Suudi Arabistan'dan Hangi Telefon Alınır ?!

Bu konuyu okuyanlar

Hasan Halil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba,
Babam Arabistan'a çalışmak için gitti. Bana ordan bi telefon getirmesini istemeyi düşünüyorum. Biliyosunuz kur aldı başını gidiyor, ülkemizde telefon fiyatları da çok pahalı. Sizden alınabilecek güzel telefon tavsiyeleri istiyorum 500 ile 700 dolar civarı olursa çok iyi olur ama diğer önerilerinize de açığım.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Güzel kardeşim. Hangi telefonu alırsan al koca bir risk alırsın önce benden demesi. 700 dolara alıcagın telefonun garantisi olmadığı taktirde ne olur düşün bi ? Sonuç elektronik cihaz bunlar %100 sağlam gelmeyebilir sana.
Ama ben bir çözüm yolu buldum sana az da olsa işini sağlama alabilirsin böylece.
Alıcagın telefon Samsun s7 veya İp 7 bulabilirsede İp7 plus olsun. Samsung S7 edge böylesine bir durumda önermem. Kırmızı ekran çizgisi hatasını alırsan garantisi olmadığı için sana çok büyük paraya patlar haberın olsun.
Konumuza dönelim baban aldığı telefonu yaşadığı yerde bir süre kullansın kurcalasın. İyice 1 haftalık bir süre geçsin sonra sana yollasın.
Bunu dememin sebebi telefonu ilk aldığında ufak tefek sorunlar yaşamamak. Diğer yandan ise biraz kullandında telefonun sorunu olmaması anlamak.
Yalnız risk sıfıra iner mi ? Tabiki de hayır. Az da olsa risk hep vardır garantisiz üründe. Benım dediğim yalnızca risk oranını indirir o kadar gerisi senin iradene kalmış bişey. Ki 700 doları Tl ye çevirdiğinde çok rahat bir şekilde Samsung s7 alabilirsin. Bence fantazi arama :D

Hasan Halil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güzel kardeşim. Hangi telefonu alırsan al koca bir risk alırsın önce benden demesi. 700 dolara alıcagın telefonun garantisi olmadığı taktirde ne olur düşün bi ? Sonuç elektronik cihaz bunlar %100 sağlam gelmeyebilir sana.
Ama ben bir çözüm yolu buldum sana az da olsa işini sağlama alabilirsin böylece.
Alıcagın telefon Samsun s7 veya İp 7 bulabilirsede İp7 plus olsun. Samsung S7 edge böylesine bir durumda önermem. Kırmızı ekran çizgisi hatasını alırsan garantisi olmadığı için sana çok büyük paraya patlar haberın olsun.
Konumuza dönelim baban aldığı telefonu yaşadığı yerde bir süre kullansın kurcalasın. İyice 1 haftalık bir süre geçsin sonra sana yollasın.
Bunu dememin sebebi telefonu ilk aldığında ufak tefek sorunlar yaşamamak. Diğer yandan ise biraz kullandında telefonun sorunu olmaması anlamak.
Yalnız risk sıfıra iner mi ? Tabiki de hayır. Az da olsa risk hep vardır garantisiz üründe. Benım dediğim yalnızca risk oranını indirir o kadar gerisi senin iradene kalmış bişey. Ki 700 doları Tl ye çevirdiğinde çok rahat bir şekilde Samsung s7 alabilirsin. Bence fantazi arama :D
Düşünceleriniz için çok teşekkürler elimden geldiğince dikkate almaya çalışacağım, başka önerileriniz varsa onlarada açığım huawei falan almayı düşünüyorum onlara ne dersiniz p10, p10plus ?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Düşünceleriniz için çok teşekkürler elimden geldiğince dikkate almaya çalışacağım, başka önerileriniz varsa onlarada açığım huawei falan almayı düşünüyorum onlara ne dersiniz p10, p10plus ?
P10 ile P10 plus gerçekten çok kaliteli 2 cihaz. Fakat cihazlar çok yeni uzun kullanım değerleri bilinmiyor. Onun yerine bildiğimiz sıkıntısız bir amiral gemisi almak, minimum risk demektir. Mesela Samsung s7.
Yalnız p10 nun fotoğraf performansı gerçekten çok güzel. Hele ki ön kamerasına bayıldım. p9 ile video çekımı arasında uçurum var hatta :D
Birde sana Htc 10 ve Sony xzyi önerebilirim. Bütçen müsait. Türkiyeden alabilirsin.
Ama mümkünse tercihin Samsun s7 den olsun. Kardeşimin kulladığı bir cihaz ve gerçekten çok ama çok iyi

Umuutceliik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
28 Ağustos 2017 tarihinde iPhone 7yi 2100 tl (2399 sar) aldım. Henüz elime gelmedi ama annemden fotoğrafları aldım iPhone 7 A1778 MODELİ Türkiye'de 1 yıl garantisi mevcut (Apple ile konuştum) kesinlikle alınabilir ancak Türkiye'ye geldiğinde imei kayıt ettirmek için 150 tl vermeniz gerekiyor. Telefonun Türkiye fiyatı ile arasında 1100 tl farkı var kesinlikle alınabilir.(Suudi Arabistanda görüntülü görüşme yasak olduğundan dolayı FaceTime bulunmuyor. Ama bazı yerelrde bulunabilir)

Telefon fiyatlarını öğrenmek için birkaç siteler var : Jarir Bookstore, eXtra bunlar Suudi Arabistanın büyük mağazaları Mekke ve Medine'de mağazaları var.

iPhone telefon orjinal mi değil mi diye bakmak isterseniz: Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin - Apple Destek buraya telefonu almadan önce kutunun arkasındaki imei numarasını yazmanız lazım orjinal ise zaten telefon modeli çıkıcaktır

Son mesajlar