Tablet mi? Laptop mu?

Bu konuyu okuyanlar

Mete Çapar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar i7 6700HQ işlemcili işimi fazlasıyla gören bir laptop um var fakat taşınabilirlikten dolayı sıkıntı çekiyorum bu yüzden ilk laptop u satıp macbook pro alıcak tım sonra vazgeçip yeni 6. nesil ipad almaya karar verdim ipad yanına klavye ve normal fiyatlarda bir kalem almayı düşünüyorum laptop um durucak işlemci ram gerektiren işlerimi laptopda yapıcağım
Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve haftada 3-4 gün kod yazıyoruz derslerde bu durumda ipad bana sıkıntı çektirir mi ipad pro alamam onu alıcağıma macbook pro alırım daha iyi ikinci bir laptop a da gerek yok eğer alıcaksam bu laptopumu satıp alırım
ipad de kod yazan arkadaşlar var mı hangi uygulamaları kullanıyorlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Laptop daha uzun ömürlü olduğu için öneririm.

Mete Çapar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
laptop um zaten var da gamebook yani şarj aleti laptop çanta 4 kilo tablet çok çok daha düşük ayrıca şarjı da uzun süre gidiyor diğer derslerimde notlarda yardımcı olucak ve office lisansım var onuda ipad de kullana bilirim ama 1.5 sene dayanmicaksa bana almama gerek yok yani

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
laptop um zaten var da gamebook yani şarj aleti laptop çanta 4 kilo taplet çok çok daha düşük ayrıca şarjı da uzun süre gidiyor diğer derslerimde notlarda yardımcı olucak ve office lisansım var onuda ipad de kullana bilirim ama 1.5 sene dayanmicaksa bana almama gerek yok yani
İpad alacağınız en iyi tablet olur ama kod yazma konusunda işlevselliği tartışılır bir laptop ve macbook kadar tatmin etmeyecektir.

Mete Çapar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
kod kısmında bi çok uygulama var aslında ücretli olması önemli değil beni macbook pro yani 5500 lira vermek ten kurtarsa yeter uygulama biliyomusunuz

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bildiğim kadarıyla Visual Studio Mac kısmında stabil ve düzenli çalışıyor. O yüzden kod yazma işlemini oradan yapabilirsin. Bu durumda Ipad yeterli olmayacaktır. Bildiğim kadarıyla bu tip uygulamalara Ipad için uygun değil.

Mete Çapar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
dostum bu ipad ler için ve iphone lar için 20 liradan 100 liraya kadar uygulamalar var app store da. işe yarar mı onu bilmiyorum ama. uygulamalar
codetogo/textastic code editor 6/buffer editor/mimo bu uygulamalardan java da c de işe yaradığını bildiğiniz var mı uygulamaların aşırı büyük işler yapmasına gerek yok 400-500 satırdan fazla yazdığım yok zaten

Mustafa Cihat Hava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dostum kullanım anacına bağlı şahsi Öner’im pratiklik bakımından tablettir ama laptop her daim daha işlevseldir.Önerim iPad Pro alman iOS 11 ile işlevselliği katlandı daha da Harika oldu

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
764
Kullanım açısından İpad ama daha çok iş görmesi açısından laptop daha rahat işlerini görürüsün.

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
İşin uygulama kısmını bilemem ama gerek klavyenin büyüklüğü gerekse klavyenin verdiği hissiyat beni bu çeşit bir kullanımda tatmin etmezdi. Üstelik klavyesiydi, kalemiydi derken fiyat gereksiz artacak. Üzerine biraz daha koyup düzgün bir makine almanı tavsiye ederim.
Dell Inspiron 7370 Intel Core i7 8550U 8GB 256GB SSD Windows Fiyatı
Mesela linkteki ürün ilgimi çekti. İhtiyacın olabilecek tüm işlem gücü var. Ekranı vs iyi. Harici bir gpu olmadığı ve cpu da 8. nesil olduğu için şarjı gayet uzun süre gidecektir. Değerlendir derim.

Mete Çapar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İpad pro 10.5 aldım apple klavyesi ve apple pencil ile birlikte şuana kadar sıkıntı yok jailbeak yapıp mouse takmayı da düşünüyorum ayrıca flashbellek lerinde cydia da tweakleri var flashbellek de takabilicem sanırım fazla para vermeden uygulama olarak yazılım uygulamaları var fakat çok iyi çalışmıyor bende teamviewer kurdum bilgisayarıma bağlanıp oradan yazıyorum olduğu kadar 3 hafta oldu yaklaşık eğer yazılım konusunda çözüm bulamazsam laptop götürmeyi düşünüyorum okula ipad pro için konuşursam şarjını bitiremiyorum cidden 13-14 saat aralıklı olarak kullandığımda şarjı %15 lerde oluyor uygulamalar da hiç bir sıkıntı yok 3 tane uygulama falan açabiliyorsunuz inanılmaz bir tablet bence

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
İpad pro 10.5 aldım apple klavyesi ve apple pencil ile birlikte şuana kadar sıkıntı yok jailbeak yapıp mouse takmayı da düşünüyorum ayrıca flashbellek lerinde cydia da tweakleri var flashbellek de takabilicem sanırım fazla para vermeden uygulama olarak yazılım uygulamaları var fakat çok iyi çalışmıyor bende teamviewer kurdum bilgisayarıma bağlanıp oradan yazıyorum olduğu kadar 3 hafta oldu yaklaşık eğer yazılım konusunda çözüm bulamazsam laptop götürmeyi düşünüyorum okula ipad pro için konuşursam şarjını bitiremiyorum cidden 13-14 saat aralıklı olarak kullandığımda şarjı %15 lerde oluyor uygulamalar da hiç bir sıkıntı yok 3 tane uygulama falan açabiliyorsunuz inanılmaz bir tablet bence
Memnun kaldıysanızmne mutlu bize. Ama çok bir bilginiz yoksa jailbreak yapmanızı önermiyorum.

Emrahdaloffical

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar i7 6700HQ işlemcili işimi fazlasıyla gören bir laptop um var fakat taşınabilirlikten dolayı sıkıntı çekiyorum bu yüzden ilk laptop u satıp macbook pro alıcak tım sonra vazgeçip yeni 6. nesil ipad almaya karar verdim ipad yanına klavye ve normal fiyatlarda bir kalem almayı düşünüyorum laptop um durucak işlemci ram gerektiren işlerimi laptopda yapıcağım
Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve haftada 3-4 gün kod yazıyoruz derslerde bu durumda ipad bana sıkıntı çektirir mi ipad pro alamam onu alıcağıma macbook pro alırım daha iyi ikinci bir laptop a da gerek yok eğer alıcaksam bu laptopumu satıp alırım
ipad de kod yazan arkadaşlar var mı hangi uygulamaları kullanıyorlar
Bence leptop al

Son mesajlar