Sürekli hızlı şarj zararlı mı?

Bu konuyu okuyanlar

akn_cann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim samsung galaxy c7 pro telefonum var hızlı şarj özelliği mevcut kapanıp açılabiliyo sürekli olarak hızlı şarj kullanmak bataryayı kötü etkilermi yoksa gerekmedikce normal şarj kullanmakmı daha iyidir not olarak telefonun orjinal adaptörüyle ikiside şimdiden teşekkürler

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;

Sürekli hızlı şarj kullanmak iyi değildir. Acim durum olmadıkça normal şarjı kullanabilirsiniz.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Orjinal kablo ve adaptörle hızlı şarj aleti ile telefonu belirli aralıklarla şarj ettiğin zaman hiçbir mahsuru olmayacaktır eğer sizi cihazı sürekli şarjdan tak çıkar yapıp telefonu şarjdayken kullanırsanız telefonunun pilini bozarsınız

akn_cann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sa
Orjinal kablo ve adaptörle hızlı şarj aleti ile telefonu belirli aralıklarla şarj ettiğin zaman hiçbir mahsuru olmayacaktır eğer sizi cihazı sürekli şarjdan tak çıkar yapıp telefonu şarjdayken kullanırsanız telefonunun pilini bozarsınız
Sağolun

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Gitti ama bişey daha sormak istiyorum foruma daha önce pek girmedim başlık dışında konu konussak sıkıntı olurmu

Onun için ya özelden yada konuşmak istediğiniz konu ile başka bir konu açabilirsiniz

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Reaksiyon puanı
68
Hiçbir sıkıntısı yok ben sürekli hızlı sarj da kullanıyorum orjinal adaptör ile bir sıkıntı olmadı batarya hala aynı

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
hızlı şarjın zararlı olduğu sadece hurafe... telefondaki güç kontrol devresi %75 üzerine çıkınca kademe kademe gücü düşürüyor... şarjın çıkış değerlerin bak anlarsın... hatta ısınmasının sebebide bu şarj sırasında sona doğru cihaz ısınıyor niye sandınız?

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Telefonun kendinden destekli işlemci oluyor zaten varsa eğer bir zararı olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta bir çok telefon markası artık hızlı şarj adaptörlerini kutuya dahil etmeye başladılar. Önemli olan dengeli akım verebilmesidir. O yüzden orjinal şarj aleti ve kablosu kullanmanın önemi burda ortaya çıkıyor.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
madem sürekli hızlı şarj telefona zarar veriyor,neden böyle bir özellık eklendi.sanırım kullanım klavuzunda da böyle birşeyden bahsedilmiyor.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
madem sürekli hızlı şarj telefona zarar veriyor,neden böyle bir özellık eklendi.sanırım kullanım klavuzunda da böyle birşeyden bahsedilmiyor.

Hiçbir pil zarar görmeyecek diye bir şey yok Zaten Hızlı şarj @imhotep adlı üyemizin dediği gibi %75 seviyelerinden sonra daha yavaş dolum gerçekleşmekte Bilinçli bir şekilde kullandığın sürece hiçbir uzun bir süre için sıkıntı yaşamazsın

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
İnternette bu konu hakkında birçok kullanıcı acil olmadığı sürece yavaş şarj edin diye yazmış. Bende de S7 Edge var. Hızlı şarj özelliği cihazımın da en sevdiğim yönlerindendir. Samsung'un resmi internet sitesinden canlı hizmete girerek sordum. Yanıt olarak Samsung cihazınıza zarar verecek hiçbir özelliği eklemez bu yüzden hızlı şarjı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz yanıtını aldım. Arkadaşlar hızlı şarjı gelişi güzel koymuyorlar. Cİhazın adaptörü, işlemcisi ve bataryası cihaza koyulan hızlı şarj teknolojisini destekliyor ki koyuyorlar. Yani hızlı şarjı kullanabilirsiniz. Eğer amacınız gerçekten pili korumaksa dikkatli olmanız gereken şeyler elbette var. Örnek olarak cihaz kapanana kadar pili kullanmayın uyarı geldiğinden itibaren ve %10 seviyelerinde mutlaka şarja takın. Sıcaklık pile zarar verir. Pil şarj esnasında zaten ısınıyor bu yüzden sizde şarj esnasında cihazı kullanmayın ve cihazın ısınmasına sebep olmayın. Şarjı çok acil olmadıkça tam dolum yapmadan çekmeyin. Bunları yaparsanız pilinizi zaten korumuş olacaksınız. Bizler Samsung kullanıcıları olarak bu konuda inanın çok şansılıyız. Hızlı şarj çok iyi bir teknoloji üstelik adaptörü de kutunun içerisinde yani fiyata dahil ayrıyetten gidip satın almıyorsunuz. :D

