Süperonline 24 mbps 200gb akk 70 tl , tavsiye eder misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

black7272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar. Ben uzun bir süredir d-smart'ın internetini kullanmaktayım fakat memnun değilim . Sürekli bir hızda düşme meydana geldiğinden artık daha iyi bir internet istiyorum . Çok fazla bir bilgim olduğunu da açıkça söyleyemem. Bu yüzden bilgi almak istiyorum sizlerden. Bir ay toplamı kullanımı olarak neredeyse her gün bir iki bölüm dizi izlenir , film de haftada bir . Oyun oynanmaz. Sosyal medya aktif olarak kullanılır . Aynı şekilde araştırma yapmak amaçlı kullanım söz konusudur. Bu kullanım çercevesinde 200 gb kafi midir? dizileri donmadan izlemem açısından ,ki en büyük sorunum bu donma sıkıntısıdır, hızı nasıldır süperonline'nın ?

Superonline paketi adresi : Işık Hızında 2 Kat Fiber İnternet Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Merhabalar. Ben uzun bir süredir d-smart'ın internetini kullanmaktayım fakat memnun değilim . Sürekli bir hızda düşme meydana geldiğinden artık daha iyi bir internet istiyorum . Çok fazla bir bilgim olduğunu da açıkça söyleyemem. Bu yüzden bilgi almak istiyorum sizlerden. Bir ay toplamı kullanımı olarak neredeyse her gün bir iki bölüm dizi izlenir , film de haftada bir . Oyun oynanmaz. Sosyal medya aktif olarak kullanılır . Aynı şekilde araştırma yapmak amaçlı kullanım söz konusudur. Bu kullanım çercevesinde 200 gb kafi midir? dizileri donmadan izlemem açısından ,ki en büyük sorunum bu donma sıkıntısıdır, hızı nasıldır süperonline'nın ?

Superonline paketi adresi : Işık Hızında 2 Kat Fiber İnternet Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

Ben Superonline 100Mpbs hızında 175GB AKK'li paketi kullanıyorum gayet memnunum. 100Mpbs hızındayken gerçekten 90-95 hızı alıyorum. AKK dolduğunda da 24Mpbs civarında alıyorum 20-24 arası. Ben gayet memnunum bir sorun olduğunda da arıyorum hallediyorlar. İlk geçtiğimde modemde sorun vardı aradım ilgilendiler modemi değiştirdiler. Şuan hiç bir sorunum yok çok memnunum.

Bence o paketi almayın eğer 89 lira ödeyebilecekseniz, 25Mpbs AKK'siz paket mevcut. Bu paketi alırsanız 200GB'tan sonra 8Mpbs'ye düşüyor. "AKK sonrası 24 Mbps limitsiz paketlerde 8 Mbps indirme (download) hızında, 1 Mbps yükleme (upload) hızında internet kullanmaya devam edersiniz." cümlesi mevcut zaten. Aşağıya linki koyuyorum birde onu inceleyin derim;

Fiber Platin Paketler Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,341
Pek sıcak bakmıyorum başka önerilere açıkmısın?

black7272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben Superonline 100Mpbs hızında 175GB AKK'li paketi kullanıyorum gayet memnunum. 100Mpbs hızındayken gerçekten 90-95 hızı alıyorum. AKK dolduğunda da 24Mpbs civarında alıyorum 20-24 arası. Ben gayet memnunum bir sorun olduğunda da arıyorum hallediyorlar. İlk geçtiğimde modemde sorun vardı aradım ilgilendiler modemi değiştirdiler. Şuan hiç bir sorunum yok çok memnunum.

Bence o paketi almayın eğer 89 lira ödeyebilecekseniz, 25Mpbs AKK'siz paket mevcut. Bu paketi alırsanız 200GB'tan sonra 8Mpbs'ye düşüyor. "AKK sonrası 24 Mbps limitsiz paketlerde 8 Mbps indirme (download) hızında, 1 Mbps yükleme (upload) hızında internet kullanmaya devam edersiniz." cümlesi mevcut zaten. Aşağıya linki koyuyorum birde onu inceleyin derim;

İlk önce ilginiz için teşekkürler. ben de açıkcası akksiz olmasini isterim, bu önerinizi de dikkate alacağım . tekrardan teşekkürler.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Pek sıcak bakmıyorum başka önerilere açıkmısın?
ilginiz için teşekkür ederim . neden sıcak bakmıyorsunuz akk den dolayi mi ? tabi, yeni fikirlere açığım

Son düzenleme:

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
İlk önce ilginiz için teşekkürler. ben de açıkcası akksiz olmasini isterim, bu önerinizi de dikkate alacağım . tekrardan teşekkürler.

