitmiyor. Öncelikleri araya sıkıştırmak lazım.

Okuyan okur gören olup da merak eden olur.
Yeni nesil büyüyecek ve eninde sonunda dönüp dolaşıp buraya gelecek yüksek ihtimalle.
Ben de öyle büyük biri değilim tam olarak yeni nesilim. :D

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Gör Beni - Akilah Azra Kohen

Pişman olmazsınız.

serunor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni ve ilk kitabım ile karşınızdayım. Özellikle fantastik edebiyat severlerin beğeneceği, türlü diyarlarda yolculuklara çıkacağı ve bir solukta okuyacağı, serinin ilk kitabı Ateşin Yüreği'ni tavsiye ediyorum. Yeni bir yazar olarak yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Kitabın Adı: Ateşin Yüreği (Işıltılı Yürekler Serisi I)
Yazar: Serhat Kalip
Yayınevi: KDY
Kitaba ulaşmak için: Ateşin Yüreği - Serhat Kalip | kitapyurdu.com

Arka Kapak Yazısı:
Uğruna savaş fırtınaları kopan, eşsiz parıltıdaki kudretli taşlar... Işıltılı Yürekler... "İyiliği yüreğine hapsedemezsen ışıltı kaybolur." Çok uzun zamandır o taşların peşinde olan bir tarikat... Savaş... Kan... Yıkım... Daha da kötüsü, umutsuzluk... "O taşlara hiçbir kötülük el sürmemeli, süremez... sonu yıkım olur." Kutsal bir görev amacıyla, bir araya gelmiş bir grup gezgin. Onların macerası Işıltılı Yürekler'in yazgısıyla kesişiyor. Ve kader ırmakları aynı yöne doğru akmaya başlıyor. Umutsuzluğa giden bu kaderi onlar değiştirebilecekler mi? Yoksa kaderin bu acımasız döngüsünde kendileri mi değişecekler?

Kitabın Resmi:
Ateşin Yüreği.jpg

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Türklerin Tarihi İlber Ortaylı

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Sineklerin Tanrısı
İnsan Neyle Yaşar
Suç ve Ceza
Sefiller
Bir İdam Mahkumunun Son Günü
Fahrenheit 451 (yanlış yazmış olabilirim)
Bunlar beni çok etkilemiş kitaplar.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Kitap Adı: Dorian Gray'in Portresi
Yazar Adı: Oscar Wilde
Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

" Kendisi yerine tuvaldeki portresinin yaşlanması dileyen ve bu dileği gerçekleşince yoldan çıkıp yozlaşan haz ve güzellik tutkunu yakışıklı bir adamı konu alır. "
Yorumum: Gerek konusuyla, gerek üslubuyla oldukça etkileyici bir kitap. Karakterler ayrı ayrı çok iyi işlenmişler. Sanat, estetik ve daha birçok şey konu ile harmanlanmış.. Yazarın kitabın ön sözünde sanata dair yazdıkları ise ayrı güzel.. Oscar Wilde’ın yazdığı tek roman olmakla beraber oldukça derin, etkileyici ve okunasıdır. Tavsiye ederim..
Kitaptan bir alıntıyı da şuraya bırakayım;
" Ben birini çok sevdim mi, adını kimseye söylemem. Bir parçasını başkasına vermek gibi gelir bana. "

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bundan 5-6 sene önce çöp tenekesinin yanında bu kitabı bulmuştum okumaya daha yeni başlıyorum. Tavsiye falan demiyeceğim fakat bu adam ve bu kitabı çok ünlüymüş sanırım.
IMG_20200707_223108_297.jpg

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,107
Bir çift yürek ve Şeker portakalı öneririm.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Fotografik Hafıza Teknikleri
Yayınevi: Mega Hafıza
Yazar: Melik Safi DUYAR

IMG_20200708_001951.jpg

gr0ke

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Limon Ağacı - Sandy Tolan
Okumadan ölmeyin.

