Tavsiye Kitaplarınız

Bu konuyu okuyanlar

idntcare

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Yazarın adı:Canan Tan
Kitabın Adı:En Son Yürekler Ölür
en_son_yurekler_olur_canan_.jpg

"Bu kez yazar, aşk'ın yanı sıra organ nakli konusuna da dokundurmuş kalemini. Yaşamla ölümün kıyasıya savaştığı yol ayrımında geçen çarpıcı bir öykü. Yanı başımızda yaşanıyormuşçasına gerçek... "Sen, gözlerinden ateşler saçarak, zehirli oklarını bana yöneltirken, ben sana âşık oldum Nehir...""Sen, tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle, yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken, ben sana âşık oldum Deniz..." Yüreklere düşen ilk kıvılcımlar... Sonsuza dek süreceğine inanılan aşk, mutluluk... Ve o uğursuz kaza! Kadının belleğinde kalan son sözcükler... "Sıkı tutun Nehir!..."

Baştan sonuna kadr ağladığım bir kitap kesinlikle okunması gerekir ama sağlam bir ruh haliyle sonra etkisinden kurtulmak zor oluyor...:crying:

gorelem

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kitabın adı : Katre-i matem
Yazarın adı : İskender Palata
Yayınevi : Kapı Yayınları

66 soruda 1 cinayet... Kitabın özeti bu aslında.Osmanlı devrinde geçen olaylar silsilesi... Başlangıç kısımlarını okurken farklı olaylardan giriş yapan ve lost dizisindeki gibi flashback tarzı yazılmış ,sürükleyici, genel kültürü arttırıcı, mükemmele yakın bir üslubu olan bir kitap.Zaten yazarın İskender Pala olması kitabın okunması gerektiği konusunda ilk izlenimi veriyor...

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
pazarlık kitabını okumanızı tavsiye ederim

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
319686_2.jpg

süper bir polisiye tarzı roman...
yazarı çok sattığını göremeden ölmüş... üç kitaplık bir seri... ilkini bitirmek üzereyim, sırada Ateşle Oynayan Kız var...

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Mehmet Akif Ersoy - Safahat

Üstad'ın en bilinen şiirlerinin toplandığı kitaptır. Çok akıcı ve ruha hitap eden şiirler var. Eksi yanı farsça kelimeler oldukça fazla bir elde sözlükle anlam ararken, asıl duyguyu yakalayamayabilirsiniz. Mehmet Akif'in kafiyeleri gerçekten inanılmaz.

" Oku, şayed sana hisli bir yürek lazımsa,
Oku, zira onu yazdım, iki söz yazdımsa.."

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Merhaba arkadaşlar şuan elimde Falih rıfkı atay Zeytin dağı adlı kitabı okuyorum. bu bitmek üzere bu kitapdan sonra cumhuriyetle ilgili yada aşk kitabı okucam şu zamanlar bu konularla ilgili bildiğiniz yada sevdiğiniz tavsiye edebileceğiniz kitap varmı şimdiden saolun. (sayfa sayısı yada para muhim deil)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
İskender pala - babilde ölüm istanbulda aşk

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
İskender Pala - Katre-i Matem Aşk istiyorsan Kesinlikle öneririm.

Veya İhtiras ve Osmanlı hakkında Kitap istiyorsan

Moskof Cariye Hürrem Sultan

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Konu kitap bölümüne taşındı

hayranim

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Hanefi Avcı'nın kaleme aldığı “Haliç'te Yaşayan Simonlar- Dün Devlet Bugün Cemaat

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Sabit konuyla birleştirildi...

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Hanefi Avcı'nın kaleme aldığı “Haliç'te Yaşayan Simonlar- Dün Devlet Bugün Cemaat
Hoşuma gitti bu kitap.

---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

İskender pala da büyük bi yazar olduğunu duydum.

İskender Pala - Katre-i Matem Aşk
yada
İskender pala - babilde ölüm istanbulda aşk

ikisinden birini alcağım.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Ahmet Şerif İzgören

Avucunuzdaki Kelebek

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor

Kırkınında Kulpu Kırık Kırk Türk

Bu 3 kitabı kesinlikle okumalısınız. Arkadaşlar emin olun çok şey kazandırıyor. Ve kitap okadar iyiki arkasında şöyle bir notta mevcut. Kitabı beğenmezseniz geri iade edebilirsiniz. Bugüne kadar okuyanlardan beğenmeyeni görmedim.

