Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Kendisine suikast planları yapan insanları affedecek kadar merhametli olan bir padişaha, nasıl olurda kızıl sultan lakabı takılır.
Filistin topraklarını İsrail devletini kurmak isteyen Rothschild e satmadığı için
Teodore HERLZ e hayır dediği için Kızıl Sultan diye isimlendirilerek masonlarla işbirliği yapmadığı için karalanan Jön Tür+İttihatçı darbesiyle 1908 de tahttan indirilen SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN dır.
Allah rahmet eylesin.
12e810594dfd954ef6c6f6b635ca7d53-1.jpg

siriusblackstr

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Laf atanın ağzını dağıtacak kadar sevdiğim, ADAM lafzını harfiyen hak eden bir Sultan. Bir lider. Allah mekanını cennet eylesin!

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Sultan II. Abdülhamid büyük bir devlet adamıdır ve zamanının devlet adamları ve hükümdarları içinde önemli bir çizgide kendini bir nevi gösterebilmiştir.

II. Abdülhamid hakkında az bilinen, bilinmeyen bazı bilgiler.

1- Abdülhamid alkol tüketirdi. Bu konuda bilgiyi torunu Ertuğrul Osman Osmanoğlu veriyor. Ertuğrul Osman katıldığı bir TV söyleşisinde dedesinin ROM içtiğini; bu konuda dedesi hakkında: "Dedem rom içerdi. İçerkende babama (Mehmed Burhaneddin Efendi) bu Kur'an'da yasak değildir, şarap gibi meyvenin soyundan yapılmaz, Kur'an'da şaraptan bahseder." dediği bilinmektedir.

2- II. Abdülhamid İstanbul'un Fethi kutlamalarını yasaklatmıştır: "Türkler için İstanbul'un Fethedilmesi çok önemli bir hadisedir fakat Rumlar için tamamen matem günüdür, bende tebaamın üzülmesini istemediğim için İstanbul'un Fethinin kutlamaları için bana geldiklerinde izin vermedim."

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sultan II. Abdülhamid büyük bir devlet adamıdır ve zamanının devlet adamları ve hükümdarları içinde önemli bir çizgide kendini bir nevi gösterebilmiştir.

II. Abdülhamid hakkında az bilinen, bilinmeyen bazı bilgiler.

1- Abdülhamid alkol tüketirdi. Bu konuda bilgiyi torunu Ertuğrul Osman Osmanoğlu veriyor. Ertuğrul Osman katıldığı bir TV söyleşisinde dedesinin ROM içtiğini; bu konuda dedesi hakkında: "Dedem rom içerdi. İçerkende babama (Mehmed Burhaneddin Efendi) bu Kur'an'da yasak değildir, şarap gibi meyvenin soyundan yapılmaz, Kur'an'da şaraptan bahseder." dediği bilinmektedir.

2- II. Abdülhamid İstanbul'un Fethi kutlamalarını yasaklatmıştır: "Türkler için İstanbul'un Fethedilmesi çok önemli bir hadisedir fakat Rumlar için tamamen matem günüdür, bende tebaamın üzülmesini istemediğim için İstanbul'un Fethinin kutlamaları için bana geldiklerinde izin vermedim."
güleyim bari, bunları hangi tarihi veya ciddi kaynaktan yazıyorsunuz ? :D gerçekten arkadaşın dediği gibi siz misyonerlik mi yapıyorsunuz?

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Sultan Abdülhamid Han, bütün Hristiyan ve Siyonistlerde bir yaradır o yüzden Abdülhamid için ne karalama kampanyası yapsalar azdır yetmez durmazlar...
Ekli dosyayı görüntüle 32914Ekli dosyayı görüntüle 32915

Şu yazdıklarına sesli güldüm :):) bu kadar yalanda atılmaz ki :)

Yalanları atan kişi ben değilim, Abdülhamid'in ölen torunu ve katipleri bu durumda. "ya gerçekse?" sorusunu kendine sorup buna göre cevap vermeye yönelsen eminim ki bu kadar kesin bir kanı ile yalan olduğunu söylemek yerine daha kaliteli sonuçlara ulaşabilirsin. :)

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Yalanları atan kişi ben değilim, Abdülhamid'in ölen torunu ve katipleri bu durumda. "ya gerçekse?" sorusunu kendine sorup buna göre cevap vermeye yönelsen eminim ki bu kadar kesin bir kanı ile yalan olduğunu söylemek yerine daha kaliteli sonuçlara ulaşabilirsin. :)

Mesleğiniz nedir sizin? Gerçekten merak ettim alanım olmasa şu yalanlarınıza inanacağım yani kaynak sunun lütfen
Ve ayrıca sultan Abdülhamid'i yapmadığı bir şey ile itham ediyorsunuz iftira atmak çok çirkin bir huydur!