--------------------------------

Bu acı veren güzel öykü, kitap bittikten sonra bile insanın aklında kalmaya devam ediyor.
ELİF ŞAFAK

Ortadoğu’nun kalbi... Acı, savaş, anlaşmazlık dolu bir tarih. İki halk ve iki aile. Topraklarından zorla sürgün edilen Filistinli Arap Beşir ile ailesi Nazi katliamından kaçmış olan İsrailli Yahudi Dalia’nın anlaşmazlığın ortasında kurduğu, yüreğinizi ısıtacak dostluğu...

Zarafet ve merhamet ile yazılmış LİMON AĞACI her şeyin pamuk ipliğine bağlı olduğunu ama yine de her şeyin olabileceğini hatırlatıyor. Tarihin acımasızlığına inat Ortadoğu’nun kalbinde yeşeren LİMON AĞACI unutamayacağınız bir kitap olacak.

“Limon Ağacı, olağanüstü öyküsü ve duygu yüklü anlatımıyla sizi saracak.”
—Sunday Times

“Okuyucular Dalia ve Beşir’in zorluklarla dolu dostluklarını izleyerek, dünyanın en inatçı çatışmasını içlerinde yeniden yaşayacak.”
—Publishers Weekly

“Hiçbir kitap daha etkileyici olamaz . . . ve Limon Ağacı kesinlikle bu yıl okuyacağınız en iyi kitap olacak.”
—Christian Science Monitor

“Yarım asır boyunca İsrail-Filistin çatışmasının öyküsünü taşıyan tek bir ağaç varsa, o da budur. Sandy Tolan bu ağacı bulmuş ve onun aracılığıyla iki halkın acı ve tutkusunu gözler önüne sermiştir.”
—Milwaukee Journal Sentinel

haticedemirci33

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
24
Zülfü Livaneli Huzursuzluk adlı romanına bayıldım.Ayrıca giriş kısmındaki şu bilgi çok çarpıcıydı:

Harese nedir, bilir misin oğlum? Arapça eski bir kelimedir. Bildiğin o hırs, haris, ihtiras, muhteris sözleri buradan türemiştir. Harese şudur evladım: Develere çöl gemileri derler bilirsin, bu mübarek hayvan üç hafta yemeden içmeden, aç susuz çölde yürür de yürür; o kadar dayanıklıdır yani. Ama bunların çölde çok sevdikleri bir diken vardır. Gördükleri yerde o dikeni koparır çiğnemeye başlarlar. Keskin diken devenin ağzında yaralar açar, o yaralardan kan akmaya başlar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Böylece yedikçe kanar, kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz ve engel olunmazsa kan kaybından ölür deve. Bunun adı haresedir. Demin de söyledim, hırs, ihtiras, haris gibi kelimeler buradan gelir. Bütün Ortadoğu’nun âdeti budur oğlum, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096

Zulme karşı koymamak kafirliktir. Zulme karşı koymamak, zalime ortak olmaktır. İşte kitabı en iyi özetleyen söz ve kitabın ana teması zulme karşı başkaldırmak zaten din islam ve de iman da esas olan başkaldırmak zalime karşı ses yükseltmektir namaz ve niyaz ise bir zülfikar gibi tam ortadan zulmün kafasını ezebilmektir ne mutlu günümüzde zülfikar olabilen insanlara evet yaşar kemali okuyun ve tavsiye edin kitab ı okurken aklıma şu soru takıldı eşkıya ne demektir ve terör ile alakası nedir peki önemli olan nedir ince mehmed gibi eşkıya olup başkaldırmak mı yoksa kanunlar ile hak aramakmı kısaca zulme nasıl başkaldırmalıyız

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
Goddo 'yu beklerken
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eylül

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096

İnce mehmed kitabı bir başkaldırı romanıdır bir eşkıya destanıdır peki eşkıya ne demektir devlete ve jandarmaya göre terörist halka göre ise kahraman peki size göre eşkıya ne demektir peki kanunun olmadığı bir yerde zulme karşı başkaldırmak insanın en doğal hakkı değilmidir ince mehmed bir kahramanıdır yoksa devlete başkaldıran bir terörist yada anarşistmidir peki yaşar kemal kimi desteklemiştir ve en önemli sorun zulme karşı nasıl başkaldırılmalıdır