Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Tapatalk, bildiğimiz diğer sosyal medya uygulamaları gibi forumları mobil tarayıcı üzerinden gezintiler yaparken, karşılaştığımız can sıkıcı problemleri azaltan, daha hızlı,
verimli çalışabilen, arayüzde ve bildirimlerde kolaylık sağlayan bir mobil uygulamadır.

Nasıl Kullanılır?

1541244737644.png

Uygulamayı inidirip yüklediğinizde, sizi öncelikle oturum açma menüsü karşılayacaktır. Kayıtlı hesabınız yok ise Sol üst kısımdan "Atla" seçeneğine girdiğinizde "Kaydolun" ile veya ilk aşamada "Giriş Yap" seçeneğinden yukarıda gördüğünüz görselde "Google ya da Facebook İle Bağlan" kısmından kayıt olabilirsiniz.

Forumlara Nasıl Giriş Yapabilirim Veya Takip Edebilirim?

1541245157572.png

Örnek görseldeki gibi "Gruplar" kısmından başlayalım seçeneği ile devam ettiğinizde karşınıza arama sayfası çıkacaktır.
Takip etmek istediğiniz forumun ismini yazıyorsunuz.

1541245339221.png

Örnek olarak, forum.shiftdelete.net'i takip et diyerek size tapatalk, görseldeki gibi iki farklı türden soru soruyor:

1541245473253.png

Eğer siz Tapatalk'a direk olarak mail hesabınız ile giriş yani kayıt yapmadıysanız "Giriş Yap" İle işlem yaptığınızda forum hesabınız Tapatalk'la kayıt olduğunuz mail hesabınızla aynı değilse oturum bilgilerini girmek zorunda kalacaksınız. Eğer direk yukarıda anlatıldığı gibi forumdaki ve Tapatalk'taki mail ile giriş yaptığınızda ekstra forum için oturum bilgilerinizi doldurmak zorunda kalmayacaksınız.
"Kayıt Ol" seçeneğinden ise forumda hesabınız yoksa Tapatalk üzerinden oluşturabilirsiniz.

Tapatalk'ın Kullanımı Nasıl?

1541245866154.png

Tapatalk'ın genel kullanımı gayet göründüğü gibi basittir. Tarayıcıdaki forum kullanımına benzerdir.
Konuların bir kısmı gözükmesiyle beraber size konuya girmeden bile göz atmanızı sağlar.
Uygulama ve forum içi faaliyetlerin bildirimleri telefonunuzun bildirim paneline de yansıyacaktır. Ayarlardan forumda veya takip ettiğiniz bir sitede bildirim almak istediğiniz kategorileri seçebilir, seçili olanları belirli saatler arasında susturabilirsiniz.

Tapatalk VIP ve Pro Nedir?

Tapatalk VIP, uygulamayı belirli bir ücret karşılığında reklamsız kullanabildiğiniz bir hesap yükseltmesidir.

Tapatalk Pro ise belirli bir ücretle satın alınabilen, uygulamanın daha verlimli ve reklamsız çalışabildiği ek bir uygulamadır.

Türkçe Dil Desteği: Var

Tapatalk

Android İçin:

1541247913207.png

IOS için:

1541247915356.png

Shiftdelete.net/Forum adına hazırlanmıştır. Kesinlikle alıntı değildir!

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Uygulamada sitede olmasanız bile bildirimler geliyor biri sizi etiketlese yada yazdığınız konuya veya cevapladığınız konuya yorum yapsa bildirimi anında geliyor. Kullanmayı bilmiyorsunuz sanırım düzensiz dediğinize göre.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Uygulamada sitede olmasanız bile bildirimler geliyor biri sizi etiketlese yada yazdığınız konuya veya cevapladığınız konuya yorum yapsa bildirimi anında geliyor. Kullanmayı bilmiyorsunuz sanırım düzensiz dediğinize göre.
Olabilir.

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Yıllardır Tapatalk PRO versiyonunu kullanıyorum ve çok memnunum.Forum severler icin tavsiye ederim.İyi forumlar diliyorum.

Reaksiyon puanı
6,425
Ben şuan kullanıyorum süper uygulamayı kavradım çünkü iki saat forum sitesinin açılmasını bekliyordum ama bu çok a
Sade olduğu için hemen giriyor sevdim uygulamayı

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Hangi forumları kullanıyorsunuz? Tapatalk kullanan fazla forum kalmadı sanki.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arayüzü tarayıcıdan farklı olduğu için kullanımı ilk etapta basit gelmez.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Hangi forumları kullanıyorsunuz? Tapatalk kullanan fazla forum kalmadı sanki.
Takip ettiğim forumlar kullanıyor bana yeter. Belki ilgi alanınıza giren forumlar desteklemiyorum. Ben mesela Tapatalk desteklemeyen forumlara pek mobil girmem. Aklıma eserse sadece pc de.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Hatta şöyle birşey yapabilirsiniz masaüstünüze sitenin kısayolunu koyup direk ulaşabilirsiniz.
Önce ana ekranda basılı tutup widgetleri seciyorsunuz

1.jpg

Daha sonra widgetler arasında tapatalkı bulun

2.jpg

tapatalkı sectiğinizde hangi sitenin kısayolunu koymanızı isteyen yeni bir sayfa çıkacak karşınıza

3.jpg

Buradan sitemizi seciyoruz ve anasayfaya sürüklüyoruz

4.jpg
ve buradan ekle dediğimizde forum için anaekranımızda bir kısayol oluşacak tek tıklama ile foruma ulaşabilirsiniz.