Ne demek :) Başka sorularınız olursa burdan da özelden de yazabilirsiniz yardımcı olurum.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192

sen,n kaybının sebebi router ve ethernet portun... wifi ile daha çok sıkıntı yaşayan vardı...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Öncelikle altyapınızın nasıl olduğunu ne kadar hızı desteklediğini bilmelisiniz. Türk telekom, Türknet ve ya Süper online ın resmi sayfalarında altyapınzın ne kadar hız alabileceğiyle ilgili testler mevcut. Fiber altyapınızın olup olmadığından emin olun.
Üstteki 100 megabit tarifesinde olan arkadaşın altyapısı fiberdir. O hızı fiber olduğu için alabiliyor. Yoksa normal adsl vdsl altyapılarla o hız alınmaz. Yani öncelikle altyapınızın neyi desteklediğini bilmeniz lazım.

black7272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
fiber altyapı desteği bi kaç ay öncesinde mahalleme kuruldu. yani bu konuda bir sıkıntı bulunmamaktadır. hız olarak test yapmaya çalıştım fakat sistemden kaynaklı olsa gerek ki bi türlü sonucu göstermedi. ilginiz için teşekkür ederim bu arada.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
7119992049.png

hızını komşularında etkiliyor routerda...

black7272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
7119992049.png

hızını komşularında etkiliyor routerda...
ilk mesajinizi şimdi gördüm, çok özür dilerim arada kaynamış sanırım. komşularimin bu hiz konusundaki etkisini nasıl olabiliyor onu pek anlayamadim. ilginiz için teşekkür ederim

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
ilk mesajinizi şimdi gördüm, çok özür dilerim arada kaynamış sanırım. komşularimin bu hiz konusundaki etkisini nasıl olabiliyor onu pek anlayamadim. ilginiz için teşekkür ederim
wifi duvardaki aynadan bile etkileniyor... sinyal çakışmasından söz ediyorum 2.4 ghz en kirli frekans... sorun bu...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@black7272 Fiber altyapınız varsa 70 tl ye 24 megabit net almak pek uygun değil. Yani benim kişisel düşüncem sizin yerinizde olsam 50, 75, 100 megabit gibi hızlara bakardım.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Soyguncular, 50,75mbit paketlerin hepsini kaldırdılar. Akıllı Kota diye yeni zımbırtıları ile soyuyorlar. Platin Paket almak zorundasınız başka seçenek bırakmıyorlar.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
sen,n kaybının sebebi router ve ethernet portun... wifi ile daha çok sıkıntı yaşayan vardı...

Anlamadım? Tam açıklayabilir misiniz ne demek istediğinizi.

Öncelikle altyapınızın nasıl olduğunu ne kadar hızı desteklediğini bilmelisiniz. Türk telekom, Türknet ve ya Süper online ın resmi sayfalarında altyapınzın ne kadar hız alabileceğiyle ilgili testler mevcut. Fiber altyapınızın olup olmadığından emin olun.
Üstteki 100 megabit tarifesinde olan arkadaşın altyapısı fiberdir. O hızı fiber olduğu için alabiliyor. Yoksa normal adsl vdsl altyapılarla o hız alınmaz. Yani öncelikle altyapınızın neyi desteklediğini bilmeniz lazım.

Fiber alt yapı kullanmayan biri neden fiber paketlere baksın ki?

W7a5Mm.png

@black7272 Fiber altyapınız varsa 70 tl ye 24 megabit net almak pek uygun değil. Yani benim kişisel düşüncem sizin yerinizde olsam 50, 75, 100 megabit gibi hızlara bakardım.

