Süper Amoled mi yoksa Ips LCD mi ?

Bu konuyu okuyanlar

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Size öyle geliyor fake değil s6 serisi gibi hiç değil zaten oldukça canlı hoş renkler mevcut ekran başka telefonlara göre çok iyi duruyor

Tamam ona katiliyorum güzel duruyor bisey demiyorum zaten. Renkler tabikide fake amoledin özelligi o zaten. Ips gercek renkler amoled de sahte renkler sunuyor. Bu durum sadece bende var sanirim ve yeni yeni farkediyorum bi onceki telefonumun ekranida amoleddi ve kalitesiz amoleddi nedendir bilmem ama nerdeyse hic oyun oynamazdim bana o kadar zevksiz gelirdi ki hep tablet (ips) ya da pcden oynamayi tercih ederdim. Simdi anladimki ekranin rahatsiz ediciligi yuzunden. Samsungta bu durum daha az oyun oynayabiliyorum ama ips olsaydi daha mutlu olurdum

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Tamam ona katiliyorum güzel duruyor bisey demiyorum zaten. Renkler tabikide fake amoledin özelligi o zaten. Ips gercek renkler amoled de sahte renkler sunuyor. Bu durum sadece bende var sanirim ve yeni yeni farkediyorum bi onceki telefonumun ekranida amoleddi ve kalitesiz amoleddi nedendir bilmem ama nerdeyse hic oyun oynamazdim bana o kadar zevksiz gelirdi ki hep tablet (ips) ya da pcden oynamayi tercih ederdim. Simdi anladimki ekranin rahatsiz ediciligi yuzunden. Samsungta bu durum daha az oyun oynayabiliyorum ama ips olsaydi daha mutlu olurdum

Zaten Note 8 veya s7 edge bir model kullansanız ekranı zaten sizi sıkmaz amoled ekranlar gün geçtikçe daha iyi hale geliyor zamanla alışılınca sıkıntı çıkarcağını sanmıyorum ama sizin renk zevkiniz farklı olabilir çok canlı renkler veya çok karmaşık şık renkler size göre olmayabilir bu durum bazen kişiden kişiye değişebiliyor
--- Gönderi Güncellendi ---
göz doktoruna renk körlüğü testi yaptırt...

Aynen bende öyle düşünüyorum belki arkadaşın gözlerinde sorun olabilir ayırt edebilme körlük vs. şeyler

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Ya ben renklere fazla takmıyorum zaten 5 dk bakınca alışıyorsun .
Telefonumda ekran geliştirmesi olarak çok güzel bir Lcd deneyimi yaşatıyor fakat ben standart modda kullanıyorum. Gözü yormuyor ve boşa şarj harcamıyor.
Bir de bazı telefonların Ips ekranları gerçekten dandik. Berbat gösteriyor. Asus'un Ips ekranlarının çok kaliteli olduğunu düşünüyorum.
Ya ben renklere fazla takmıyorum zaten 5 dk bakınca alışıyorsun .
Telefonumda ekran geliştirmesi olarak çok güzel bir Lcd deneyimi yaşatıyor fakat ben standart modda kullanıyorum. Gözü yormuyor ve boşa şarj harcamıyor.
Bir de bazı telefonların Ips ekranları gerçekten dandik. Berbat gösteriyor. Asus'un Ips ekranlarının çok kaliteli olduğunu düşünüyorum.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Zaten Note 8 veya s7 edge bir model kullansanız ekranı zaten sizi sıkmaz amoled ekranlar gün geçtikçe daha iyi hale geliyor zamanla alışılınca sıkıntı çıkarcağını sanmıyorum ama sizin renk zevkiniz farklı olabilir çok canlı renkler veya çok karmaşık şık renkler size göre olmayabilir bu durum bazen kişiden kişiye değişebiliyor

Aynen bende öyle düşünüyorum belki arkadaşın gözlerinde sorun olabilir ayırt edebilme körlük vs. şeyler

S8 kullaniyorum, renk körlüğüm yok abartmayin :D dediginiz gibi canlı renkler olunca fazla gozumu aliyor ve ozellikle detay gerektiren oyunlarda zorlaniyorum

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375

kucuker34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yaklaşık 9 senedir akıllı telefon piyasası ile iç içeyim... Her marka cihazı kullandım... İps ekran olsun amoled olsun super amoled olsun plus olsun hepsini gördüm. Benim derdim görüntü o gerçek bu sahte değil.. Bu ips ekranlarda hep sararma sorunu var.. LG 2 LG 3 Asus zenfone 3 xperia z2 xiaomi note 4x ve aklıma gelmeyen diğer ips cihazlar. Hepside mi beni bulur arkadaş hepsinde sol ekranda sarı ekran sorunu yaşadım. Ve gına getirdi. Telefon ısınmasın diye mücadele mi edeceğim ben sürekli... Amoled ekranlar sararma sorunu çok nadir gördüm en azından ben yaşamadım. Daha güvenilir daha sağlam bundan dolayı ilk tercihim Bundan sonra amoled ekran olacak... İps ekran sararma sorunları beni bu duruma itti yazıklar olsun

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Amoled tabii ki de daha iyi. Her zaman ekranda canlı ve dolgun renkleri sevmişimdir. Ayrıca siyahlara güç harcamamasından dolayı pil avantajı da sağlıyor. Amoled her türlü.

