Tanımlanamayan ağ sorunu...

Bu konuyu okuyanlar

programmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar...
bu bilgisayar dertleri hiç bitmiyor ya...
internete kablolu bağlantım var..işim gereği sürekli laptop değiştiriyorum. farklı bir laptopla internete girmek istediğim zaman tanımlanamayan ağ durumuyla karşılaşıyorum!...bu durum ertesi gün kendiliğinden düzeliyor !!! niçin öyle oluyor anlayamadım... her bağlandığım laptopta değil bazılarında oluyor bu..rahatsızlığım 1 gün zaman kaybetmemden dolayı..beklemeyle bu düzelme arasındaki ilişki nedir onu bir türlü anlayamadım...modemi defalarca resetledim,yerel ağ bağlantısını resetledim,ev ağı konumundan çıktım ortak ağa girdim vs vs vs...inadı tutmuş gibi bir türlü düzelmedi..yarına kadar beklemek zorundasın ki düzeliyim diyor bana resmen !!! şimdi bu sorunu beklemeden düzeltmenin bir yolunu bilen arkadaş varsa mesajını bekliyorum....saygılar.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Tanımlanamayan ağ sorunu internet ağ geçidi modemin numarasının yazılmamasından kaynaklanıyor ağ bağlantılarından özellikler varsayılan ağ geçidi numarası airties kablolu modemlerin numarası 192.168.2.1 senin numaran farklı olabilir bunu silersen ağ tanımlanamaz veya modem ip numarası alamıyorsa ondanda olabilir...

programmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tanımlanamayan ağ sorunu internet ağ geçidi modemin numarasının yazılmamasından kaynaklanıyor ağ bağlantılarından özellikler varsayılan ağ geçidi numarası airties kablolu modemlerin numarası 192.168.2.1 senin numaran farklı olabilir bunu silersen ağ tanımlanamaz veya modem ip numarası alamıyorsa ondanda olabilir...
pekiyi kendi kendine nasıl düzeliyor ?? esas merak ettiğim bu..sonra her laptopta böyle olmuyor bazılarında oluyor...

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bu sorun benimde başımı çok ağrıttı zamanında. Ama sonunda düzelttim umarım aynı çözüm senin işine de yarar.
Öncelikle ethernet kablosu girişlerinin iki ucuna da yeni jacklar taktım. Sonra antivirüsümde ve windows güvenlik duvarında ağ korumasını kapattım sorun halloldu.

programmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
miroğlu dostum çok tşkler...tcp ip ayarlarından 192.168.2.1 olarak sabitledim ve ardından modemi resetleyince düzeldi...otomatik olarak görmüyor yada görmesi için zamana ihtiyaç duyuyor...aslında daha evvelden de aynı şeyi denemiştim ama olmamıştı..heralde modemi resetlemeyi unutmuş olabilirim ondandır diye düşünüyorum...

Son mesajlar