tarayıcı eklentileri hangi dilde yazılır ?

Bu konuyu okuyanlar

chnkyn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhaba.
Daha önce bir sayfa'ya yönlendirip oradan istediğim bir alana tıklatmak istemiştim.Çok aradım bulamadım.Kendi sayfam'da yönlenecek sayfa'yı iframe içinde açıp öyle de denedim cross-domain güvenliğini aşamadım.
Ama chrome'da bazı eklentiler açılan sayfada istenilen yere tıklatılabiliyor.Örneğin sosyal ağlarda otomatik arkadaş ekleme,takip etme gibi işlemlerde eklenti kendisi otomatik yapıyordu bu işi.Bu eklentiler hangi dilde yazılıyor da erişebiliyor ve yazmak için neleri bilmek gerekiyor.

Daha önce bir arkadaş scrape işlemini önerdi araştırdım , denedim sadece domain'den veri alabildim.istenilen elemente ulaşıp değişiklik yaptırma ile ilgili bir şey bulamadım.Acaba scrape işleminde veya crowler işleminde bu işlemler yapılabilir mi?

BRAGA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
imacros varya , record yap istediğin yere tıklasın, çok basit kodları araştırarak bulabilirsin

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Bahsettiğin iş nasıl yapılır bilmiyorum; amma velakin tarayıcı eklentileri derken kastın AdBlock, Tampermonkey gibi yazılımlarsa, bu tarz eklentiler JavaScript kullanılarak kodlanır. Eklentinin menüleri de HTML ve CSS ile yapılır.

Bu linkte de nasıl eklenti yazabileceğin anlatılıyor; ama site İngilizce: Eklenti Hazırlama Rehberi