Son düzenleme:

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Videoyu buradan göndermeye çalıştım ancak boyutu büyük olunca kabul etmedi. Ancak dediğim videoyu youtubede ararsan bulabileceğine inanıyorum. Bulamazsan yine de link olarak paylaşabilirim. Gerçi alanınız olan bir konu olduğunu artı olarak bu kadar özgüvenle bahsettiğinize göre alanınızla alakalı argümanların tamamını biliyor olduğunuzu düşünüyorum ama dediğim gibi olurda bulamazsanız link olarak paylaşabilirim.

Alan konusuna girince merak ettim profiline girip bir bakayım dedim. Şayet yaşını doğru girdiysen henüz 19 yaşındasın demektir. Yani alanın ne olursa olsun üniversitede maksimum 3. sınıftasındır demek oluyor. Ben 2 senedir faal olarak mesleğimi yapıp üzerine şuan yüksek lisans eğitimi alırken kendi mesleğim konusunda bu kadar rahat bir şekilde her konuyu bilen bir eda ve tavır sergileyemezken sen henüz lisansını bitiremeden bu kadar kesin bir kanı ile sanki o dönemde yaşamış ya da katip torunlarından birisiymişsin, bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde okumuş, ezberlemiş gibi "alanım olmasa yalanlarına inanacağım" diyebiliyorsan malesef burada Freud'un araştırmalarından yola çıkarak sende önyargıya bağlı kindarlık olduğunu düşünmeden edemiyorum.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Videoyu buradan göndermeye çalıştım ancak boyutu büyük olunca kabul etmedi. Ancak dediğim videoyu youtubede ararsan bulabileceğine inanıyorum. Bulamazsan yine de link olarak paylaşabilirim. Gerçi alanınız olan bir konu olduğunu artı olarak bu kadar özgüvenle bahsettiğinize göre alanınızla alakalı argümanların tamamını biliyor olduğunuzu düşünüyorum ama dediğim gibi olurda bulamazsanız link olarak paylaşabilirim.

Alan konusuna girince merak ettim profiline girip bir bakayım dedim. Şayet yaşını doğru girdiysen henüz 19 yaşındasın demektir. Yani alanın ne olursa olsun üniversitede maksimum 3. sınıftasındır demek oluyor. Ben 2 senedir faal olarak mesleğimi yapıp üzerine şuan yüksek lisans eğitimi alırken kendi mesleğim konusunda bu kadar rahat bir şekilde her konuyu bilen bir eda ve tavır sergileyemezken sen henüz lisansını bitiremeden bu kadar kesin bir kanı ile sanki o dönemde yaşamış ya da katip torunlarından birisiymişsin, bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde okumuş, ezberlemiş gibi "alanım olmasa yalanlarına inanacağım" diyebiliyorsan malesef burada Freud'un araştırmalarından yola çıkarak sende önyargıya bağlı kindarlık olduğunu düşünmeden edemiyorum.

Ben asılsız konuşmam her kimse gibi.
doğru olanı savunurum ve benim hakkımda ne çabuk kesin yargıya vardınız hemen beni tanımıyorsunuz bile o yüzden konuşmayın! nedense Sultan Abdülhamid'i hristiyanlar ve Musevileri sevmez ortak yara Kudüs! Abdülhamid'i karalamak uğruna göstermiş olduğunuz bu çabalar boşunadır. Türk-İslam tarihi hiç bir tarihe benzemez!

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ölmüş adamların özel hayatlarını konuşmaktan bir türlü yılmadık. Abdülhamid, Atatürk ve dini , Kanuni ve Haremi, Fatih ve dini. Kapatınız bu konuyu boş iş bunlar.

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Asılsız konuşmuyorum araştırabilirsin diyorum ve mesajımdan 6 dakika sonra bana asılsız konuşmam diye cevap vermişsin. Yani bu demek oluyor ki araştırmamışsın. Tamamen kör kanaatlerle gelip burada sadece bildiklerini doğru kabul ederek konuşuyorsun.

Ayrıca hakkında kesin kanı diye bahsettiğin; beyan ettiğin yaşına bağlı olarak basit mantık çıkarımları ile henüz bir öğrenci iken kusursuz ve tamamen doğru olanları bildiğini ima ederek yaptığın sataşmalı savunmalarına verdiğim cevap mı oluyor?

Artı olarak son bir şey ekleyeyim muhtemelen sen beni biraz yanlış tanıdın. Hristiyanım diye beni nereli gördün bilmiyorum ama ben atadan öteye Türk kökenli birisiyim ve Kudüs Osmanlı döneminden bu zamana kadar Hristiyan merkezli bir yönetimle yönetilmiştir. Engin tarih bilgine bakarsan bunu görebilirsin. Şuan bile Kudüs yönetimi BM'ye ait olsa bile Vatikan Kudüs'te daha büyük bir söz hakkına sahiptir.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Öncelikle konuyu silmem gerekiyor, çünkü reklam. Ancak mesaj yazıldığı için ve size saygı duyduğum için konuyu kilitleyeceğim.

Ölmüş adamların özel hayatlarını konuşmaktan bir türlü yılmadık. Abdülhamid, Atatürk ve dini , Kanuni ve Haremi, Fatih ve dini. Kapatınız bu konuyu boş iş bunlar.

Çünkü adam haklı beyler. Dağılalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...