Tablet bilgisayarlara ilgi arttı

Bu konuyu okuyanlar

yusssufcuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Karşılaştırmalı alışveriş platformu akakce.com'un verilerine göre, son bir ay içerisinde 100 bine yakın kişi tablet bilgisayar fiyatlarını araştırdı.
Karşılaştırmalı alışveriş platformu akakce.com'un verilerine göre, son bir ay içerisinde 100 bine yakın kişi tablet bilgisayar fiyatlarını araştırdı.

Tablet bilgisayarlara olan ilgi son bir ayda yüzde 47 oranında artış gösterirken, 100 bine yakın kişi akakce.com'da tablet bilgisayar aradı.

Son bir ayın en çok aranan tablet bilgisayar modeli, Exper'in EasyPad P10A modeli olurken, Akakce.com kullanıcı verilerinden oluşan tablet bilgisayar marka tercihlerinde, iPad yüzde 42'lik oranla ilk sırada yer aldı.

iPad'in satışta bunan 12 farklı modeli arasında, Apple iPad 16GB Wi-Fi en çok tercih edilen modeli oldu. İlk yerli tablet bilgisayar üreticisi Exper yüzde 26 ile ikinci sırayı, Mobee yüzde 9 ile üçüncü sırayı aldı.

Yerli ve yabancı 10 markanın, 38 modeli ile yer aldığı akakce.com tablet bilgisayar kategorisinde, fiyat aralıkları ürün özelliklerine göre 224 liradan başlayarak, 2 bin 772 liraya kadar çıkıyor. Tüketicilerin yüzde 43'ü, 200-600 lira fiyat aralığındaki ürünleri tercih ediyor.

2011'in ikinci yarısında pek çok markanın yeni ürünlerinin de satışa çıkacağı tablet bilgisayar kategorisi, taşınabilir bilgisayarlar kategorisi içerisindeki yerini de güçlendiriyor. 2010 yılında, taşınabilir bilgisayar kategorisi içerisinde yüzde 3,5'lik bir paya sahip olan tablet bilgisayarlar, 2011 yılında yüzde 19'a kadar yükseliş gösterdi ve önümüzdeki dönemde de bu yükselişin devam edeceği öngörülüyor.

cnnturk.com

http://www.cnnturk.com/2011/bilim.t...bilgisayarlara.ilgi.artti/616017.0/index.html

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bu yaz Android 3 OS li tabletler piyasaya çıkıyor. Türkiye'deki genel sorun tabletlere genel ilginin düşük düzeyde sanılması, bu yüzden ithalatçılar tablet çeşitlerini Türkiye'ye getirmeye soğuk bakıyorlar. Şu an Türkiye'de bulunan tabletlerin satış rakamları artarsa büyük ihtimal gerisi gelir pazarın. Özellikle LG Optimus Pad gelmeli kesinlikle :)

Bullhammer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şahsen ben de LG Optimus Pad'i bekliyorum. Galaxy Tab çok kötü zaten kesinlikle almam, iPad 2 alacaktım ama Honeycomb lu tabletleri merak ediyorum şimdi. Onları denemeden almak istemiyorum.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bu saatten sonra zaten iPad almayacaksan Android 3 OS harici tablet alınmaz. LG Optimus One ve Motorola Xoom gerçekten süper benim araştırmalarıma göre.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bazı markalar altında çinden getirip üzerine 150 lira kâr koyup satıyorlar. tercih edilebilir. isterseniz çin'den 200$ altı tabletleri yasal olarak getirebilirsiniz.

bunun yanında android 2.2 tabletlerde gayet güzel çalışıyor. zaten araştırmada bunu kanıtlar nitelikte. türkiyede 4 çeşit tablet var ipad, galaxy tab, çin malı tabletler (mobee,exper vb..), archos

apple gibi bir markanın karşısında bu kadar satış yakalamış olmaları insanların tabletleri gerçekten merak ettiğine işarettir.

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben de optimus tableti bekliyorum... ne zaman geleceğine dair bilgisi olan var mı?

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ben 2ghz + tabletleribekliyorum ;D . da su an icin dusunmuyolar herhalde :p
2ghzyi gectimi artik cepte pc gibi gorebiliriz tabletleri. birde standart islemci kullansalar daha guel olucak. pocke cpular hizi yeterli bile olsa calistiramiyo pc programlarini gerek linux gerek windows. ancak ortak cpu standardi olsa cok daha kullanisli olurlardi .

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tablet almak için erken..

şahsen ben şuan almayı düşünmüyorum.. sadece karşılaştırma yapmak istiyorum.. kullanıcılardan bilgi alırsak daha iyi olacağını düşünüyorum.. dün optimus tableti beklediğimi yazmıştım.. 3D kayıt özelliğinden dolayı meraktayım. Honeycomb olması da ilgimi çekiyor.. mini HDMI çıkışı olması da gayet hoş olmuş. bir de ne çok küçük ne çok büyük..
bunlar dikkatimi çeken özellikler fakat tabi ki bende yaz sonuna kadar falan bekleyeceğim..

