Superonline Farklı Modem Kullanma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

xeorpion

Üyecik
Superonline kullanıcısıyım verilen Huawei HG253 modemini kullanmaktayım yetersiz olduğundan bir ac modem almak istiyorum ama kullanılmaz diye bir şey duydum ne kadar doğrudur ?

rubarovan21

Doçent
Superonline kullanıcısıyım verilen Huawei HG253 modemini kullanmaktayım yetersiz olduğundan bir ac modem almak istiyorum ama kullanılmaz diye bir şey duydum ne kadar doğrudur ?
Nasıl kullanılmaz? Eğer çalışmaz anlamında diyorsanız öyle bir durum söz konusu olamaz. İstediğiniz modemi kullanabilirsiniz.

Blue Stack

Doçent
İstediğin modemi kullanabilirsin ancak örneğin VDSL olarak hizmeti alıyorsan kullanacağın modemde VDSL olmasına dikkat et.

recsin

Üyecik
Bu konu hala acıklıga kavusamadı ben de letgo dan modem alcam fiyatlar cok uygun ama superonline da kullanabilirmiyim olumlu ve acık bir bilgi bulamadım.
Genel kanı kullanılamaz. Wan Kullanıcı adım ve sifrem var.
Hg255s modem cok ramdımanlı degil.
Arkadasta zte modem var cok basarılı.
Bazı konuslarda mac kopyalamak gerekli deniyor.
Baglantıya gelen bi adamı yakalasam sorcam modem takarken merkeze hangi numarayı veriyorsunuz. Saf gibi sormadım iki defa gelmislerdi.

Bu sekilde flberde kendisi modem alıp kullanan birine denkgelsek nasıl yaptı anlatsa...

rubarovan21

Doçent
Bu konu hala acıklıga kavusamadı ben de letgo dan modem alcam fiyatlar cok uygun ama superonline da kullanabilirmiyim olumlu ve acık bir bilgi bulamadım.
Genel kanı kullanılamaz. Wan Kullanıcı adım ve sifrem var.
Hg255s modem cok ramdımanlı degil.
Arkadasta zte modem var cok basarılı.
Bazı konuslarda mac kopyalamak gerekli deniyor.
Baglantıya gelen bi adamı yakalasam sorcam modem takarken merkeze hangi numarayı veriyorsunuz. Saf gibi sormadım iki defa gelmislerdi.

Bu sekilde flberde kendisi modem alıp kullanan birine denkgelsek nasıl yaptı anlatsa...
HG255S modem çok randımanlı değil mi? 5Ghz bandında bağlandığımda 100Mbps'e yakın değerler alıyorum nasıl bir randımansızlık bu?

recsin

Üyecik
100 mpbs bende de var
Bina altyapısı en fazla 35 i destekliyor.
Kablo ile en fazla 25 oluyor.
Hele kablosuz 15 lerde.
Hg255s i begenmeyenler cogunlukta gibi
Hatta hg253s i daha stabil bulanlar var
Olayı cozemedik gitti?

rubarovan21

Doçent
100 mpbs bende de var
Bina altyapısı en fazla 35 i destekliyor.
Kablo ile en fazla 25 oluyor.
Hele kablosuz 15 lerde.
Hg255s i begenmeyenler cogunlukta gibi
Hatta hg253s i daha stabil bulanlar var
Olayı cozemedik gitti?
O alt yapıyla ilgili bir durum, modemde bir sorun yok. Kanal ayarlarından da kaynaklanıyor olabilir bazen.

recsin

Üyecik
İste asıl merak ettigim baska modemle baglanabilirmiyiz. Tahmin degil de bu isi basaran varmı?
Letgo da modemler buyuk para degil denemek istiyorum kafayı taktık bi kere

recsin

Üyecik
Simdi superonline ı aradım
mevcut paketten dolayı kendi modemimi kullanamazmısım.
Arkadasımdaki zte modemden istiyorum dedim.
talep actılar bakalım modem gelsin oradan mac mı lazım modem seri nomu lazım ogrenip buradan cumle aleme bildirmeye calısacagım;)

recsin

Üyecik
Aynen baglandı.
Ttnetin 9970v3 modemi wan kullanıcı adı sifresi ve mac klon ile baglandı ve harikaa sonuc verdi.

stat counter