Tablet Bilgisayarlar Grafik Tablet Olarak Kullanılabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Blackjaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Grafik Tablet Almayı Düşünüyorum. En Azından Ben Almasam Bile Arkadaşım Alacak :)

Sorum Şu: Tablet Bilgisayarlar Grafik Tablet Olarak Kullanılabilir mi?

Grafik Tablet Almak Yerine Tablet Bilgisayar Alsak İşimizi Görür mü? Hem Tablet Bilgisayarı Kullanmış Oluruz Yanımızda Taşıması Kolay Olacak Hemde Gerektiğinde Grafik Tablet Olarak Kullanacağız..

Samsung Galaxy Tab'lardan Birini Almayı Düşünüyoruz.. Grafik Tablet Olarak Kullanabilme Gibi Bir Durumumuz Varsa Alacağız Yoksa Almayacağız Paraya Yazık Olmasın :D Ucuzundan Bir Grafik Tablet Alır Geçiniriz :D

Belki Konu Açılmıştır Ama Forumda Yeniyim. Araştırmalarım Başarısızlıkla Sonuçlandı Bununla İlgili Bir Bilgi Bulamadım Ne Yazık ki :(

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=284022]Proton[/MENTION] ; Merhaba.Bir kaç harici program yardımıyla yapılabilir fakat grafik derken neyi kastediyorsun ? 3D modelleme mi resim mi ?
Bilgilendirirsen sevinirim.

Blackjaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Proton ; Merhaba.Bir kaç harici program yardımıyla yapılabilir fakat grafik derken neyi kastediyorsun ? 3D modelleme mi resim mi ?
Bilgilendirirsen sevinirim.

Grafik Tabletler'i Mouse Olarak Düşünebilirsin.. Ama Bu Mouse Biraz Farklı Tabi :D Tablet Bilgisayar Gibi Tablete Dokunarak Çizim Yapılıyor Böylece Daha Düzgün Çizimler Yapılıyor.. Ayrıca Kalem Basıncı Özelliği Var Yani Çok Hassas Dokunmatiğe Sahipler..

Grafik Tabletler Profesyonel Şekilde Grafik ile İlgilenenler Kullanıyor..

Bazı Grafik Tabletler Aynı Monitörler Gibi Görüntüyü de Sağlıyorlar Böylece Çok Daha Başarılı Çizimler Sunulabiliyor.. Ama Bunların Fiyatları Günümüzdeki Tablet Bilgisayarlardan Bile Fazla :)

Tablet Bilgisayarları Bu Şekilde Kullanabilme Durumumuz Varsa Öğrenciler İçin Çok Büyük Bir Avantaj Olur Bu..

Tablet Bilgisayarları Eğer Monitör Haline Getirebiliyorsak Mükemmel Olur.. Mesela Wifi İle Bağlayabilirsek..

TeamViewer Gibi Bi Program Olabilir Mesela.. Ama Tabi İnternet Üzerinden Değilde Wifi Üzerinden Bağlanılması Gerek :)

Arkadaş IPhone'unu Mouse Olarak Kullanabiliyordu.. Böyle Bir Uygulama Vardı..

Tabletlerde de Kullanılabilir Ama Ayriyetten Tablete Birde Görüntü Aktarımı Gerek.. Sadece Mouse Gibi Kullanılmaması Gerek Yani :)

Umarım Anlatabilmişimdir :)

Yani Tablet Bilgisayarları Grafik Tabletler Gibi Kullanmak İstiyorum :)

Grafik Tablet Meselesi Anlaşılmadıysa İnternetten Araştırabilirsiniz..

Dokunmatik Monitör Olarakta Düşünebiliriz Bunları :) Ama Ayriyetten Kalem Basınç Özelliğinede Sahipler.. Ciddi anlamda Hassas Dokunmatiğe Sahipler :)

EDIT: Grafik Tabletleri Laptaplardaki Mouse'un Daha Büyüğü Biraz Daha Gelişmişi ve Kat Kat Daha Fazla Hassasiyete Sahip Olanı Diyebiliriz.. Ama Bazı Aşırı Derece Yüksek Fiyata Sahip Olanlar da ayrıca Görüntüyü Göstermede Var Tablet bilgisayarmış Gibi :) Sanırım Anlatmayı Başardım Bu Sefer :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
O hassasiyeti ve verimi alamazsın, tablet bilgisayarlarda profesyonel grafik programlarını çalıştırman da şu an için pek mümkün değil.

Blackjaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O hassasiyeti ve verimi alamazsın, tablet bilgisayarlarda profesyonel grafik programlarını çalıştırman da şu an için pek mümkün değil.

Çok Teşekkür Ederim Cevabınız İçin :)

O Zaman Önce İşe Girip Sonra Adam Gibi Para Kazanmam Gerekecek :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi sen ne icin kullanmak istiyorsun grafik tableti. o onemli. ufak tefek sketchler yapicaksan wacom bamboo pen and touch alabilirsin. tablet bilgisayari grafik tablet olarak kullanabilcegini sanmiyorum cunku: grafik tabletlerde pressure diye bir hassasiyet var kalemi bastirdikca koyu hafif baski yapinca silinik cizme gibi. bildigim kadarila tablet bilgisalaylarda bu hassasiyet yok. yurt disindan getirte biliyorsan arkadasin falan varsa bayramda sömestr da turkiyeye gelicek onlara aldirta bilirsin amazondan falan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben grafik tableti matematik dersini bilgisayar üzerinde anlatmak için almak istiyorum bunun için sadece grafik tablet yeterli mi ekstra bir program gerekli mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biraz geç oldu ama yeterli hocam ben konuyu yueni araştırdım... teamveawer programıyla derste matematiği rahat anlatırsın.. Gerçi şimdilerde artık sınıfınızda akıllı yahta da kurulmuştur.. kolaygelsin

BLITZSHIFTDELETE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kalemli telefonunuz veya normal tabletiniz varsa grafik tablet olarak kullabilirsiniz virtual tablet aracılığıyla

Son mesajlar