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
Gülten Dayıoğlu

Dünya Çocukların Olsa

32yc.jpg

Dünya, birbirine düşman olan, iki bölüme ayrılmıştır. Her iki tarafta bir gizlilik içinde, birbirlerini tamamen yok etmeye yönelik, çok etkin bir silah üretir. Günü gelince, bu silahı, aynı gizlilik içinde ve aynı anda, sıcak yağmur görünümünde, birbirlerinin üzerine yağdırırlar. Tüm yetişkinler yok olur. Daha önce her iki bölümde de yeni doğan bebeklerle, iskelet geliştirme aşısı yapılmıştır. Sıcak yağmur bombası, aşılı çocukları etkilemez. Dünya on iki yaş altındaki çocuklarla kalır. ikilik ve düşmanlık sona erer. Tüm çocuklar, erbirliği içinde, özgürlük, eşitlik, dostluk ve barışın egemen olduğu bir dünya düzeni kurmaya girişirler. Ancak, sıcak yağmur bombasını yapan bilginle eşi, hala hayattadır. Çocuklar ise bu tehlikeden habersizdir....

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
SİMYACI

okumanmamış her saniye kayıp
Kesinlikle okunması gerek

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar bana öyle bir dram ve aşk romanı tavsiye edin ki, romanı bitirince oturup hüngür hüngür ağlayım. varmı önerebileceğiniz bir roman.

yok mu yardımcı olabilecek birileri.

dauutt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Açlık oyunları serisi.. çok güzel kitaplardır...

images

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
arkadaşlar bana öyle bir dram ve aşk romanı tavsiye edin ki, romanı bitirince oturup hüngür hüngür ağlayım. varmı önerebileceğiniz bir roman.

yok mu yardımcı olabilecek birileri.

Babilde ölüm istanbulda aşk :)

pickitup

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Puslu Kıtalar Atlası muhteşem. (İhsan Oktay Anar)

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası

Güzel Bir Polisiye Sıkılmadan Zamanında içinde yolculuk yapıcaksınız :)

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
martin-eden_74763.jpg

Kitabın Adı : Martin Eden
Yazarı : Jack LONDON
Yayınevi : Cem Yay.
Yorum : Okunası, arşivlenesi, tadına doyulmaz, etkileyici bir roman.
Konu : Jack London'un 1909 yılında yazdığı klasikleşmiş romanıdır. Bir gemi işçisinin yazar olma çabasının anlatıldığı romanda tutkulu, aşık, kalıplaşmış düşüncelere karşı duran, sorgulayan, inanan ve idealleri uğruna, çıkarına olmasa da düşündüklerini cesurca ifade eden gemi işçisi Martin Eden anlatılır.

Günleri gemiler ve meyhanelerde geçiren Martin Eden, çok sık karıştığı cete kavgalarından birinde Arthur adlı zengin birinin hayatını kurtarır. Arthur bu iyilik karşısında Martini evlerine yemeğe çağırır ve burada Martin, Arthur'un Ruth adındaki sanat tarihi öğrencisi kız kardeşi ile tanışır. İlk tanışmalarında Martin yıllardır aradığı aşkın karşısında olduğuna inanır. Bu genç, kültürlü ve güzel kadını etkileyebilme yolunun bilgi, kültür ve sanattan geçtiğine karar verir. O andan itibaren büyük bir kararlılıkla çalışarak yazar olmaya ve kimbilir belki Ruth ile evlenmeye karar verir ve olaylar gelişir..

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
iki.jpg

Kitabın Adı: İki Şehrin Hikayesi
Yazarı: Charles DICKENS
Yayınevi: Antik Dünya Klasikleri
Yorum: Dramatik ve de gerçekçi.
Konu: Kitapta suçsuz yere Paris'teki bir hapishanede 18 yılını geçirdikten sonra, eski bir dostunun yardımı ile kurtulan Dr. Manette'in tesadüfen Londra'ya dönüşü sırasında tanıştıkları bir Fransız olan Charles Darnay ile kızının yapacakları evlilik ve bunun ardından meydana gelen Fransız İhtilali'nin hayatlarına etkileri anlatılır.Bu insanların ruhsal değişimlerini ele alan kitapta birçok tarihi izlere de rastlayabiliriz.

adildr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
serüven vadisi .
çok önceleri okumuştm yazarını hatırlamıyorm ama çok sürükleyici ;)