Tan Taşçı - İlk - 2012 Yeni Albüm

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Tan Taşçı - İlk - 2012 Yeni Albüm

Şarkı Listesi:
İlk Bilen Sen Ol
Söz & Müzik: Tan Taşçı
Yok
Sevda
Profesör
Çanta
Kasım
Çal Oyna
Farzet
Söz & Müzik: Emrah Erdemir
İmkansız (Rüyalarım Olmasa)
Söz: Cemal Safi Müzik: Zekai Tunca
İlk Bilen Sen Ol (Versiyon)

Basın Bülteni:

Müzik kariyerinde birçok başarılı şarkıya imza atan Tan Taşçı, Kaya Müzik etiketiyle çıkan yeni albümü “İLK”le sevenleriyle buluştu. Birçok ünlü sanatçıya verdiği başarılı şarkılara ve yaptığı düetlere imza atan Tan Taşçı müzik kariyerinin 5. Albümünü bir yılda tamamladı.

9 şarkı ve 1 versiyondan oluşan albümde söz ve bestesi Tan Taşçı’ya ait 7 şarkı bulunuyor. Sanatçı ayrıca sözleri Cemal Safi, güftesi Zekai Tunca’ya ait Türk sanat müziğinin unutulmaz şarkılarından “İMKANSIZ” ı yepyeni bir soundla yeniden yorumladı.

Okan Akı, Erhan Bayrak, Kıvanç Ka’nın aranjörlüğünü yaptığı albümde Tan Taşçı, 2010 yazının hitlerinden Demet Akalın’ın seslendirdiği “Çanta” şarkısını kendi yorumuyla sevenlerine sunuyor.

BU İLK ALBÜMÜM...

Müzik kariyerinin en olgun albümü oldugunu ve buyüzden İLK adını verdiğini belirten sanatçı, yoğun ve titiz bir çalışmanın ardından hazırlanan albümde yepyeni müzik soundlarıyla karşınıza çıkıyor...

İLK FOTOROMAN KARTONET “İLK” TE!
80’li yılların fenomenlerinden fotoromanı tekrar gündeme getiren Tan Taşçı, albüm kartonetini Mehmet Turgut’un objektifinden fotoroman olarak hazırladı.
İLK KLİP “İLK BİLEN SEN OL” ŞARKISINA TÜRKCELL MÜZİK SPONSORLUĞUNDA ÇEKİLDİ...
Albümün ilk klibi Türkcell Müzik sponsorluğunda Fotograf sanatçısı Mehmet Turgut tarafından çekildi. Klipte hem fotoğraf hemde 16mm fılm cekimleri birarada kullandı. Klip, albüm kartonetinde yeralan fotoromanın devamı niteliğini taşıyor.

21638699905100247.jpg

74288699905100247-1.jpg

Yayın Tarihi
18.06.2012​

Silence

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Çok hızlısın dark :) .

Allahımmm öldüm bittim muhteşem yine her şarkı .

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Azalarak bitsin bu ve bu adamın ekürü/türevleri :)

Hayatı boyunca sadece ve sadece bu tarz kalitesiz pop dinleyerek geçiren insanlar var. üzülüyorum bazen :)

Silence

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Azalarak bitsin bu ve bu adamın ekürü/türevleri :)

Hayatı boyunca sadece ve sadece bu tarz kalitesiz pop dinleyerek geçiren insanlar var. üzülüyorum bazen :)

o adam hakkında bilmeden konuştuğun ne kadar bariz :) .

Bence bi biyografisini oku :) .

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
bal börek verdik yalvardık noluurr dinle diye di mi sana :)

Karşı taraf daha bonkör çıktı ben de orayı seçtim :p

O değil de Tan sana ne verdi hayırdır savaş mekanizmalarını bize çevirdin hemen vede " :) " Bu smile hiç gülümseme gibi gelmiyor bana çok şey anlatıyor :D

Silence

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Karşı taraf daha bonkör çıktı ben de orayı seçtim :p

O değil de Tan sana ne verdi hayırdır savaş mekanizmalarını bize çevirdin hemen vede " :) " Bu smile hiç gülümseme gibi gelmiyor bana çok şey anlatıyor :D

anlamana sevindim ! .

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sonra da albüm satmadı diye ağlarlar, piyasanın içine ettiler, neydiği belirsiz tiplere albüm yaptırıyorlar yazık.

