Bu konuyu okuyanlar

muhendisbeg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorunum bayağı detaylı ve birkaç sorun birlikte var. Tek tek soracağım bu başlık altında. Bilgisayarımın özellikleri:
Sony Vaio VPCEH1S1E
İntel i5 2.3 Ghz
6gb ram
640 gb sabit bellek
NVİDİA GeFORCE 410M
İşletim sistemi windows 8.1 ve windows 10(çift işletim sistemi)

1) ilk sorunum; daha önceden çok oynadığım seri oyunlarda kasma yapmaya başladı. Örneğin Call of duty serisi, Zula, Euro track sim 2 gibi..
Bu sıkıntı en önemli sorunum. Ne yaptıysam düzeltemedim.
şimdi diyeceksiniz ki aynı sistemden neden iki tane kullanıyorsun tabi kasma yapar. Elbette bana da saçma geliyor bazı zamanlar ama bu şekilde uzun süredir kullnıyorum. Sıkıntı yoktu sonradan oldu. Çift işletim sistemi kaynaklı olmadığını düşünüyorum.
Termal macunu yeniledim, ekran driverını silip yükledim ama bir türlü düzeltemedim.
2) bu sorunun en son kaynağının sabit disk olabileceğini düşünüyorum. Ama araştırmalarıma göre program ve cmd ile test ettim sıkıntı yok bad sector filan. Ayrıca denetim masasında sürücü hatalarının düzelmesi için yeniden başlatın bildirimi var. Bilgisayarımı her açtığımda disk onarımı yapmaya çalışıyor. Ve sistem çok geç açılıyr çoğu zaman siyah ekranda kalıyor. Bunun nedeni nedir?
Yardımlarınızı talep ediyorum arkadaşlar.
Çok yazılım programım var kıyıpta formatta atmadım. Ayrıca çokta zaman alıyor. Bir çözüm önerisi olan var mıdır?

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    3.9 MB · Görüntüleme: 606