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
motorola xoom denmiş ama dün inceleme fırsatım oldu...gerçekten kaba bir cihaz yapmışlar bence ergonomik değil...fiyatını sormadım ama zaten ilgimi de çekmedi soracak kadar. ben hala 3d çekim yapabilen lg optimus pad'i bekliyorum...

tekinderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
optimus pad çıktımı? birilerinin inceleyip anlatmasını bekliyorum. 3d kayıtı çok merak ediyorum. bir de multi tasking nasıl diye? ipad'te sorun çıktı biliyorsunuz ki..

Aline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Optimus Pad Tablet çıksa da kıyaslama şansımız olsa artık :) Ben de hem 3 boyut kaydı hem de fiyatını merak ediyorum :)

egemet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus Transformer özellikle ayrılabilir klavyesi ve ek bataryası ile dikkat çekici. Android 3.0 Honeycomb yüklü geliyor.
Beklemeye değer, ancak fiyat da önemli tabi.

tekinderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus Transformer ek batarya ve android 3.0 ile geliyorsa çok pahalı olacaktır. ama tasarım ilginç.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
ben 2ghz + tabletleribekliyorum ;D . da su an icin dusunmuyolar herhalde :p
2ghzyi gectimi artik cepte pc gibi gorebiliriz tabletleri. birde standart islemci kullansalar daha guel olucak. pocke cpular hizi yeterli bile olsa calistiramiyo pc programlarini gerek linux gerek windows. ancak ortak cpu standardi olsa cok daha kullanisli olurlardi .
2GHz'i ne yapacaksın ki? Zaten DSP işlemcileri yükü kendi üzerilerine alıyor.

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
motorola xoom gereginden fazla pahalı. heleki telekomun taksitlendirmesiyle çok çok daha pahalıya geliyor. asus trasnformer da tasarım olarak göze hoş gelen bir tablet. türkiye pazarına ne zaman çıkar, fiyatı ne kadar olur merak ettim açıkçası. ama benim favorim 3d kayıt özelliği ile göze çarpan lg optimus pad.

gigabyte13

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence Asus EeePad Transformer tasarım açısından Xoom'dan çok daha iyi bir tablet. Ayrıca işlemcileri çift çekirdekli olup aynı hızda.

shahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben Asus EeePad Transformer ı 20 hazirandan bu yana kullanıyorum Türkiye den 1217 tl ye (Klavye dahil) HB den aldım.Şarjı gerçekten söylendiği gibi çok uzun gidiyor adeta şarjı unutuyorsunuz alacak olanlara tavsiye ederim

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Transformer gelmeli diyenler. Ürün şu an zaten satışta. Klavyesiz olanı 1000, klavyeli olanı 1100 küsür.

gigabyte13

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Off bir tablete göre çok iyiymiş fiyatı ya; iPad utan utan. :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
transformer'ın fiyatı çok iyi. tasarımı pek hoş görünmüyor ama klavye eklentisiyle tablet görüntüsünden laptop görüntüsüne geçmesi o açığı kapatıyor denilebilir. özellikleri de çok iyi ama 3g olmaması bir eksiklik kazandırmış. yine de galaxy tab. alacağıma bunu alırım. ama dediğim gibi benim asıl favorim 3d kayıt özelliği ile lg optimus pad.

gigabyte13

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Piyasada aktif olarak satışta olan tablet PC'ler içerisinde kalitesiyle fiyatıyla en uygunu bu model bence. Optimus Pad ülkemizde çıkınca onu ayrı değerlendireceğiz ama tabi ki, çünkü 3D kayıt sadece onda var.:thumbup1:

tekinderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Optimus Pad Evkur'da satışa çıkmış arkadaşlar.. İncelemek isteyenler gidip bakabilir... Hatta incelerken 3d kayıt yapın :)

gigabyte13

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu kadar erken çıkmasını beklemiyordum; tüm evkurlarda var mı peki? Tam da Asus'a kancayı takmışken yapılır mı bu Optimus Pad :/

tekinderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tüm Evkurda satıştamı inan bilmiyorum.. arkadaşım Gaziosmanpaşa'daki evkur'da görmüş ve incelemiş..
tasarımını çok şık bulmuş. tam taşınabilir tablet dedi kendisi. multi tasking başarıymış.
2 dakikada Angry Birds oyununu oynamış :)
bu arada fiyatını tam söylemişti ama ben unuttum.. ama 1.400 ile 1.500 arasıydı..

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yapılır yapılır. pek de güzel yapılır çok da güzel yapılır. tamam asus'ta güzel tablet, farklı bir olayı var ama optimus pad'in çıkması mükemmel oldu. ama evkur'dan alınmaz çünkü evkur çok fark koyuyor üzerine. kısa zamanda teknomarketlere de iyice yayılır fiyatı kesinleşir. en kısa zamanda gidip hızını, uygulamalarını ve en önemlisi 3d kayıt olayını test edeceğim. birde tasarımı uzaktan süper görünüyor yakından bakayım fark var mı :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
garip bir şekilde yeni çıkan tabletlerin 3g versiyonlarını piyasaya sunmuyorlar. bildiğim kadaryıla xoom'un 3g versiyonunu ttnet satıyor sadece. asus ve acer'ın tabletlerinin 3g versyionlarını hiç görmedim