O hızlara aldığınız internetler pahalı ya da AKK’si çok düşük oluyor. En son gelen BTK düzenlemesiyle birlikte fiyatlar bayağı arttı. 2019’da AKK tamamen kalkacağı için çok daha fazla artacak. 24MB’ı 100’liya alabilecek herkes.

Son düzenleme:

black7272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ilginiz için teşekkürler. Evet fakat fiyat açısından çok fazla vermek istemiyorum internete

Soyguncular, 50,75mbit paketlerin hepsini kaldırdılar. Akıllı Kota diye yeni zımbırtıları ile soyuyorlar. Platin Paket almak zorundasınız başka seçenek bırakmıyorlar.
malesef öyle ...

Anlamadım? Tam açıklayabilir misiniz ne demek istediğinizi.

Fiber alt yapı kullanmayan biri neden fiber paketlere baksın ki?

W7a5Mm.png

O hızlara aldığınız internetler pahalı ya da AKK’si çok düşük oluyor. En son gelen BTK düzenlemesiyle birlikte fiyatlar bayağı arttı. 2019’da AKK tamamen kalkacağı için çok daha fazla artacak. 24MB’ı 100’liya alabilecek herkes.
tüm cevaplarınız için size teşekkür ederim . Sizin bir öneriniz var mı ?

Son düzenleme:

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
tüm cevaplarınız için size teşekkür ederim . Sizin bir öneriniz var mı ?

Açıkçası yukarıda da söylediğim gibi önerim Platin paket. Ben de Haziran’da TTNET ADSL üyeliğim bitti ve Turkcell Superonline Fiber alt yapısı mevcut diye oraya geçiş yaptım. 99TL 100Mbps Hızında, 175GB AKK bir de ek olarak 4. Nesil AppleTV var. Şuan kullandığım paket bu fiyata yok. Hatta benim 1-2 ay daha önce geçiş yapma durumum olabilseydi 80 lira ödeyecektim. Hızınız ne kadar fazla olursa hızınız düştüğünde o kadar az etkileneceksiniz bu durumdan. Ben o yüzden söylüyorum 25MB alacaksanız AKK’siz alın ki etkilenmeyin. 8Mpbs fiber için çok berbat bir hız. Upload’da 1 oluyor.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Süper online çok pahalı yavv. Bir de akn kalkarsa bak sen o zaman..

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Süper online çok pahalı yavv. Bir de akn kalkarsa bak sen o zaman..

Aldığım hizmete karşın değiyor açıkçası, belki bir gün için de 5-6 kere adığum oldu bayağı yardımcı oldular bir ara modemde sorun oldu aradım ilgilendiler gelip ücretsiz bi şekilde değişimi gerçekleşti. İnternet kesintisi yaşıyordum 4GB ücretsiz internet gönderildi. Aradığında da muhattap olacak biri bulabiliyorsun. Apple Müşteri Hizmetleri’nden sonra en memnun olduğum Turkcell Müşteri Hizmetleriydi açıkçası. İlk başvuru yapmak için aradığımda da aynı şekilde çok yardımcı oldular ve 2 gün için de internetimi kullanmaya başladım.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Aldığım hizmete karşın değiyor açıkçası, belki bir gün için de 5-6 kere adığum oldu bayağı yardımcı oldular bir ara modemde sorun oldu aradım ilgilendiler gelip ücretsiz bi şekilde değişimi gerçekleşti. İnternet kesintisi yaşıyordum 4GB ücretsiz internet gönderildi. Aradığında da muhattap olacak biri bulabiliyorsun. Apple Müşteri Hizmetleri’nden sonra en memnun olduğum Turkcell Müşteri Hizmetleriydi açıkçası. İlk başvuru yapmak için aradığımda da aynı şekilde çok yardımcı oldular ve 2 gün için de internetimi kullanmaya başladım.
Upload hızın nedir?. 5 olduğunu tahmin ediyorum.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Upload hızın nedir?. 5 olduğunu tahmin ediyorum.

Maalesef 5, türkiye de simetrik internet paketleri dışında tüm paketlerde hız fix. Çok kötü hizmet var bu konuda. 100Mbps’te çok az hız yurtdışında insanlar 2-3Gbps’lere geçmişler

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
2~3Gbps görmeniz zor BTK istemez...