™[V]1®uS✓

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amoledi IPSini boşverde Mate 9un geceleri kamerası çöp özellikle FHD60fpsde çöp
P10 Plus al ha illa P10 plus almak zorunda değilsin imkanın varsa direk S8 veya S8 plus
Cihazlar öyle iyiki S8 3000 mah batarya ile 4000lük mate 9u tokatlıyor
Kardes pil sadece ekranda biten birşey değil bilmiyorsan diye soyliyim arada devasa islemci farki ve yazilim farki var sen git mate 10 la izle ama sacamalarina girme misal pil testinde telefonun sarji bitene kadar video çekmek sacma seyleri girip buraya gelme...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Beyler Huawei taraftarı KAÇIN.
Fiyat ve performans bir telefon Huawei telefonlari ve suan teknik servisi Türkiye'de çok basarili ilerliyor lg yi ve samsungu solluyor teknik serviste apple dan sonra Türkiye'de 2. . Telefon kutudan daha iyi çıkıyor Huawei de yani kutu içeriği daha iyi parasi olan alir yine Samsung onunda artilari var ...

Son düzenleme:

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Amoled ekran renkleri çok canlı veriyor. Göze abartılı canlı geliyor haliyle. Ama burn yani yanma olayı can sıkıcı beyaz dengesi kötü ve zamanla beyaz sararıyor. Film izlerken siyah sahneleri cidden abartıyor. Olan şeyi gizliyor resmen. Ben film izlerken ips ekrandan daha çok zevk alıyorum. Ama ips ekranında ışık sızması gibi sorunu var. Gerçi telefonda başıma gelmedi ama bilgisayarlarda genellikle oluyor.

HaNeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tabi ki her insanın görüşü farklıdır dostum sonsuz saygı duyuyorum.

Doygunluk farkları aradaki farkları görmek isteyenler izleyebilir.

Eklemek isterim ki video biraz eski konu 2017 yılına ait olurken video 2016 yılına ait. Video da Amoled ekranda yandan görüntü pek iyi gözükmüyor kullandığım Note Fe Süper Amoled ekranlı cihazım da bu sorun yoktur yandan görüntü net olarak gözüküyor. :) Apple ekranı bana hep iyi gelmiştir 6 serisinden beri. Apple ve Samsung bu ekran olayını cidden iyi yapıyor. Bazı arkadaşlar yanık vb. gibi cümleler kurmuş daha önce S4 mini cihazım vardı ekran konusunda herhangi bir sorun yaşamadım maalesef anakartı bu sene yandığı için çöp oldu. Bir yakınımdan LGnin G5 adlı telefonunu deneyimle fırsatım oldu maalesef ekranı çöp ghost screen dedikleri olay var cidden berbat.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
Eklemek isterim ki video biraz eski konu 2017 yılına ait olurken video 2016 yılına ait. Video da Amoled ekranda yandan görüntü pek iyi gözükmüyor kullandığım Note Fe Süper Amoled ekranlı cihazım da bu sorun yoktur yandan görüntü net olarak gözüküyor. :) Apple ekranı bana hep iyi gelmiştir 6 serisinden beri. Apple ve Samsung bu ekran olayını cidden iyi yapıyor. Bazı arkadaşlar yanık vb. gibi cümleler kurmuş daha önce S4 mini cihazım vardı ekran konusunda herhangi bir sorun yaşamadım maalesef anakartı bu sene yandığı için çöp oldu. Bir yakınımdan LGnin G5 adlı telefonunu deneyimle fırsatım oldu maalesef ekranı çöp ghost screen dedikleri olay var cidden berbat.
Amoled yanığı her amoled telefonda görülen bir durum ancak hayalet ekran neredeyse sadece LG G4 ile g5 de görülüyor. Ancak bu durum yinede benim görüşümü değiştirmeye yetmiyor. oled daha yeni bir teknoloji ve gelecek oled teknolojisinde...

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Amoled yanığı her amoled telefonda görülen bir durum ancak hayalet ekran neredeyse sadece LG G4 ile g5 de görülüyor. Ancak bu durum yinede benim görüşümü değiştirmeye yetmiyor. oled daha yeni bir teknoloji ve gelecek oled teknolojisinde...

Lg yi bu başarı sından dolayı tebrik ediyorum, IPS de bu bir ilk...

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Android mi İos başlığı altında fark ettim ki forum haklı çok sitrestli ve böyle tartışıcak konu istiyor. Alın benden size aparatif bir konu hangisi ?
Ben diyorum ki ölümüne Amoled hatta ballandıra ballandıra söyleyim. Amoled efsane. Şarjların dostu, Ips Lcd'lerin düşmanı !
Amoledin pil konusunda daha tasaruflu ornek siyah walpaper kullanirsan siyah olan yerle calismicandan pil tuketumu azalicakdir

Son mesajlar