Tablet pc seçimim için yardım.

Bu konuyu okuyanlar

karablok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,

Haziran ayında abdye gideceğim, şimdiden kenarda biraz para yaptım(200dolar) ve tablet pc almaya karar verdim. amazonda bir sürü tablet pc var fakat bana 200-250 doları aşmayacak tablet önerebilirmisiniz?

Tablette aradığım en büyük özellik. Amerikayla Türkiye arasında görüntülü konuşma yapabilmem. Yani skype veya msnden veya vb. görüntülü konuşma yapabilceğim bir tablet arıyorum.

yardımlarınızı bekliyorum :yes:

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
o fiyata alacağın tabletten pek bişey bekleyemezsin ki. araştırdıklarımın içerisinde en ucuzu 399 dolara Dell Streak 7 4G. daha ucuzu da var ama üzerinde görüntülü konuşacağın kamera yok. dell tabletini ilk defa duydum kullanışlı mı değil mi onu bilemem. ama bence yazık etme parana hiç bi işine yaramayacak bi tablete okadar para vereceğine hiç alma daha iyi. yada biraz daha para biriktir sağlam bişey al.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
o fiyata oblio var, çin malı tablet git al.

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence de 200$ ını çöpe atma.. 200-300$ daha biriktir ya da borç al ne biliyim... ama bu paraya herhangi bir tablet alma....

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yeni aldığım bi bilgiyi paylaşayım sizlerle. yakın zamanda lg optimus pad türkiyede satışa sunulacak. fiyatının 1000 lira civarında olacağı konuşuluyor ve bu fiyat ile tablet karşılaştırmalarında bir adım öne çıkacak gibi. özellikleri oldukça iyi. örnek vermem gerekirse: tablet çift çekirdek işlemci ve android 3.0 honeycomb işletim sistemi kullanıyor. arka yüzünde çulunan çift kamera sayesinde 3d video çekimi gerçekleştirmek ve bu videoları hdmı çıkışı sayesinde televizyonumuzda izlemek mümkün olacak. tablette optimus black te de bulunan google market sayesinde ücretsiz uygulamalar edinilebilecek. tasarım bakımından da oldukça göz alıcı. tablet almak isteyenler için iyi bir seçenek.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
arkadaş 200$ 300$ dan bahsetmiş :)) fakat verilen rakamlar ucuk :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bir hafta içerisinde teknomarketlerde olması gerektiğini okudum gibi fakat fiyat konusunda kaynak ben bilmiyorum bilsem yardımcı olmak isterdim ki 1 hafta içerisinde teknomarketlere gelir ise :) kaynak teknomarket olur :D

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
İnşallah denildiği gibi fiyat düşer ki düşerse kapış kapış gider bence. hem 1000 tl civarı hemde 3d kayıt yapan ,çift çekirdek işlemcili, tercih sebebim neden olmasın ki....

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
şöyle bi durum var şimdi blogda ebay üzerinden almak isterseniz 1200 dolar diyor. yeni çıkan bir ürün olduğu için pahalı görünüyor fiyatı bir de ebay normalden biraz daha pahalıya satıyor ürünleri. samsung galaxy 920 tlye satılıyor ama o tablete verilecek para değil. ıpad kullanan arkadaşım var ikisinin arasında kalmıştı galaxy pad aşırı yavaş ve çözünürlük bakımından yetersiz gelmişti kendisine. optimus pad daha doğrusu lg ürünlerini genelde rakiplerinden daha uygun fiyata satıyor yeni çıkarttığı smartphone lara bakarak bunu anlamak mümkün. e tablet konusunda da rakipleriyle yarışacağını da düşünürsek çok uçuk bi rakama satılacağını sanmıyorum optimus padin.

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tabi ki diğer tabletlere göre optimus pad'in fiyatı uygun olacaktır... Ama 1000 TL olmaz arkadaşım.. Sizi kim bilgilendirdi veya nerde okuduysanız yanlışlık olmuş.. Bence 1.750 TL'den aşağı olmaz bu tablet.. Bu özelliklerle bu tableti diğer markalar yapsa 2.000-2.500 TL olurdu da Allah'tan LG'nin fiyatları uygun :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ya zaten 1000 tl olacak kesin olacak diye birşey diyemem böyle birşey mümkün değil :) sadece okuduğumdan yola cıktım gönderimde de belirttim ''1000 tl civarında olacağı konuşuluyor'' diye ve biraz da lg nin piyasasına bakarak kendi yorumumu kattım. 1000 tlden pahalı da olabilir fiyat ama diğerlerinden daha uygun fiyata satılacağını savunuyorum ben.

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zaten bir yerlerde okuduğunuzu anladım sayın blackmamba07 :) ama iyi olurdu fiyatı 1000 TL ye 3D kayıt yapan HDMI çıkışlı bir tablet... Kapış kapış alınırdı valla :):):)

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Asusun tabletiini öneririm madem tablet alıcaksın.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
yani onu diyorum bende 1000 tl olsa alınırdı. kimse yanında notebook taşımazdı ;)

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yaaa tamam tabletlere bir lafım yok ama nolursa olsun lap top'um dan vazgeçmem :):)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
2. el bi tablet al senin için daha iyi olur, sıfırlara boşuna bakma o fiyata.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
2. el tablet olarak duymadım açıkcası,hemde elektroniklerde genelde 2. eli tercih etmem ama imkanın yoksa arkadaşın dediği gibi 2.el bir tablet bak kendine.

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tabletlerde 2. ele düştümü? hiç karşıma çıkmadı :)

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bende pek rastlayamadım, bu arada arkadasların yazdıklarını bi okudumda. optimus tablet kafama baya yattı ama almayı düşünümüyorum, yani genel olarak tablet almayı düşünmüyorum.. İleriye dönük bir tablete benziyo bu optimus pad 3D çekim çift çekirdek olması işletim sisteminin 3.0 honeycomb olmasıda olduça ilgimi çekti doğrusu. almak isteyenlere tavsiye ederim.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
o fiyata güzel bir tablet pc bulursan bana da haber verir misin? :) açıkçası yukarıda arkadaşların dediği gibi yakında çıkacak lg optimus pad'ı alsan çok daha iyi olur... 3D çekim yapabilen tek tablet pc bildiğim kadarı ile...

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yaa optimus pad 3d kayıt yapabilmesinden ve HDMI çıkışından dolayı gayet iyi bir tablet.. Ayrıca diğerleri ile karşılaştırınca android honeycomb işletim sistemi ile daha bir ön planda ama arkadaşlar tablet almak için sizce biraz daha bekleyelim mi? bu daha doğru olmaz mı? ya da ne biliyim yaaa kafam karıştı iyice :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
az buz paralar değil verilecek paralar. o yüzden bekleyip en uygununu almak gerekli. elektronik nede olsa aceleye gelmez.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
katılıyorum...bu tarz şeyleri alırken ince elemek gerekiyor... çünkü hergün yeni birşeyler çıkıyor ve bazen aldığın şey için pişman oluyorsun... optimus pad bence incelemeye değer gibi görünüyor. tasarımı, taşınabilirliği, 3D çekim yapabilmesi şu an kendi segmentindeki padlerden en ayırıcı özellikleri. bende fiyatının çok uçuk olacağını sanmıyorum.