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
o adam hakkında bilmeden konuştuğun ne kadar bariz :) .

Bence bi biyografisini oku :) .

Keşke okumasaydım içim parçalandı adama , sen o kadar oku et , o kadar altyapı, çıkan müziğe bak :)

İsterse Johnn Lennon'dan ders almış olsun böyle müzik yaptığı sürece - en azından - benim gözümde cumartesi akşamları melis eğlendiren clup şarkıcısından öteye gidemeyecek :) Ha dinleyenine sevenine saygı duyarım ama tüm hayatını bunlarca geçiren adama saygını yanında üzüntü de duyarım :)

Silence

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Keşke okumasaydım içim parçalandı adama , sen o kadar oku et , o kadar altyapı, çıkan müziğe bak :)

İsterse Johnn Lennon'dan ders almış olsun böyle müzik yaptığı sürece - en azından - benim gözümde cumartesi akşamları melis eğlendiren clup şarkıcısından öteye gidemeyecek :) Ha dinleyenine sevenine saygı duyarım ama tüm hayatını bunlarca geçiren adama saygını yanında üzüntü de duyarım :)

http://www.youtube.com/watch?v=SN3_VnqUO2c&feature=related

Buyrun türk sanat müziğine bu kadar güzel hayat verebilen kaç SANATÇI var yurdumda :) .

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
http://www.youtube.com/watch?v=SN3_VnqUO2c&feature=related

Buyrun türk sanat müziğine bu kadar güzel hayat verebilen kaç SANATÇI var yurdumda :) .

O bahsettiğin sanatçı* kavramı görülen,eğitimle yada genel yaptığının yanında bi kaç cover vs. ile olmuyo işte. Tan deyince insanların aklında beliren şey serdar ortaç türevi bi şarkıcı, kesinlikle sanatçı değil. Pop bile yapsa kaliteli yapsın ub imajı biraz düzeltsin ondan sonra hakknıdaki fikirlerim dğeişebilir. Neyse uzatmayım, herkesin dinlediği kendine :)

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bir serdar ortaç, bir kenan doğulu olsa öpsün de başına koysun. Onların çok altında.
Ayrıca överek bahsedilen sanat müziği söyleyişide hiç matrah değil. Git bir Tarkandan dinle sonra bu elemanı dinle ozaman ,bu elemanın söyleyişi Ajdar gibi geliyor kulağa.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9

Şu konuda yazan beğenen şahısa pek saygı göstermene gerek yok gibi duruyor. Baksana zıt yönde olanlara ne kadar çocukca saldırmış. "bal börek verdik yalvardık noluurr dinle diye di mi sana" gece gece güldüm ya sağol @Silence

Tan dediğiniz sanatçı Demet Akalın türevi sanatçılarla bir tutulabilir anca taş çatlasa. Albümde pek satacağa benzemiyor. Biyografiyle cartla curtla olmuyor bu işler üzgünüm kalitesiz pop müziğe kulak veren dinleyeciler.

Silence

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Benim redo ile aramdaki iletişimi bilmeden bana saldırmaya çalışmana gülüyorum bende ! .
Aynı konuda başka arkadaşa saldırmışmıyım ? ikna edici ve kendimce açıklayıcı gayet nazik cevaplar verdim .
Ama yok aaa silenceyi burdan vurabilirim hesabı yaptında söndü üzgünüüümmm :) . O benim arkadaşım oldukça iyidir muhabbetimiz , şakalaşabilir birbirimize takılırız . Yanlış mı @ReDo ?

Bana saygı göstermen inan incir çekirdeği kadar umurumda değil çünkü sen umurumda değilsin :) . İlk mod olduğum günde böyle saçma sapan mesajlar yazmıştın benle ilgili hatta haddini aşıp mod olmamla ilgili yönetime bile laf çarpıtmıştın değil mi sen . ? :) Şaşırmadım bu yaptığına .

Tan konusuna gelince siz beğenseniz de beğenmeseniz de bu ÜLKE'nin Serdar Ortaç'ı var ve geniş bi hayran kitlesi var . Ayıptır yazıktır sırf egonuzu tatmin etmek için 5-6 ay stüdyolarda çalışan emek veren insanların çabalarını hiçe saymayın .
Sizi zorlayan yok onları dinleyin diye , ama onları dinleyen insanları eleştirmeyede sizin hakkınız yok .!!!