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
İnternette bu konu hakkında birçok kullanıcı acil olmadığı sürece yavaş şarj edin diye yazmış. Bende de S7 Edge var. Hızlı şarj özelliği cihazımın da en sevdiğim yönlerindendir. Samsung'un resmi internet sitesinden canlı hizmete girerek sordum. Yanıt olarak Samsung cihazınıza zarar verecek hiçbir özelliği eklemez bu yüzden hızlı şarjı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz yanıtını aldım. Arkadaşlar hızlı şarjı gelişi güzel koymuyorlar. Cİhazın adaptörü, işlemcisi ve bataryası cihaza koyulan hızlı şarj teknolojisini destekliyor ki koyuyorlar. Yani hızlı şarjı kullanabilirsiniz. Eğer amacınız gerçekten pili korumaksa dikkatli olmanız gereken şeyler elbette var. Örnek olarak cihaz kapanana kadar pili kullanmayın uyarı geldiğinden itibaren ve %10 seviyelerinde mutlaka şarja takın. Sıcaklık pile zarar verir. Pil şarj esnasında zaten ısınıyor bu yüzden sizde şarj esnasında cihazı kullanmayın ve cihazın ısınmasına sebep olmayın. Şarjı çok acil olmadıkça tam dolum yapmadan çekmeyin. Bunları yaparsanız pilinizi zaten korumuş olacaksınız. Bizler Samsung kullanıcıları olarak bu konuda inanın çok şansılıyız. Hızlı şarj çok iyi bir teknoloji üstelik adaptörü de kutunun içerisinde yani fiyata dahil ayrıyetten gidip satın almıyorsunuz. :D

Hocam dilediğiniz kadar açıklayın, teknik belge koyun insanlar maalesef farklı düşünüyorlar. QuickCharge süper bir özellik. Ben 1 kere kapattım normal şarj olsun diye, zulüm gibi oldu. 1.5 senedir en fazla 1-2 defa normal şarj etmişimdir. Hep hızlı şarj. Cihaz gayet iyi.

umutkoyuncu2814

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Rica ederim
Sakıncası yok yani hızlı şarjda kullanmanın yeterki bilinçli bir şekilde telefonunu şarja tak
Merhaba arkadaşlar telefonumun hızlı şarşı yok bende general mobile'nin cm 6 hızlı sars adaptorunu aldım sadece kablosunu almadım şimdi sarsa taktım bu sıkıntı olurmu acil cevap her zaman taksam bı sıkıntı olurmu

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Benim samsung galaxy c7 pro telefonum var hızlı şarj özelliği mevcut kapanıp açılabiliyo sürekli olarak hızlı şarj kullanmak bataryayı kötü etkilermi yoksa gerekmedikce normal şarj kullanmakmı daha iyidir not olarak telefonun orjinal adaptörüyle ikiside şimdiden teşekkürler
Hızlı şarjı sürekli kullanmak bataryaya zarar verir.Acil durum olmadığı sürece hızlı şarjı kullanmayın.

umutkoyuncu2814

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uçuş Moduna alın. Ayrıca Arka Plan uygulamalarını temizleyin.
Ben sadece hızlı sarsın adaptörünü aldım cidden bı sıkıntı olurmu kanlom yine orjinal
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben sadece hızlı sarsın adaptörünü aldım cidden bı sıkıntı olurmu kanlom yine orjinal
Kanlom yine orjinal

Kanlom yine orjinal
Kablo m yine orjinal sadece adaptör hızlı sıkıntı cikarmi

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728

Kanlom yine orjinal

Kablo m yine orjinal sadece adaptör hızlı sıkıntı cikarmi
Çıkartmaz sürekli olarak şarj etmezseniz. Ben kullanmıyorum şahsen.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ben şahsen kullanmıyorum. Eski telefonum hızlı şarj edince pili de hızlı bitiyordu. Bende kapattım. Yeni telefon aldım gene de açık hale getirmedim. Hala aynı da olabilir veya bir sorun da olmayabilir. Zaten hızlı şarj kullanmasam da telefon hızlı şarj oluyor. Orijinal veya kaliteli markaları tercih edip verilen değerlere bakmak gerekiyor...

umutkoyuncu2814

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben şahsen kullanmıyorum. Eski telefonum hızlı şarj edince pili de hızlı bitiyordu. Bende kapattım. Yeni telefon aldım gene de açık hale getirmedim. Hala aynı da olabilir veya bir sorun da olmayabilir. Zaten hızlı şarj kullanmasam da telefon hızlı şarj oluyor. Orijinal veya kaliteli markaları tercih edip verilen değerlere bakmak gerekiyor...
Kardeşim benim telefonumda hızlı şarj özelliği yok ama ben general Mobile in GM 6 hızlı şarjını adaptörünü aldım sizce taksam bir sıkıntı olur mu sadece adaptörünü aldım kendi kablo mu kullanıyorum bir sıkıntı olur mu eğer ben böyle şarja takarsam pil ömründe veya telefonunun anakartında işlemişse bir sıkıntı olur mu lütfen söyleyin

Kardeşim benim telefonumda hızlı şarj özelliği yok ama ben general Mobile in GM 6 hızlı şarjını adaptörünü aldım sizce taksam bir sıkıntı olur mu sadece adaptörünü aldım kendi kablo mu kullanıyorum bir sıkıntı olur mu eğer ben böyle şarja takarsam pil ömründe veya telefonunun anakartında işlemişse bir sıkıntı olur mu lütfen söyleyin
Kardeşim kullaniyimminkulanmiyimmi
Kardeşim bir şey soracağım şimdi ben general Mobile GM 6'nın hızlı şarjının komple adaptörü ve kablosu ile telefonuma taksam ne gibi zararları olur söyler misiniz lütfen

Kardeşim j7 kullanıyor musun yorumu bayağı eski yazmışsın herhalde o zamandan bu zamana bu zamana kadar hızlı şarja tak duysan bir sıkıntı oldu mu olduysa nedir veya olmadı mı çünkü ben de takmayı düşünüyorum komple kablosu ve adaptörü ile general mobilin hızlı şarjı ama benim telefonum general Mobile değil hiking a20 sence bir sıkıntı olur mu

Kardeşim kullaniyimminkulanmiyimmi
Batarya ne gibi zararlar verir

Son düzenleme: